Raguvėliečiai rengs Kaliausių konkursą

Daugiau nei prieš dvejus su puse metų, 2020 metų sausio 24-ąją, buvo padegtos Raguvėlės vaikų dienos centro pastato durys. Negana to, ilgapirščiai tuomet pavogė dar ir vejapjovę.

Šis gaisras labai didelių nuostolių nepadarė. Laiku buvo iškviesti ugniagesiai ir smilkusios medinės durys buvo užpiltos vandeniu. Per gaisrą sugadintos tik durys, dalis namo sienos, išsilydė koridoriuje stovėjęs šaldytuvas bei elektros ir signalizacijos laidai, buvo uždūmytos patalpos.  Šalia esantys mediniai pastatai nenukelnėjo, nes pagalba atvyko laiku ir gaisro židinį lokalizavo.

„Nykščiai“ susiskambino su Raguvėlės vaikų dienos centro ir Raguvėlės moterų klubo vadove, veikliąja, niekada nenuilstančia bei daug naujų idėjų turinčia Regina Zorgevičiene ir teiravosi, kaip šiuo metu gyvena raguvėliečiai, kuo užsiima ir kokius projektus vykdo?

„Dirbame gana aktyviai, vis kažkuo užsiimame.  Raguvėlės vaikų dienos centras  2021-2022  metais vykdė  Anykščių vietos veiklos grupės kuruojamą projektą  „Užimtas jaunimas-laimingas jaunimas“, kurį finansuoja Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos. Labiausiai džiaugiamės tuo, kad savo teritorijoje galėjome  pasistatyti pavėsinę, kurioje  galima vykdyti veiklą  bet kokiu oru, nes  mūsų centro patalpos  mažokos, o be to  esame arčiau gamtos. Taip pat įsigijome  stalo tenisą, kuris galės būti lauke, bet kokiomis oro sąlygomis. Vaikus ir  jaunimą skatiname dalyvauti sportinėje veikloje. Surengsime stalo teniso varžybas. Rudenį vieną kartą per savaitę vyks sportiniai užsiėmimai Raguvėlės mokyklos salėje.

Štai vakar vaikai grįžo iš ekskursijos po Jono Basanavičiaus gimtinę. Raguvėlės vaikų dienos centro 13 vaikų rugpjūčio 1-7 dienomis vyksta į Trakų rajoną į vasaros stovyklą.

Raguvėlės moterų centro narėms ir bendruomenei taip pat veiklos netrūksta.  

Minint Valstybės dieną, buvo  surengta popietė kaimo gyventojams. Popietės metu buvo organizuoti pokalbiai, įvairios varžybos, dainavome liaudies dainas, giedojome Tautinę giesmę su viso pasaulio lietuviais. Renginyje dalyvavo apie 70 kaimo gyventojų ir Raguvėlės seniūnaitijoje gyvenantys Ukrainos pabėgėliai.

Žolinė – Raguvėlės ir aplinkinių kaimų gyventojų šventė. Šventės  metu vyks koncertas, įvairūs žaidimai, atrakcionai, edukacinės programos,

Kaliausių ir  vasaros puokščių parodos – konkursai, vietos gyventojų gaminių, produktų mugė, žaidimai vaikams. Šventės metu bus pagerbti vietos menininkai.  Raguvėlės moterų klubas laimėjo projektą „Kaimynas šalia mūsų“, tad labai intensyviai rengiamės Žolinės šventei, kurios metu vyks tradicinis Kaliausių konkursas. Pažadėjome visus, dalyvausiančius kaliausių konkurse, po šventės nuvežti į Kauno botanikos sodą.  

Rugsėjo mėnesį surengsime jurginų puokščių paroda. Paroda bus patalpinta Raguvėlės bažnyčioje. Kviesime gyventojus fotografuoti savo namų darželiuose žydinčius jurginus. Paruošime nuotraukų albumą.

Rudenėjant sutvarkysime 1863 m. sukilėlių kalnelio aplinką, kryžių, surengsime aplinkos tvarkymo talkas.

Lapkričio mėnesį organizuosime RVG moto klubo uždarymo sezoną: moto technikos paradas, pasirodymai. Dalyvaus 50 moto technikos savininkų, bendruomenės narių.

Gyventojų lėšomis, darbu Raguvėlėje buvo remontuojamos patalpos bendruomenės susibūrimui. Tad lapkričio mėnesį vakaro metu bus pagerbti aktyviausi bendruomenės dalyviai. Vakaro metu vyks koncertas, įvairūs žaidimai, atrakcionai, vaišės.

Spalio – gruodžio mėnesiai vykdysime akciją |Pasipuošk prieš Kalėdas“ Jos metu kviesime gyventojus prisidėti prie kaimo gatvių, aikštės puošimo. Skatinsime pasipuošti savo namų aplinką. Organizuosime netradicinių eglutės papuošalų konkursą ir  adventinių vainikų parodą. Tuo tikslu lapkričio mėnesį organizuosime vakarojimus, mokydamiesi gaminti kalėdinius papuošalus, pasidalindami patirtimi apie Advento ir kalėdinių  švenčių papročius. Nugalėtojus apdovanosime prizais ir diplomais.

Paskutinė metų veikla vyks gruodžio mėnesio viduryje, kuomet sutemus organizuosime eisena po kaimą su žibintais, aplankant kiekvieną namą, butą ir simboliškai perduodant žibintą su degančia žvakute, linkint šilumos, šviesos ir bendrystės. Aplankysime apie 80 kaimo namų ir butų.

Tad daug visokių veiklų esame suplanavę ir Vaikų dienos centre, ir Raguvėlės moterų klube. Jei nesutrukdys kokios nors negandos, dirbsime ir toliau, nes Raguvėlėje yra daug veiklių vaikų ir moterų, kurios dar ir vyrukus sugeba „įveiklinti“…“ –  nuotaikingai kalbėjo R. Zorgevičienė.

NYKŠČIAI

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.