Pasiruošimas audrai: uždaryti langus, išjungti elektros prietaisus

Trečiadienį perspėjama, kad sulauksime audros. Oro masė artės iš pietų, stipriausios audros turėtų būti pietų, rytų ir vidurio Lietuvoje. Raginama pasisaugoti smarkios, stambios krušos. Europos sinoptikai, kurie specializuojasi vasariškų audrų prognozavime, rytų Lietuvoje paskelbė aukščiausią audrų pavojaus lygį. Tai vos 3 kartas per daugiau nei 20 metų, kai sudarinėjamos šios prognozės.

Pagrindinis pavojus – smarkūs vėjai, stambi kruša ir galimi viesulai. Audrų pikas – apie 16-17 val. +- 3 val.YRA TIKIMYBĖ, kad visi baisumai gali pasislinkti link Baltarusijos arba išlikti tik pačiuose Lietuvos pietryčių ir rytų pakraščiuose, tačiau audrų rizika vis tiek išlieka labai aukšta. Sekite oficialias prognozes ir radarų informaciją, kur matysite kaip slenka audros.

Sinoptikai sako, kad trečiadienio dieną protarpiais lietus, vietomis smarkus. Daug kur perkūnija. Pietų, Rytų ir Vidurio Lietuvoje vietomis kruša, škvalas 15–20 m/s, kai kur 21–26 m/s. Vėjas pietryčių, pietų, pereinantis į vakarų, šiaurės vakarų, 7–12 m/s.

Apie vidurdienį pradės formuotis nauja audringų orų zona ties Kaunu, Panevėžiu, Marijampole. Popiet stipresnės audros turėtų plisti link Utenos, Vilniaus ir Alytaus apskričių. Stipriausios audros turėtų būti pietų, rytų ir vidurio Lietuvoje. Čia vietomis kris kruša, gali būti stambi: iki 4–5 cm skersmens, vėjas gali laužti medžius.

Vienas komentaras

  1. Manęs nebus, kokias čia nesamones pasakoja? Aš Turkijoj.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.