Pristatys knygą apie siauruką

Siaurukui 125 metai: Anykščiuose pristatoma knyga apie siaurąjį geležinkelį

Balandžio 11 d. 17.15 val. Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyks VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktoriaus dr. Dariaus Liutiko naujos knygos „Siaurasis geležinkelis Lietuvoje. Anykščių ir Panevėžio siaurukas“ pristatymas.

„Šiemet siaurukas švenčia 125-erių metų jubiliejų. Siauruko istorija persipina su Aukštaitijos krašto istorija ir ekonomine raida. Ši knyga, kurioje išsamiai pristatomas ne tik Panevėžio ir Anykščių siaurukas, bet ir visos pagrindinės veikusios siaurojo geležinkelio linijos Lietuvoje, yra mano nedidelė dovana jubiliejų švenčiančiam siaurukui“, – sako VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

Naujoje D. Liutiko knygoje pateikiama geležinkelio ir siaurojo geležinkelio Lietuvoje istorija, supažindinama su skirtingose Lietuvos vietose ir skirtingais periodais veikusiomis siaurojo geležinkelio linijomis, aptariama Anykščių ir Panevėžio siauruko praeitis ir dabartis, pristatoma VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis” veikla ir siūlomos paslaugos, aprašomos lankytinos turistinės vietos aplink Aukštaitijos siauruką. Siaurukas veža susipažinti su Anykščių ir Panevėžio kraštu ir jo istorija, kviečia pasigrožėti unikaliais kultūriniais ir gamtiniais objektais, siūlo kartu švęsti populiariausias šventes ir puoselėti kultūrines tradicijas. Knyga gausiai iliustruota istorinėmis ir dabarties akimirkas pristatančiomis nuotraukomis.

Knygos pristatyme dalyvaus Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis, A. Baranausko ir A. Vienuolio memorialinio muziejaus direktorius Antanas Verbickas, kiti garbingi svečiai.

Naująją knygą „Siaurasis geležinkelis Lietuvoje. Anykščių ir Panevėžio siaurukas“ išleido VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“. Knygos apie siaurąjį geležinkelį Lietuvoje leidybą parėmė Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos. Renginio metu bus galima įsigyti knygą su autoriaus parašu.

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ informacija

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.