Saulius Rasalas: „Protmūšiai – tai natūrali proto mankšta“

Svėdasų seniūnu Saulius Rasalas žinomas ne tik  kaip žmogus, turintis subtilų humoro jausmą, bet ir aktyviai dalyvaujantis įvairiuose protmūšiuose. 

„Nykščiai“ bendravo su entuziastingu žaidėju ir teiravosi, kada jis „užkibo“ ant protmūšio kabliuko?

Protmūšiuose dalyvauju  nuo 2011 metų, tada ir subūrėme komandą, pasivadinome „Eiliniai“. Protmūšiai  tuomet vykdavo bene kaskart skirtingose vietose – Muzikos mokykloje,  Viešojoje bibliotekoje, Angelų muziejuje, „Nykščio namuose“, „Mandruose puoduose“ ir dar kažkur.  Vedėjai keitėsi, o mes išlikome.

Kiek žmonių sudarė komandą?

Pagrindiniai buvome keturiese, kartais prisijungdavo keletas savanorių.  Komandos „Nikė“ aukščiausias „Auksiniam prote“pasiekimas – 3 vieta Lietuvoje. Tada finale gerai sekėsi, net pasimetėme kai Vilniaus, Kauno komandos iškritinėjo, o mes vis dar laikomės. Gal būtume pakilę ir aukščiau, bet iš tos laimės tikrai trupučiuką pasimetėme…  

Kokie šių metų planai?

Rytoj, gegužės 13-ąją esame pakviesti žaisti Palangoje, bet nevažiuosime, nes ne visi gali. Gegužės 20 dienai gavome kvietimą atvykti į Druskininkus žaisti protmūšyje „Ko nežino Kazys“, planuojame važiuoti. Per metus gauname bent po kelis kvietimus nusifilmuoti individualiai, tad gyvename gana įdomų gyvenimą.

Kas veda protmūšius „Auksinis protas“ ir „Ko nežino Kazys“?

Jau daug metų protmūšius veda Artūras Vyšniauskas, kuris ir ruošia klausimus. Keletą kartų buvo atvykęs žaidimų vesti Andrius Tapinas.  Dar nepristačiau mūsų pagrindinės komandos narių – Darius Stumbrys, Rasa Černiauskaitė, Valdas Šaučiūnas ir aš, Saulius Rasalas.

Tad visgi kodėl žaidžiate protmūšiuose?

Tai neblogas laisvalaikio praleidimas, kurio metu tenka sukoncentruoti visą mąstymą ir iš savęs „ištraukti“ visas žinias. Kartais vargina, nes antradieniais žaidžiame „Auksiniame prote“, o trečiadieniais “Ko nežino Kazys“.  Beje, žaviuosi Kamajų miestelio komandomis, ten jų 3-4 komandos žaidžia. Daug metų žaidžia. Esu važiavęs ne kartą pas juos sužaisti. Man Kamajai kažkoks fenomenas, tiek protingų ir daug žinančių žmonių žaidžia respublikos mastu.  Apibendrinant, protmūšiai lavina protą, atmintį ir priverčia domėtis viskuo. Tai natūrali proto mankšta.

Dalina RUPINSKIENĖ

3 komentarai

  1. Išpylus tiek pamazgų ant mero, ar nevertėtų pasitraukti iš pareigų?

    • Saulius Rasalas

      Norėtųsi žinoti pamazgų kiekį, sudėtį ir Jūsų IP. Rekomenduoju į policiją prisiduoti pačiam, tai bus įvertinta rengiant ieškinį.

  2. Tai ir traukis, jei esi toks pamazgų pylėjas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.