Pirmasis liepos sekmadienis -vaikų globėjų diena

Tūkstančiai vaikų jau auga pas globėjus, tačiau apie 1 350 vis dar gyvena globos institucijose ir laukia, kol bus priimti į šeimą.  Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena. Jai paminėti visą savaitę, birželio 27 – liepos 3 dienomis, Lietuvoje vyks specialūs globėjų savaitės renginiai.

„Jau dvejus metus esu globėja, ankščiau galvojau, kad globoti gali tik pilnos šeimos, o kad galiu globoti būdama vieniša, niekada nė nesusimąsčiau. Visad norėjau padėti vaikams. Padėdavau kartais pavieniams, pažįstamiems ar sunkiau gyvenantiems. Atsitiktinai sutikau savo bendruomenėje moterį, kuri yra budinti globotoja ir pasirodo, kad mano žinojimas apie tai, kad globoti gali tik pilnoje šeimoje gyvenantys asmenys buvo klaidingas. Išgirdus jos istoriją apie globą, mano pačios mintys pradėjo suktis apie tai, kad aš juk galiu padėti vaikui ne tik retkarčiais, bet galiu padėti jam užaugti skirdama savo laiką ir dėmesį, kad galiu padėti pakeisti bent vieno vaiko gyvenimą.

Gavusi savo vaikų pritarimą, pradėjau domėtis globėjų mokymais. Prieš mokymus galvojau apie mažytį vaiką, tačiau atsitiko taip, kad mano šeimoje atsirado dešimtmetė Klaudija. Dabar jai jau dvylika. Niekada nemaniau, kad globa gali atnešti tiek daug man pačiai. Vaikui aš suteikiu dėmesį, laiką, mokau to, ko jai nepavyko išmokti biologinėje šeimoje, bet ji suteikia man dar daugiau – kasdienybę padaro prasmingą, tai didžiulė dovana man pačiai.  

Globos pradžia buvo visokia, reikėjo mokytis ir man pačiai ir mergaitei. Mokėmės mylėti viena kitą, suprasti, derintis viena prie kitos, mokėmės atleisti. Juk mūsų gyvenimai iki mums susitinkant buvo visai skirtingi. Man buvo nesuprantami kai kurie jos įpročiai, buvo sunku priimti jos biologinę šeimą, bet su pagalba iš globos centro tiek man tiek vaikui aš supratau, kad tai jos istorija, kurią turiu priimti. Aš esu dirbanti, užsiimu kitomis veiklomis – tai iš mano gyvenimo nedingo ir tapus globėja. Taip, reikia daugiau laiko vaikui, kartais daugiau bėgimo ir mažiau laiko sau. Bet juk tai atsiperka, sunku žodžiais apsakyti kiek daug man pačiai suteikia ir kasdien moko. Santykiui su vaiku reikėjo laiko, tačiau dabar tai laimė yra tiek man pačiai, tiek vaikui.“ – Savo istorija dalinasi Anykščių rajone gyvenanti globėja Danutė.

Tūkstančiai vaikų jau auga pas globėjus, tačiau apie 1 350 vis dar gyvena globos institucijose ir laukia, kol bus priimti į šeimą.  Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena. Jai paminėti visą savaitę, birželio 27 – liepos 3 dienomis, Lietuvoje vyks specialūs globėjų savaitės renginiai. Jų metu visuomenei bus pasakojama apie globą, jos svarbą, globėjo vaidmenį ir jo prasmingumą bei pagerbiami patys globėjai, padėkojant jiems už globojamus ar užaugintus vaikus. Globos savaitės renginiai vyks ir Anykščiuose, prie kurių galite prisijungti visi norintys:

– Birželio 28 d. 11:00 val. Žygis ,,Pirmyn“ Biržuose;
– Birželio 29 d. 11:00 Žygis pėsčiomis Šventosios gamtiniu pažintiniu taku ,,Būkim kartu“;

– Birželio 30 d. 17:00 Paskaita ,,Vaikų raidos ypatumai – ką turėtų žinoti tėvai ir globėjai“;

Jei norite dalyvauti renginiuose ar daugiau sužinoti apie globą susisiekite su Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centru telefonu +37061330409, elektroniniu paštu anyksciugloba@gmail.com, Facebooke Vaikai yra vaikai. Anykščiai – ar atvykite į Globos centrą Liudiškių g. 53, Anykščiai.

Dėkojame visiems Anykščių rajono globėjams už jūsų meilę ir laiką skiriamą vaikams!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.