Projekto partnerių susitikimas Lenkijoje

Kovo 28 – balandžio 1 dienomis Lenkijoje, Katovicų mieste, vyko Erasmus+ strateginių partnerysčių projekto „Kritinis ir kūrybinis mąstymas“ partnerių ketvirtasis susitikimas. Jame dalyvavo mūsų gimnazijos atstovai – projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja Jolanta Garbauskienė, istorijos mokytoja Gražina Gvozdaitė ir 4 gimnazistai: Neringa, Nojus, Kamilė ir Lukas.

Pagrindinės projekto susitikimo veiklos vyko mūsų partnerių privačiame M. Vankovičiaus vardo licėjuje. Šeimininkai aprodė savo mokyklą, moderniai įrengtas klases, papasakojo apie tvarką ir aukštus mokiniams bei mokytojams keliamus reikalavimus. Visus dalyvius pasveikino licėjaus direktorė,  įkūrusi šią mokyklą.

Po trumpos pažinties kibome į darbus. Visi projekto dalyviai pristatė vieną pasirinktą temą: „Karas Ukrainoje“, „Klimato kaita“ arba „Covid-19 ir jo pasekmės“. Mokiniai, kalbėdami aktualiomis temomis, rodė nuotraukas, išsakė savo pastebėjimus, nuomones bei jausmus.

Antrąją susitikimo dieną susipažinome su ukrainiečių ir Silezijos vaivadijos virtuvės tradiciniais patiekalais. Kartu su ukrainietėmis, kurios veda maisto gaminimo užsiėmimus vaikams „Vaikų virtuvėje“, virėme tikrus ukrainietiškus barščius ir kepėme pyragą. Po to lenkų mokiniai pravedė ekskursiją po miestą, apžiūrėjome piešinius (freskas) ant pastatų ir išgirdome jų atsiradimo istorijas. Po ekskursijos kiekviena projekto dalyvių komanda gavo kūrybinę užduotį – sukurti savo freską, vaizduojančią tai, kas labiausiai įstrigo iš viešnagės Katovicuose. Taip pat mokiniai pristatė savo „namų darbus“ – kūrybinę užduotį pasirinkta tema („Karas Ukrainoje“, „Klimato kaita“ ir „Covid-19 ir jo pasekmės“). Vieni sukūrė nuotraukų koliažus, video, kiti sueiliavo, nupiešė virtualius ar tikrus piešinius.

Nelikome nuošalyje ir nuo visiems skaudžios temos – karo Ukrainoje. Aplankėme pabėgėlių centrą, nunešėme dovanėlių ukrainiečių vaikams, išgirdome centro darbuotojų pasakojimą apie skaudžias pabėgėlių patirtis. Ukrainietė mokytoja Lana kartu su kitu licėjaus mokytoju Xavier pravedė užsiėmimą „Kūrybiškumas ir drama“. Mokiniai be žodžių vaidino situacijas, mokė vieni kitus savo šalių greitakalbių, žaidė smagius žaidimus, reikalaujančius išmonės ir kūrybiškumo.

Ketvirtadienį ir penktadienį praleidome karalių mieste – Krokuvoje. Abi dienas krintanti šlapdriba nesutrukdė apžiūrėti nuostabių senovinių pastatų, garsiosios Vavelio pilies, aplankyti žydų kvartalo. Visiems labai patiko edukacinė ekskursija po požeminės aikštės centrinį Krokuvos muziejų, kuris yra po miesto turgaus aikšte. Taip pat aptarėme būsimas veiklas, susitikimus ir planuojamus atlikti darbus.

Sunku buvo išsiskirti suradus tiek draugų. Bet projektas dar tęsiasi,  laukia nauji susitikimai ir naujos pažintys.

„Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.”

Anykščių r. Svėdasų Juozo-Tumo Vaižganto gimnazijos informacija 

Vienas komentaras

  1. Puidzim zą kluimas kopac kortošku

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.