Prisimintas kultinis režisierius

Gegužės 18 dieną Anykščių viešojoje bibliotekoje vyko pokalbis „Režisieriaus Giedriaus Mackevičiaus anykštėniškų vasarų aidas“ ir atidaryta Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus parengta paroda „Giedrius Mackevičius (1945–2008) ir jo Teatras“.

Gegužės 18-ąją, Giedriaus gimimo dieną, Anykščių bibliotekoje apie teatro novatorių plastinės dramos teatro pradininką G. Mackevičių pasakojo režisieriaus kolegos, bičiuliai ir artimieji. Tai –Vilniaus universiteto ansamblietė, G. Mackevičiaus šokių partnere, medikė dr. Vitalija Miežutavičiūtė, teatrologė, filosofė dr. Oresta Katakinienė, buvusi kultūros renginių organizatorė, Nijolė Narkevičienė, Anykščių tautodailininkas Robertas Breskus, Giedriaus sesuo, medikė dr. Gražina Rėgalienė. Buvęs jo mokinys, psichologas Arūnas Kuras, filosofijos mokslų daktarė Oresta Katakinienė. Vakarą vedė projekto sumanytoja Liucija Armonaitė.

Susirinkusieji išgirdo, koks ryšys  G. Mackevičių siejo su Anykščių kraštu, su Plikiškių, Magylų, Mikierių kaimų, Andrioniškio miesteliu,  kaip jis kūrė savo spektaklius.  G. Mackevičius – garsiausias Baltijos šalių mimas, režisierius, choreografas, dramaturgas, pedagogas, įsirašęs ir į pasaulinę meno istoriją. Beje, vakare buvo atskleistos ir iki šiol nežinomos G.Mackevičiaus gyvenimo detalės – pasirodo net ir sunkiai sirgdamas ir gulėdamas ligoninėje jis tebetesė repeticijas, aktoriai ateidavo į palatą, o repeticijų laiką žinojo ligoninės personalas, kuris stengdavosi netrukdyti.  

Paroda Anykščiuose veiks iki birželio 20 dienos, tądien 13.00 val. vyks atsisveikinimo su paroda renginys.

Nuotraukoje – projekto sumanytoja Liucija Armonaitė ir  režisieriaus sesuo Gražina Rėgalienė.

Linas Bitvinskas

Vienas komentaras

  1. Tai labai didelė asmenybe, anykštiečiai galėtų daugiau išnaudoti krašto garsinimui.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.