Pilvo plastika – tiek estetinė, tiek rekonstrukcinė operacija

Kai paminima pilvo plastika, daugeliui prieš akis iškyla dailaus pilvo siluetas. Vis dėlto, tai ne tik apie estetiką, bet ir apie sprendžiamas sveikatos problemas. Pavyzdžiui – prasiskyrusių pilvo raumenų atstatymą. Žinoma, neretai ši operacija yra tiek estetinė, tiek rekonstrukcinė. Taigi, kada kalbame apie estetiką, o kada – apie rekonstrukcinę operaciją?

Dailus pilvas ir ryškesnės linijos

Į plastinės chirurgijos specialistus neretai kreipiamasi dėl netenkinančių pilvo srities išvaizdos aspektų. Pati pilvo plastika, kai kalbama apie estetiką, iš esmės yra apie minkštųjų pilvo audinių pertekliaus šalinimą. Tačiau kai koreguojama pilvo zona, dažnai kalbame ne apie vieną, o kelias kombinuojamas chirurgines procedūras. Dažnu atveju tai ir perteklinės odos, ir perteklinio riebalinio audinio šalinimas pilvo srityje (riebalų nusiurbimas).

Tiesa, riebalai gali būti ne tik pašalinami, bet ir suleidžiami į tam tikras zonas tam, kad būtų paryškintos linijos. Vis daugiau kalbama apie vieną naujausių plastinės chirurgijos srities technikų – aukštos raiškos liposakciją. Tai procedūra, kurios metu ne tik specialia technologija nusiurbiami riebalai, bet ir kartais nusiurbtų, specialiai paruoštų riebalų injekcijomis formuojamos išraiškingesnės kūno linijos, pavyzdžiui – pilvo presas.

Dėl dailesnio ir tvirtesnio pilvo į specialistus kreipiasi tiek moterys (dažnai po gimdymo), tiek vyrai. Dar viena dažna pilvo plastikos atlikimo priežastis – staigiai nukritęs svoris, po kurio pilvo srityje lieka didelis odos perteklius.

Ne tik apie estetiką, arba kada pilvo plastika tampa ir rekonstrukcine operacija

Pilvo plastine operacija sprendžiamos ne tik estetinės, bet ir kitos problemos. Rekonstrukcine operacija ši chirurginė intervencija tampa tada, kai operuojama pati pilvo siena. Būtent ši operacija gana dažnai atliekama gimdžiusioms moterims, kai pilvo sienoje matomas minkštųjų audinių prasiskyrimas, o kartais ir susiformavusios išvaržos. Rekonstrukcinės operacijos metu susiuvama tiesiųjų pilvo raumenų diastazė (prasiskyrimas), jei yra poreikis, atliekama ir išvaržų plastika.

Prasiskyrę pilvo raumenys lemia ne tik dažnai netenkinantį estetinį pilvo vaizdą, bet ir ilgainiui galinčias atsirasti sveikatos problemas. Pilvo raumenys taip gerai nebeatlieka savo funkcijos ir neatlaiko krūvio, taigi pamažu daugelį ima kamuoti nugaros skausmai, formuojasi pilvo srities išvaržos ir pan.

Taigi, kai kalbame apie pilvo dailinimą, šiandien vis dažniau kalbame apie kombinuotas bent kelias chirurgines procedūras. Šios skirtos tiek dailaus pilvo lūkesčiams pasiekti, tiek tam tikroms funkcinėms problemoms spręsti. Kiekvienas atvejis individualus, tad objektyviai įvertinti kiekvieną jų gali tik profesionalai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.