Rumunai parodys „Judančią poeziją“

Gegužės 30-31 ir birželio 1-2 dienomis tarptautinis teatrų festivalis „ARTimi“ vėl sukvies Lietuvos ir užsienio teatrus į Anykščius. Šiais metais dalyvauja teatrai iš Italijos, Rumunijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Gegužės 31 diena (penktadienis)

Anykščių kultūros centre 18.00 val. Teatrul 21  (Iasi miestas, Rumunija)

Magda Isanos JUDANTI POEZIJA

Režisierė Vera Nacu (šokio spektaklis)

Daugiau nei nepriklausoma grupė, ,,Teatrul 21“ yra ypatinga vieta su ypatinga energija. Aktoriai mėgsta teatrą ir nuolat ieško naujoviškų teatro technikų, įdomių tekstų ir kokybiškų meninių potyrių. Repertuaras – nuo ryškių komedijų iki gilių dramų. ,,Mums patinka per teatrą perteikti stiprias žinutes ir gražius vaizdus. Mūsų spektakliai buvo atrinkti į tarptautinius festivalius Vengrijoje, Bulgarijoje, Gruzijoje, Ispanijoje“.

Apie spektaklį:

,,Judanti poezija“ yra teatro ir šokio spektaklis, paremtas Magdos Isanos eilėraščiais. Ji buvo labai talentinga ir jautri rumunų poetė, kuri mirė sulaukusi 28 metų. Jos dainų tekstai daug kalba apie gamtą, bet ir apie pagrindinius gyvenimo momentus: gimimą, meilę, motinystę, mirtį.

,,Mes pasirenkame Isanos dainų tekstus versti judesiais ir šokiais, nes jų emocija labai stipri“. Eilėraščiai kuria vaizdinius ir turi daug metaforų. Muzika ir vaizdo projekcijos užbaigia pjesės visatą. Poetė visada nerimauja dėl savo gyvenimo pabaigos, nes ji visada sirgo. Ji svarsto, ar kitas ją prisimins, ar jos darbai išliks per laiką. Ir tarp visų šių metafizinių klausimų slypi paprasti jos gyvenimo vaizdai: meilės ieškojimas, patarimai vaikui ar jaunystės nostalgija.

,,Sukūrėme savotišką visatą su poetu viduryje, kaip lėlių meistras. Ji tarsi rašo, o scenos veikėjai pajudina dainų tekstus. Šokiai aistringi, lyriški, kartais net juokingi“.

Poezija yra labai intymi patirtis. Iškelti ją į sceną yra sudėtingas darbas. ,,Mes atgaiviname poetės jautrumą ir įkūnijome jos gyvenimo viziją“.

Spektaklis turi ypatingą emociją, kuri susieja aktorius ir publiką. Magdos Isanos dainų tekstai yra asmeninės kelionės, ieškant vidinės poezijos, pretekstas. Šokio žingsneliais ir tūkstančiais emocijų parašyta gyvenimo ir mirties poezija.

Vienas komentaras

  1. Gal ir smerksite už nuomonę, bet turime ir mes ne vieną teatro režisierių ieškančių naujų meninių potyrių. Manau daugiausia naujovių pasiekęs režisierius Koršunovas. Rezultatas – per tuos ieškojimus naujovių ir atradimus nesinori lankyti spektaklius. Gal savo nuomone pasidalinkite.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.