Projektas, apjungsiantis visą Lietuvą

Gegužės 30 d. vyko  deleguotų bibliotekų atstovų susitikimas Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje.  Renginį vedė minėtos bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Aldona Jeleniauskienė.  Susitikimo dalyviai aptarė galimus variantus, kaip viešinti medžiagą apie Lietuvos sąjūdį, siūlė veiklas, kurios galėtų būti įgyvendinamos ir įsiterptų į penkias komunikacines kampanijas. 

LR Vyriausybė suplanavo LR Pažangos priemonę „Istorinės atminties komunikacijos turinio ir formų aktualizavimas“, kurios viena dalių yra „Lietuvos Sąjūdžio palikimo aktualizavimas šiuolaikinėje visuomenėje“. Prie komunikacinės kampanijos įgyvendinimo kviečiamos aktyviai prisidėti ir apskričių bei viešosios bibliotekos. Kadangi tai yra projektas, kuris turės apjungti visą Lietuvą, tai yra labai svarbus visų bendradarbiavimas.  Tuo tikslu  ir buvo suburta darbo grupė, į kurią įtraukta ir Anykščių  L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos atstovė Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus vedėja Audronė Berezauskienė.  

Bibliotekų atstovai prisideda prie programos „Lietuvos sąjūdžio palikimo aktualizavimo šiuolaikinėje visuomenėje“ įgyvendinimo pasiruošimo. Jau antras  mėnuo vyksta darbo grupės atstovų susitikimai virtualiai, savo mintis ir idėjas visi išsako elektroniniu paštu,  tariasi telefonu.

Iš savivaldybių viešųjų bibliotekų darbo grupėje dalyvauja Raseinių rajono savivaldybės Marcelijaus Martinaičio bei  Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovai.  Taip pat darbo grupėje  yra Kauno apskrities, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bei Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atstovai. Darbo grupei vadovauti paskirta Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Kultūrinių renginių organizatorė Jurga Kauzonienė.      

Programa „Lietuvos Sąjūdžio palikimo aktualizavimas šiuolaikinėje visuomenėje“ apims: savivaldybių gyventojų bendruomenių įtraukimą ir telkimą renkant vertingus dokumentus, įrašus, liudijimus ir kitą reikšmingą medžiagą, skirtą atgaivinti ir išsaugoti Lietuvos Sąjūdžio istorinę atmintį; Inovatyvių priemonių turinio kūrimui, įprasminimui, saugojimui ir komunikavimui parengimą, siekiant užtikrinti jo perdavimą ateities kartoms; Suinteresuotų grupių įsitraukimą, siekiant dalintis patirtimi ir pasirenkant įtaigiausius būdus komunikuoti visuomenei apie Lietuvos Sąjūdį;  Komunikacinės kampanijos įgyvendinimą.

Šiai dienai yra tik gairės ir įvairūs pamąstymai, kokiomis priemonėmis  geriau, įdomiau ir prasmingiau  pasiruošti  2021– 2030 m. Kultūros ir kūrybinės plėtros programos „Istorinės atminties komunikacijos turinio ir formų aktualizavimas“ 3.2. poveiklės „Lietuvos sąjūdžio palikimo aktualizavimo šiuolaikinėje visuomenėje“  įgyvendinimui.

AVB Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus bibliotekininkė Birutė Venteraitienė

Nuotraukų autorė Jurga  Kauzonienė 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.