Pirks „Euro 6“ standartą atitinkančią šiukšliavežę

Anykščių rajono tarybos posėdyje bus svarstoma investuoti į UAB Anykščių komunalinis ūkis, nes bendrovė pirks šiukšliavežę. Tiesa, savivaldybės skirtų pinigų neužteks, tad trūkstamos sumos bendrovė prašys banko paskolos.

Nurodoma, kad 2023 m. kovo 20 d. gautas prašymas „Dėl lėšų skyrimo šiukšliavežei įsigyti“, kuriame prašoma skirti 100 000 eurų sumą šiukšliavežės įsigijimui, didinant įstatinį kapitalą.

UAB Anykščių komunalinis ūkis.šiuo metu eksploatuoja 5 šiukšliavežes, seniausios iš jų gamybos metai – 1996 ir ji atitinka „Euro 2“ standartą. Jos nuolat genda. Vienai šiukšliavežei sugedus, neužtikrinamas savalaikis numatytas konteinerių aptarnavimo maršrutas, tai sukelia nepatogumus tiek aptarnaujamiems klientams, tiek bendrovei.

       Aiškinamajame rašte teigiama, kad bendrovė ketina įsigyti šiukšliavežę, kurios įsigijimo kaina apie 215 tūkst. eurų. Įsigijus naują, „Euro 6“ standartą atitinkančią šiukšliavežę, pagerėtų klientų aptarnavimas, mažėtų atliekų tvarkymo sąnaudos, bendrovės darbuotojų darbo laiko sąnaudos bei gerėtų darbuotojų darbo sąlygos. Degalams ir remontui bendrovė tikisi sutaupyti apie 10 tūkst. eurų per metus. Būtų prisidedama prie ekologinės būklės gerinimo, nes naujas automobilis išskirs dvigubai mažiau CO2 nei „Euro 5“ automobiliai ir trigubai mažiau nei „Euro 4“ automobiliai.

       Anykščių rajono savivaldybės 2023 metų biudžete bendrovei numatyta skirti 100 000 eurų suma. Siūlomaskirti 99 999,83 Eur sumą didinat įstatinį kapitalą, išleidžiant Anykščių rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančias 344 827 paprastąsias vardines akcijas (vienos akcijos nominali vertė 0,29 – Eur).

NYKŠČIAI

7 komentarai

 1. Nu jo rinkimai baigėsi pradedam keršyti gyventojams, kelsim šiukšlių kainas a ne.

 2. Jakutauskas

  Tai vėl brangs atliekų surinkimas. Juk mašinos amortizacija bus įskaičiuota į šiukšlių surinkimo kainą. Kokių 20000 eurų per metus.

 3. O kaip atitinka standartus gaisrinės mašinos Gaz ir Zil,niekaip nesuprantu.

 4. Naujam merui

  Nesvarbu, kuris bus…
  Atlikite normalų auditą, o ne tokį, pagal Angelės pateiktus dokumentus. Pamatysite ne vieną su antrankiais išvedami…

 5. Nu šytan

  ti niekur neužklimpz, ais kaip perkunu

 6. Kaimietis

  Įdomu ar gyventojų išrinktieji rajono tarybos nariai, žadėję pokyčius imsis kada veiksmų dėl monopolio komunalinių paslaugų teikme panaikinimo ir galimybės atsirasti keliems paslaugų teikėjamas su galimybe rinktis būtinųjų paslaugų vartotojams ne iš vieno, priskirto surikėjo ir atliekų vežėjo.
  Gal privataus verslo, ūkiškai ir efektyviai vykdančio darbą teikiamos paslaugos mažiau kainuotų mokesčių mokėtojams? O gal kelių tiekėjų atsiradimas rajone dėl logistikos pasiskirstymo sumažintų išvežimo savikainą ir sustabdytų komunalinių paslaugų rikliavos mokesčio augimą.

 7. Aš nesutinku. Geriau kiekvienas patys atvezkime šiukšlės tiesiai į komunalinių ūkį. Juk mokėsime pigiau už šiukšles, tik už jų perdirbima. Nusiims šiukšlių išvežimo mokestis

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.