Pasirašytas susitarimas gerinti viešųjų erdvių kokybę ir didinti jų vertę

Vakar Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius kartu su Kultūros ir Aplinkos ministerijomis pasirašė susitarimą dėl meno ir dizaino viešosiose erdvėse.

Sukuriant ir įgyvendinant „Procento kultūrai“ schemą Lietuvoje, kultūros ministras Simonas Kairys ir aplinkos viceministrė Daiva Veličkaitė-Matusevičė pasirašė susitarimą su prie jo prisijungiančių 27 savivaldybių vadovais dėl meno ir dizaino viešosiose erdvėse.

Susitarimą pasirašiusios šalys sutarė, siekdamos kurti viešąsias erdves, išreiškiančias visuomenės kultūrinį identitetą bei atspindinčias kultūrinį ir gamtinį paveldą, gerinti viešųjų erdvių kokybę ir didinti jų vertę. Planuojant lėšas visuomenės poreikiams skirtų pastatų statybai ir rekonstravimui, būtų įvertinama galimybė numatyti lėšas specialiai šiems pastatams skirtiems meno ir dizaino kūriniams sukurti ar įsigyti. Susitarimas parengtas sukuriant ir įgyvendinant „Procento kultūrai“ schemą, kuri numatyta Vyriausybės programoje ir taikoma urbanistinės plėtros projektuose, orientuojantis į visuomenės gyvenimo kokybės gerinimą bei tvarų kultūros išteklių naudojimą.

Pasirašytas susitarimas galioja naujai pradedamiems įgyvendinti viešosios paskirties pastatų projektams iki 2030 metų.

Anykščių r. savivaldybės informacija

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.