Ričardas Sargūnas: „Kopijuodami išsivysčiusių Vakarų valstybių nekilnojamo turto mokesčius, dažnai pamirštame, kaip gyvena paprasti lietuviai“

Gegužės mėnesio pabaigoje finansų ministrė Gintarė Skaistė Seime pristatė siūlymus dėl visuotinio nekilnojamojo turto mokesčio įvedimo. Ministrė pabrėžė, kad didinant savivaldybių skolinimosi galimybes, joms reikalingi ir tvarūs pajamų šaltiniai, todėl siūloma visas iš NT mokesčio surinktas lėšas pervesti į atitinkamų savivaldybių biudžetus.

Pasak ministrės, nekilnojamojo turto mokestis už pagrindinį gyvenamąjį būstą bus siejamas su deklaruota gyvenamąja vieta ir apmokestinamas progresyviais tarifais, atsižvelgiant į būsto mokestinę vertę, nustatytą masinio vertinimo būdu. Teisė nustatyti visuotinio nekilnojamojo turto mokesčio tarifo dydį bus suteikta savivaldybėms.

 „Nykščiai“ klausė buvusio Seimo nario, rajono tarybos nario Ričardo Sargūno, ar pritartų tokiam finansų ministrės siūlymui? Ar sutinka su tuo, kad būtų apmokestintas net vienintelis asmens turimas gyvenamasis būstas ir taip papildomas savivaldybės biudžetas?

Tai, kad surenkamas mokestis visas priklausytų toms savivaldybėms yra gerai. Tačiau kopijuodami išsivysčiusių Vakarų valstybių nekilnojamo turto mokesčius, dažnai pamirštame, kaip gyvena paprasti lietuviai ir ypač provincijoje. Galima situacija, kad neišgalėdami sumokėti nekilnojamo turto mokesčių,  sunkiai besiverčiantys vietos gyventojai bus priversti atsisakyti dalies nekilnojamo turto arba jį perleisti pusvelčiui nekilnojamo turto brokeriams. Manau, kad tokiu būdu daug nekilnojamo turto objektų miestuose atiteks turto spekuliantams ir įvairaus plauko nekilnojamo turto vystytojams. Skaitant įstatymo projekto ruošinį, kyla mintis, kad jis bandomas pritaikyti turtingųjų sluoksniui ir pasiturintiems Lietuvos gyventojams.

Apleisti pastatai bei įvairūs statiniai dažnai nėra žmonių aplaidumo ir neveiklumo indikatorius. Panoraminis vaizdas rodo, kad Lietuvoje dar daug gyventojų gyvena tik dėl mokesčių, vaistų ir prievolių. Valdantieji eilinį kartą pamiršo, kad gerovės valstybė dar nesukurta. Dar daug slenksčių reiks praeiti, kol pasieksime Vakarų valstybių gyventojų pragyvenimo lygį, kol lietuviai galės drąsiai laukti oraus gyvenimo perspektyvų ir orios senatvės. Galės tvarkingai mokėti mokesčius valstybei.

O tai visuomenės daliai, kurių privačios jachtos nebetelpa pajūrio uostuose Lietuvoje, matomai gal ir reikėtų sustiprinti mokesčių mokėjimo kontrolę. Apie tai, kad surinkti mokesčiai bus panaudojami ten ir tik tiems mokėtojams, yra eilinė apgaulė, nes juk visi suprantame, kad savivaldybės turi įvairius prioritetinius planus ir daug idėjų…

NYKŠČIAI

2 komentarai

  1. o tai šito pono pasisakymas ar ne apgaulė? Jis taip pat yra rajono valdžia ir politinės partijos skyriaus pirmininkas, kuris valdo kitus partijos narius.

  2. prieš Uspaschiką pakėlė balsą?

    Temos: 2 Nekilnojamasis turtas Nekilnojamojo turto mokestis „Darbo partijos programoje yra nekilnojamojo turto mokesčio sujungimas su žemės mokesčiu, aišku, turi būti nustatytos lubos kainai. Esu įsitikinęs, kad nekilnojamojo turto mokestis turi būti įvestas“, – sekmadienį naujienų agentūros BNS ir „Lietuvos ryto“ televizijos debatų laidoje „Lyderių forumas“ sakė Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas.
    -2012/rinkimai

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.