PRADEDAMAS MAISTO / VIRTUVĖS ATLIEKŲ SURINKIMAS ANYKŠČIŲ MIESTE

Nuo 2024 m. Lietuvoje (ne išimtis ir Anykščiuose) diegiama maisto ir virtuvės atliekų surinkimo sistema. Gyventojai turės maisto / virtuvės atliekas atskirti susidarymo vietoje ir nemaišyti su kitų rūšių atliekomis.

Šią užduotį įgyvendinti visas šalies savivaldybes įpareigojo Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintas Valstybinis atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021–2027 m. planas, gyvenamosiose vietovėse, didesnėse nei 2000 gyventojų. Todėl maisto / virtuvės atliekų surinkimas Anykščių rajono savivaldybės teritorijoje bus vykdomas tik Anykščių mieste.

Utenos regione, taip pat ir Anykščiuose, maisto / virtuvės atliekos planuojamos rinkti kartu su žaliosiomis atliekomis. Tuo tikslu Anykščių rajono savivaldybės administracija 2023 m. nupirko 1900 vnt. 120 l talpos bioskaidžioms (žaliosioms ir maisto / virtuvės) atliekoms rūšiuoti skirtus konteinerius, kurie išdalinti Anykščių miesto individualių namų gyventojams.

Jei negavote maisto / virtuvės atliekų rūšiavimui skirtų 120 l talpos konteinerių, prašome kreiptis į UAB Anykščių komunalinį ūkį tel. (8 381) 51478.

   Maisto / virtuvės atliekos (individualių namų valdų ir daugiabučių) Anykščių mieste pradedamos rinkti nuo šių metų kovo mėnesio.

   Šiuo metu Anykščių rajono savivaldybės administracija vykdo maisto / virtuvės atliekoms rūšiuoti skirtų kibirėlių (5 l) su rūšiavimo rekomendacijomis viešąjį pirkimą. Šių metų balandžio–gegužės mėn. rūšiavimo kibirėlius dalinsime Anykščių miesto gyventojams. Apie kibirėlių dalinimą informuosime papildomai.

Ką reikia mesti į maisto atliekų talpas:

 • Vaisius ir daržoves bei jų likučius
 • Kambarinius augalus ir jų dalis
 • Arbatos tirščius ir pakelius
 • Kavos tirščius, popierinius filtrus
 • Kiaušinių lukštus
 • Mėsos ir žuvies atliekas, kaulus
 • Naudojimui netinkamus, išpakuotus maisto produktus
 • Nesuvalgytus maisto likučius (išskyrus skystą maistą)
 • Popierinius rankšluosčius ir servetėles
 • Kitas organinės kilmės ir bioskaidžias atliekas

Rekomenduojame maisto atliekas į joms skirtus konteinerius mesti sandariai užrištuose maišeliuose, taip išvengsite skleidžiamų nemalonių kvapų.

4 komentarai

 1. Niekaip aš nesuprantu žmaniū, kam anys tū maistu perka, a paskui išmeta? Gal žmones neturi šalditūvu ir aniem maistas sugenda, nu bet tadu kam tiek perkat, vos patyse vežymais mačiau krautuvej. Ale ir pyniga turejimas.

 2. Kurkliu Stase

  Net nemyslikit kad atiduosiu jum maistu, geriau nuvešiu miškan žveriukam.

 3. Pensininkas

  Man tai atrodo,kad Europos sąjunga nesąmonę sugalvojo maistą rūšiuot į atskirus konteinerius,taigi bus parazitų veisykla ir musių(turiu omenyje,kad vasarą šiltu metu yra palankios sąlygos parazitams daugintis nuo birželio iki lapkričio mėnesio).Žmonės,kurie daug turi maisto atliekų,turėtų patys vežt,kaip sovietiniais laikais makulatūra prie“Anykštos“parduotuvės.Arba kažkokią aikštelę padaryt „MAISTO ATLIEKŲ SURINKIMAS“.

  • Svidasu Stasela

   Anksteu Tarybineis laikas atvažiuodava iš kalūkiū ir rinkdava maistu. Kekvienu dienu būdava pastatami bitonai pre laiptyniu daugebučes, tai didžiauses fermas paršioku iš šyta išmesta maista užaugyndava. Kai ejau makyklan tai mana babute iš makyklas tysdava kožnu dienu pa du viedrus maista atleku, tai du paršiokus visadu užaugyndava. Nebelyka makinių – nebelyka ir paršioku.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.