Privatizuotų ir nenaudojamų pastatų ateitis kol kas miglota

Bent trys didžiuliai pastatai stovi nenaudojami Anykščių miesto  centre – senoji biblioteka, senosios ligoninės pastatas ir buvęs  policijos komisariato pastatas. Pastatų privatizavimas leidžia manyti, kad jie bus prikelti naujam gyvenimui, tačiau, deja, ne visada taip nutinka.

Džiugu, kad neseniai įveiklintas knygyno pastatas, kuriame įsikūrė medicinos įstaiga.  Renovacijos darbai pradėti pačiame miesto centre stovinčiam policijos pastatui, bet, kaip anykštėnai sako, darbai juda „vėžlio žingsniu“.  2020 metų pradžioje už 134 tūkstančius eurų parduotas senasis bibliotekos pastatas, tačiau jau antri metai, bet jokio judesio prie šio pastato nematyti.

Anykščių ligoninės pastatų kompleksas miesto centre nenaudojamas nuo 2008-ųjų. Kol senosios ligoninės pastatai buvo parduoti kauniečiams,  Anykščių rajono savivaldybės administracija surengė bene 30 aukcionų,  o parduodamo turto kaina buvo sumažinta net keliskart.  Pastatų kompleksą „DG ir Ko“ nusipirko už 380 tūkst. litų arba už 110 tūkst. eurų. Įmonė bankrutavo,  buvusios Anykščių ligoninės pastatai, kaip ir visas įmonės turtas, buvo areštuotas.

„Nykščiai“ klausė rajono vyriausios architektės Daivos Gasiūnienės, ar kada nors bus atgaivinti griūvantys miesto centre pastatai?

„Tikriausiai mieste nėra žmogaus, kuris labiau norėtų, kad  miesto centre esantys pastatai būtų atnaujinti.  Gulu ir keliuosi su ta mintimi. Šioje „kreivųjų veidrodžių ir pasakų šalyje“, kur dažnu atveju nepasitikima vieni kitais,  kur vykdomi subiurokratinti procesai ir procedūros, atsitinka privatizavimo grimasos.

Policijos pastatas džiugina, pastarosiomis dienomis renovacijos darbai įgavo pagreitį. Atsirado tikras investuotojas. Mano turimomis žiniomis vykdomi protingi procesai, rezultatas turėtų anykštėnus nudžiuginti ir nustebinti.  

Apie biblioteką, kaip nebūtų gaila, nieko pasakyti negaliu, nes nieko nežinau.  Aš tik derinau priešprojektinius pasiūlymus. Dabar apie investuotoją jokių žinių nėra. Ką nors daryti, ar kokius veiksmus vykdyti pastatą įsigijusio savininko atžvilgiu savivaldybė neturi jokios galimybės ir jokių teisių. Parduodant pastatus mes norėtume sudėti kai kuriuos akcentus, tačiau deja…

Ligoninės pastatu susidomėjo UAB „Structum projektai“. Vienas žmogus iš „Structum projektai“ labai susidomėjo, ėmėsi iniciatyvos ir,  mano žiniomis,  renka investitorių komandą spręsti pastato problemą. Koks bus šios iniciatyvos rezultatas, kol kas neaišku. Kadangi dalyvavau analizuojant su jais pastato vietą, galiu pasakyti, kad jie buvo nustebinti ploto dydžiu, aplinka ir galimybėmis. Kiek žinau, dabar vyksta pasirengimo procesas“, – apie privatizuotų pastatų dabartį ir įveiklinimo perspektyvas pasakojo rajono vyr. architektė.

Dalina RUPINSKIENĖ

11 komentarų

 1. Zosė de la' Antosė :)

  Kur gi tu rasi durnių, kuris investuotų į nukurortintus Anykščius?

 2. Reikia konstatuoti, kad gerbiama rajono arhitektė kalba kaip politikė, būsima kandidatė į mero postą-daug jaudinančių emocijų ir jokių įsipareigojimų :).

 3. FAKTAS KAIP BLYNAS :)

  Į merus netinkama: Nebuvo komuniste ko gero…

 4. Nejuokaukit su mere.To niekados nebus

 5. Tikrai, p. Daiva, kaip sakote, gyvenam „kreivųjų veidrodžių ir pasakų šalyje“… Nes ar galėtų paprastas žmogelis išsiasfaltuoti miško keliuką į savo sodybą arba užtvenkti upelį vidury kiemo? O galbūt gerb. architektė visa tai padarė tikrai už savo pinigus (keliuką) ir gavusi leidimą iš Aplinkos apsaugos ministerijos užtvenkė upeliuką?

  • neteršk saldaus medaus statinės su šaukštu deguto skirto ratams tepti. Barngios architektės reputacija brangiai kainuoja savivaldybės rajono biudžetui ir merui iš jo reprezantacinių išlaidų, patvirtintų rajono tarybos.

 6. Kyšininkai ir tiek

  Užtektų vieno įstatymo ,- įsigijus nekilnojamą turtą sutvarkyti trijų metu bėgyje,į jei nesugebi ,parduok dar ,kitu atveju,konfiskacija .Taga Nestovėtų vaiduokliai mieste .Reikia dirbti ,o ne gėlytes laistyt .

 7. O! Tai situacija puikiai žinoma😉

 8. Kai bandiugos nusiperka galvodami, kad prakals brangiau taip ir būna. Ksip visam pasaulyje.

 9. Geriau paklauskit teisiamo Tarybos nario

  kū daris su Elminyku valgyklu aplaistu ? Apšikti, apmyžti kumpai visi…Baisu krautuven inteit maista nusipirkt. Pažiūrėkit vidun, gal ti koks bomžas numire kad teip smirda ?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.