Rugsėjo 21 dieną Anykščiuose pasakos apie Erasmus+

Šių metų rugpjūčio 20-28 dienomis vyko Erasmus+ jaunimo mainai “There is no need for Planet B”. Į Molėtų rajoną atvyko 35 jaunuoliai iš skirtingų šalių: Ispanijos, Portugalijos, Šiaurės Makedonijos, Graikijos bei Lietuvos. Šį projektą parašė ir įgyvendino trys jaunos anykštėnės, su kuriomis, veiklų metu jaunimas diskutavo ekologijos tema bei stiprino ryšį su gamta.
Erasmus+ jaunimo mainai yra programa, skirta jaunimui nuo 13 iki 30 metų amžiaus, per kuriuos galima keliauti nemokamai į kitą Europos šalį, ten susitikti bendraminčių su tais pačiais interesais, su jais diskutuoti įvairiomis temomis neformalioje aplinkoje, pažinti skirtingas kultūras, bei dalintis savo žiniomis ir patirtimi su bendraamžiais.

Trys anykštėnės, dalyvavusios daugelyje tokių mainų Lietuvoje ir užsienyje, nusprendė išbandyti savo jėgas įgyvendinant tokio tipo jaunimo mainus Lietuvoje. Būtent dėl to, besibaigiant vasarai, jaunimas iš skirtingų šalių susirinko į jaukią, apsuptą gamtos sodybą
Molėtų rajone, kurioje dalinosi savo patirtimi ir išgyvenimais apie šių laikų atitrūkusį nuo gamtos gyvenimą, bei ryšio su gamta ir noro joje leisti laiką svarbą, kas, pasak mokslininkų, yra vienas pagrindinių dalykų, skatinančių žmonės rūpintis ir saugoti ją.

Per daugiau nei savaitę, jaunuoliai dalyvavo įvairiose veiklose. Kūrybingumą demonstravo tvarios mados šou veikloje, bei inovacijų, padėsiančių kovoti su klimato atšilimu, kūrime. Geografines ir fizines galimybes išbandė orentaciniame žaidime ir žygyje. Įgavo žinių apie
gamtosaugą iš Anykščių regioninio parko atstovo, kuris ne tik papasakojo kaip parkas veikia, bet ir leido išbandyti dalyviams įrangą, kuria gamtosaugininkai naudojasi kasdien. Dalyviai dar stipriau pagilino ryšį su gamta mankštos, meditacijos bei ekstatinio šokio pagalba. Vykdant veiklas bei visą laiką leidžiant lauke, lietuviškose pievose, tarp ežerų, jaunimui tikrai padėjo pamiršti modernizuotą kasdienybę bei atgaivinti ryšį su gamta.

Dabar, jau mainų savaitei pasibaigus, trys organizatorės norėtų jus pakviesti rugsėjo 21 dieną, 16 valandą, Anykščių miesto jaunimo klubo erdvėse, į trumpą susitikimą plačiau išgirsti apie jau įgyvendintus Erasmus+ jaunimo mainus, bei sužinoti daugiau apie pačią programą ir galimybę dalyvauti mainuose ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.