Pasiūlė apsitverti

Skiemonių medžiotojų būrelio pirmininkas Almantas Þvirblis anykštėnams, gyvenantiems soduose tarp Laimės žiburio ir ligoninės, pataria patiems saugotis nuo bebrų daromos žalos.
Kaip ir prieš metus gyventojai skundžiasi vandens telkiniuose įsikūrusių aštriadančių siautėjimu jų kiemuose.
„Vielos tinklo tvorelė arba net celofanu aprištas medelis – tai apsauga, kuri pakankama nuo bebrų. Nesugebam apsisaugoti ir „keliam pūkus“. Medžiotojai čia nieko negali padėti. Jei jau tų gyvūnų priviso tiek, kad bijo išeiti į kiemą, tada reikia kreiptis į savivaldybę, kuri turi paprašyti leidimo iš Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento. Tik po to medžiotojai gali ką nors daryti po žmonių langais. Be to, gyvenvietėse jokia kompensacija už žvėrių padarytą žalą gyventojams nėra mokama“, – teigė A. Þvirblis.
Skiemonių medžiotojų būrelio vadovas sakė, jog apie minėtą sodininkų nusiskundimą buvo girdėjęs iš kolegos, tačiau jokių veiksmų nesiėmė ir nesiims, kol gyventojai nesikreips į atitinkamas institucijas. Skiemoniškiams priklausantys medžioklės plotai – apie 19 000 ha, tačiau realiai į žvėris taikytis jie gali tik 14 400 ha.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.