Saulės elektrinės pakibo

Anykščiuose buvo paskelbta apie galimas saulės energetikos parko statybas Troškūnų seniūnijoje. Tačiau dabar padėtis neaiški, nes daugelis planavusių panašias statybas abejoja, ar toliau vystys projektus.

Padėtis keista, nes iš vienos pusės valdžia rėkia apie perėjimą prie žaliosios energijos, o iš kitos pusės – paralyžiuoja statybas. Seimui liepos pradžioje apribojus maksimalią komercinių saulės jėgainių projektų galią bei rinkos reguliuotojui pradėjus tyrimą sustojo tolesnis šių projektų vystymas. Viršijus įstatymu nustatytą 2 gigavatų (GW) ribą VERT liepą ėmėsi tikrinti, ar teisėtai buvo išduoti leidimai prijungti komercinius saulės projektus prie tinklo bei ar pagrįstai rezervuotos jų galios. Reguliuotojas taip pat paprašė „Litgrid“ ir „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) laikinai neišduoti prijungimo sąlygų, nepasirašyti ketinimų protokolų rezervuoti galias. Pasekmė – projektai sustabdyti, rinkoje vyrauja nežinomybė.  Bendrovės „PV Energy 200“, planavusios iki 2024 metų Šilutės rajone įrengti 200 megavatvų (MW) galios saulės parką, atstovas BNS sakė jog ko gero projekto neįgyvendins. „Dabar yra visokių niuansų: kas teisingai rezervavo, o kas ne, bet šiandien situacija yra tokia, kad stoja visi projektai. Triukšmas dar nekyla, bet greitai kils, nes juk niekam nieko neleidžia“, – kalbėjo bendrovės vadovas.

Pernai metais buvo patvirtintas saulės šviesos energijos elektrinių infrastruktūros vystymo Anykščių rajono Troškūnų seniūnijos teritorijoje specialusis planas, numatytos  zonos, kuriose gali būti vystoma saulės energetika. Plane nurodoma, kad Vašuokėnų  ir Naujasėdžio kaimų teritorijoje numatoma pastatyti iki 90 MW įrengtosios galios saulės šviesos energijos elektrinių parką. Planuojamo saulės šviesos energijos elektrinių parko teritorija – apie 117,85 hektaro ploto, išsidėsčiusi maždaug už 5 kilometrų į šiaurę nuo Troškūnų miesto, apie 1 km į šiaurę nuo Vašuokėnų kaimo ir apie 2,7 km į pietryčius nuo Surdegio miestelio. Saulės šviesos energijos elektrinių parko teritorija buvo numatyta  aptverti tvora.

NYKŠČIAI

10 komentarų

 1. Manau , investuotojai numate , kad ateityje sauletu dienu bus vis maziau todel ir nebestatis .

  • LR Vyriausybės aferistams naudingiau kai elektra brangi, o per tarpininkus ir NordPool-us labai gražiai pinigėliai jau milijardais subyra į oficialių vagių kišenes ! Todėl ir stabdo ir nenori įsileisti svetimų vištų į savo gardą !

   • Pats esi kvailas

    Pinigai krenta į saulės, vėjo elektrinių statytojų kišenes. Pagal pati, jie oficialus vagys? Kai apsispręsk, LR Vyriausybė turi reguliuoti jų pelnus ar ne?

    • Įsigilink į pavardes

     ir suprasi kas yra tie saulės ir vėjo jėgainių statytojai ir suprasi kas vagys, o kas tik vergai !

 2. kol nepastatė tegu apsėja rapsu, o kitais metais iš rapso pagamins biokuro traktorinėms mašinoms. Tai irgi biznis.

 3. Akivaizdu, nors ir neįtikėtina.

  Čia jums ne Sachara, Gobio dykuma ir ne Kalmukijos stepės, kurios nei debesų, nei lietaus nemato. Čia Lietuva. Kiek joje saulėtų besniegių dienų? O ir vienos kilovatvalandės kaina gaunasi brangi. Štai tau boba ir devintinės…

 4. klausimėliai

  Šiaip, informacija galvojantiems žemiečiams: nuo šių metų balandžio mėnesio iki šiandien mano saulės jėgainė (instaliuota galia 7,9 kWh) į ESO tinklus pateikė 4865 kWh ( faktiškai saulės jėgainė pagamino daugiau, nes dalį pagamintos elektros energijos sunaudojau išsyk ir neteikiau į ESO tinklus). Kai tamsu ar apniukę, saulės jėgainė negamino elektros energijos – iš ESO tinklų (tiekėjas IGNITIS) pasiėmiau 529 kWh.
  Klausimas – kodėl NYKŠČIAI nesidomi ir žemiečiams neteikia informacijos apie fizinius asmenis, įsirengusius saulės jėgaines ? Nejaugi taip sunku skleisti gerą patirtį bei geras žinias ? Žinau, kad bus šaukiančių, kad neįmanoma dabar gauti prisijungimo sąlygų ir panašiai – mielieji, ne laikas arklius girdyti, kai reikia joti 🙂
  O dabar klausimas mąstantiems – kodėl NYKŠČIAI nepasakoja tautiečiams apie staiga atsiradusį pono Karbauskio norą statyti milžinišką saulės jėgainių parką ?

 5. Nusimeskime kaukes PONAI !!!
  O as turiu klausima supermastanciam, kodel jus ta informacija kuri Lietuvoje seniai suvirksinta, sugromoliota, beje kuri neziurint to kad tai patogi investicija namu ukiui, save suvokiate kaip SUPERMASTANCIU? Net jus skaicius kaip namu ukio vartotojas pateikete isplaukusius nesuvirskintus iki galo…. As galiu paprasciau paaiskinti, 1000 euru i saules elektrine namu uki, duos apie 1000kw/h i metus energijos apie 25 – 30 metu….

  Turejote babkiu uzsipirkti 30 metu i prieki po 4-5 cntuz kw/h energijos, saunuolis. BET MASTYMO ORGANAS CIA PRIE KO? Butent plaukti psroviui. Dar suprasciau jei pateiktumet algoritma kaip perprogramuoti daug efektyviau veikianti kontroleri. Kaip uzsipirkti daug efektyvesnes saules paneles ir pigiau… Pagaliau kaip ivaldyti Kinieciu Maldeikiu mamytes ir sunelio suspardyta rinka, ir ivezti devetu Kinietisku automobiliu. Kaip organizuoti siems automobiliams Lietuvos salygomis ekonomiskai pigu akumuliatoriu surinkima. Beje reikalas visai imanomas Anyksciu salygomis.

  Bet girimasis mastymo organu pries kitus, cia prie ko, plaukiant beje pasroviui spardomai sventos zemei energetikos rinkai, nuo kurios vis tiek pabegti nepavyks… Pagaliau dar 25 metai nepraejo kad girtis savo mastymo efektyvumu. As is viso nesuprantu tokiu zmoniu kurie giriasi pries kaimo bobelas savo mastymo organu, kaip centimetrais zemiau bambos. Kas idomiausia butent plaukdami pasroviui.
  Lyg energetikos problema butu reali Marijos zemeje, o ne dirbtinai ispusta……

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.