Rytojus anapus sienos. Diomedų salos

Diomedai yra pora mažų salų Beringo sąsiauryje. Mažojo Diomedo saloje yra įsikūręs Amerikos miestas Diomedas, kuriame gyvena 146 gyventojai.

Didžiojo Diomedo sala priklauso Rusijai ir yra negyvenama. Dvi salos yra nutolusios viena nuo kitos vos apie 4 km atstumu.

Tarp Diomedo salų eina Tarptautinė datos keitimosi linija, kuri taip pat yra ir siena tarp JAV ir Rusijos. Šios labai artimos salos atsidūrė skirtingose datos keitimosi linijos pusėse ir skiria skirtingas kalendorines dienas. Dėl vietinių taisyklių jas skiria 21 valanda, todėl viena sala vadinama rytojaus, kita – vakarykštės dienos sala. 

Tai reiškia, kad Didžiojo Diomido sala beveik diena lenkia kaimynę Mažąją Diomido salą. 

Taigi, kai Mažojo Diomedo gyventojai žvelgia per sąsiaurį į Didįjį Diomedą, jie žiūri ne tik į kitą valstybę, bet ir „į rytojų“. Pavyzdžiui, kai Mažajame Diomede yra šeštadienis, 9 val. ryto, Didžiajame Diomede yra sekmadienis 6 val. ryto.

Žiemą tarp salų susidaro ledo tiltas, leidžiantis nueiti iš vienos salos į kitą. Šiltesniu oru 4 kilometrų atstumą galima nuplaukti valtimi. Visgi, kadangi salos priklauso skirtingoms valstybėms, tokia kelionė laiku nėra legali. 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.