Rimanto Idzelio stacijų parodą galima peržiūrėti internete

E galerijoje „Kauno langas“ galima apžiūrėti architekto, dailininko, fotografo Kęstučio Indriūno pertapytų Rimanto Idzelio stacijų paveikslų parodą „XV Kryžiaus kelio stočių“. Visos kolekcijos sukūrimą inspiravo skulptoriaus R.Idzelio stacijos esančios Anykščių bažnyčios šventoriuje.


„Kai atsikėliau gyventi prieš 30 metų į Anykščius, buvau sužavėtas Idzelio kūrinių. Man buvo nesuvokiama, kaip savamokslis skulptorius sukūrė tokius modernius ir nuostabius darbus?!
Šiai dienai stacijos yra kritinės būklės, jas reikia būtinai gelbėti.
Ne aš pasirinkau tapyti šiuos darbus, o darbai per Dievišką vedimą pasirinko mane kaip autorių. Kiekvienos stacijos tapymo pradžioje jaučiau įtampą, nors procese jutau, kaip įvaldau ranką ir tinkamiausią tapymo techniką, tačiau energija šių darbų lydėjo mane nuo pradžios iki pabaigos.
Mano tikslas šiais tapybos darbais atkreipti visuomenės dėmesj ir parodyti, kokie nuostabūs skulptoriaus darbai puošia bažnyčios šventorių ir pakviesti dėti visas pastangas, kad juos išgelbėti, kol dar ne per vėlu…“ – apie parodą pasakoja Kęstutis Indriūnas.
Rimantas Idzelis 1949-2013, savamokslis skulptorius, žmogus-stebuklas, už kurį turime būti dėkingi Monsinjorui Albertui Talačkai, kuris atsivežė jį į Anykščius. Iki tol R.Idzelis buvo niekam nežinomas kaip autorius. XV nuostabių stacijų randasi Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios šventoriuje. R. Idzelis jas kūrė 7 metus, 1981-1988.
Parodą rasite čia:
www.klangas.lt/produktai/galerija/parodos/parodos-2022/kestutis-indriunas-xv-kryziaus-kelio-stociu-2022-spalio-26-lapkricio-30/

Vienas komentaras

  1. Racionalus pasiūlymas

    Nerodyti vaikams iki 18 metų!!!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.