Prasideda dar vieni Anykščių Trečiojo amžiaus universiteto mokslo metai

Pageltę lapai, nusidriekę voratinkliai ir išskrendantys paukščiai skelbia rudens įsibėgėjimą,  žemės darbų pabaigą,  o mums, TAU lankytojams – signalas, kad prasideda nauji darbai ir susitikimai, projektų įgyvendinimas, aktyvios veiklos, nauji potyriai.

Spalio 13 dieną Anykščių menų inkubatoriaus salė buvo pilnutėlė. Rinkomės į mokslo metų atidarymo ir sveikatingumo dienos renginį.

Trečiojo amžiaus universiteto vadovė Vida Antanavičienė sveikino visus susirinkusius, svečius, naujus narius, linkėjo taikos ir sveikatos. Vadovė pžvelgė praėjusio sezono darbus, pasidalino įspūdžiais iš Nacionalinės TAU asociacijos konferencijų ir mokymų bei susitikimų su kitų miestų ir rajonų  TAU atstovais.

Vadovė dėkojo Švietimo pagalbos tarnybos atstovėms už įtraukimą į projektus ir mokymus. Ypatingai sėkmingas buvo  dalyvavimas meno terapijos užsiėmimuose, kurie vyko pagal tarptautinį Erasmus programos projektą. Trys TAU dalyvės buvo pakviestos į projekto tęsinį Florencijoje.

Taip pat esame dėkingi Anykščių savivaldybės  investicijų ir projektų valdymo skyriaus vyresniajai specialistei Loretai Pesliakienei už pagalbą ir kantrybę rengiant projektus.

Vėliau žodis suteikiamas viešnioms. Seimo nario padėjėja Regina Patalauskienė išreiškė pagarbą vyresnio amžiaus žmonėms, norintiems tobulėti, aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime. Pasak padėjėjos, išmintis ir patirtis – vyresniųjų vertybės.

Švietimo pagalbos tarnybos vadovė Vita Abraškevičienė dėkojo už bendradarbiavimą, aktyvumą, norą mokytis visą gyvenimą.

Anykščių savivaldybės investicijų irprojektų valdymo skyriaus vyresnioji  specialistė Loreta Pesliakienė žavėjosi Trečiojo amžiaus universiteto aktyvo entuziazmu, idėjomis, noru  visur suspėti, dalyvauti ir linkėjo sėkmės.

TAU valdybos pirmininkė Milda Šerelienė supažindino su naujais projektais. Trečiojo amžiaus universitetas  laimėjo du savivaldybės finansuojamus projektus:  visuomenės sveikatos  ,,Sportuok, judėk ir neliūdėk“ ir ,,Kultūra, menas ir laisvalaikis Anykščių krašto pagyvenusiems žmonėms“.

Pirmosios renginio dalies pabaigoje dėmesys parodytas jubiliejus atšventusioms Saturninai Žygienei, Dianai Rudokienei ir Laimutei Žiukelienei.  Joms įteiktos gėlės, skambėjo ,,Ilgiausių metų“.

Po pertraukos vyko sveikatingumo diena. Šokio terapijos vadovė Indrė Šiliauskaitė pasakojo apie susidomėjimą šia psichoterapijos sritimi, pakvietė prisijungti prie jau vykstančių užsiėmimų ir išjudino visą salę. Linksmai ir su gera nuotaika sukomės pagal afrikietiškus ritmus, lingavome, juokėmės, atsipalaidavome.

Įdomiai ir naudingai vyko  Tai Či trenerio Romualdo Petkevičiaus pokalbis su TAU klausytojais. Jo vedamos mankštos jau pamėgtos daugelio. Ko reikia, kad žmogus būtų sveikas ir nesijaustų senas? Judėti, šypsotis širdimi, bendrauti. Savo pokalbį treneris baigė koncertu, atliko savo  kūrybos dainas, pritardamas gitara.  Klausytojų nuotaika buvo romantiška ir filosofiška.

Renginio pabaigoje susipažinome su naujais nariais, o jų šiais metais gana gausus būrys.

Regina Budreikaitė

3 komentarai

  1. Akivaizdu, nors ir neįtikėtina. :)

    Na taip, kai nebelieka Orgazmus ateina Erasmus!!! 🙂

  2. Šaunuolės, kad pilnos energijos ir sumanymų. Sėkmės ir toliau.

  3. … o TAU vyrai ne tuo adresu nuėjo(juokas toks) ?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.