Rasa Černiauskaitė: „Kelius žemėje praminame mes – žmonės“

Kas sako, kad moterys silpnos, tie klysta. Kas sako, kad jos nieko neišmano politikoje, dar labiau klysta. Kas sako, kad jos nesugebės dėl Tėvynės paaukoti visko, daro didžiulę ir lemtingą klaidą.

Kovas – mėnuo, kai minimos kelios garbingos datos. Viena iš jų – nevienareikšmiškai traktuojama kovo 8-oji. Kiekvienais metais kyla tas pats klausimas: „Kokia MOTERS reikšmė tautų istorijoje?“

Susitikime, kurį organizavo AKC Kurklių skyrius, į šiuos klausimus paprašėme atsakyti buvusios Kurklių Stepono Kairio mokyklos mokytojos, istorikės Rasos Černiauskaitės.

Nuotraukose akimirkos iš susitikimo su istorike Rasa Černiauskaite. Pokalbis apie stiprias moteris Feliciją Bortkevičienę ir Marcelę Kubiliūtę. Jos lygiai su vyrais stovėjo prie Lietuvos Nepriklausomybės lopšio, savo darbais kėlė jų dvasią, dalyvavo tautos sąmoningumo ugdyme.

O Kovo 8-oji – viso pasaulio moteris jungianti ir kovos už jų teises pažyminti diena, kuriai pradžią davė įvykiai Amerikoje ir tik per ilgą okupacinį laikotarpį daugelio sąmonėje ši data įgijo raudoną spalvą. Tad dabar visi lengva širdimi gali šią dieną dovanoti ir priimti gėles

Susitikimas vyko bendruomenės salėje.

P.S. LR Seimas, pagal 2022.05.24 d. rezoliuciją NR. XIV-1126, 2023 m. skyrė Felicijos Bortkevičienės 150-osioms ir Marcelės Kubiliūtės 125-osioms gimimo metinėms paminėti.

Giedrė Steponėnienė

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.