Pasigenda valdžios ryšio su gyventojais

Ar Anykščių rajono valdžia pakankamą dėmesį skiria dialogui su gyventojais, jų informavimui, kodėl neieško naujų formų ir kokiu būdu tokiu atveju valdininkai tarnauja žmonėms – tokius klausimus kelia anykštėnas Juozas Ratautas.

„Priimant svarbius visuomenei sprendimus, būtina išklausyti kuo daugiau nuomonių. Atrodo, paprasta tiesa, tik ar pas mus? Suprantama, kad pandemijos laikotarpiu, kai taikomi įvairūs suvaržymai, nėra paprasta susitikti su žmonėmis, išklausyti juos. Tik ar maža kitokių, žymiai modernesnių ir gana paprastų būdų, kuriuos gana sėkmingai naudoja kitų rajonų valdžia? Štai Ukmergės vadovai surenka iš feisbuko bei kituose socialiniuose tinkluose pateiktus klausimus, pasiūlymus ir diskutuoja virtualiame susitikime su gyventojais. Maloniai stebina geranoriškas, pagarbus tonas, noras padėti, įsiklausyti, patarti. Radviliškis, Šiauliai interneto pagalba rengia viešus tarybos posėdžius, kurių metu gyventojai gali paklausti, išsakyti savo poziciją… Pažangu, ar ne?

Kokias užduotis meras formuluoja savo patarėjams, administracijos direktorė – Komunikacijos skyriui, kad stiprėtų ryšys su Anykščių bendruomene, kad tas ryšys taptų nuolatiniu? Anykštėnai turi galimybę kartą per savaitę išklausyti vicemero Dainiaus Žiogelio monologo apie sergančius kovidu bei vakcinacijos tempus. Pranešimo forma ir stilius senas, monotoniškas, paveldėtas iš stagnacijos laikų. Kodėl valdžia neieško naujų formų bendrauti ir bendradarbiauti su rinkėjais?

Tuo tarpu girdim, jog anykštėnai blogi, pikti, priekabūs, girdim, jog darbe su jais reikalinga stora skūra… Betgi Konstitucija (5 str.) įpareigoja valdžios įstaigas tarnauti žmonėms – tai taip ir darykit! Visgi kaip galima nebendraujant žinoti žmonių lūkesčius, o sprendimus adaptuoti gyventojų poreikiams?“ – klausia Juozas Ratautas.

NYKŠČIAI

39 komentarai

 1. Anykščiuose tarybos posėdžiai ne vieši, ne tiesioginiai, kad ir internetu organizuojami.

  • Sodoma Gomora !

   Ale tu tik pamanyk: du komunistai – Ratautas su Obelevičiumi pritrūko komunikacijos kolaboracijai vystyti ! …

   • Alesionka, galėsi savo požiūrį pristatyti teisme

    • Alesionkos požiūris labai paprastas: du buvusieji komunistai negali dėl komunikacijos stokos bendradarbiauti. Imame į rankas žodyną: Bendradarbiavimas = co-operation, collaboration, contribution. Kas parašyta blogai? Gal kuris nors iš minimų vardais ir pavardėmis komentare asmenų nėra buvęs komunistu? Tada taip, Alesionka jį šmeižia. Tik kurį – kaip manai gerb. Juriste ? Gal galėtumei nurodyti vardu ir pavarde ?

   • Kas žino, kuris iš jų dviejų nebuvo komunistu: 1. S.Obelevičius ar 2. Juozas Ratautas ? 🙂

  • ar nemeluojate

   Kaip tai netiesioginiai? Kažkodėl aš juos matau tiesiogiai.

 2. Juk jie bijo zmoniugeda i akis ziuret ei Ziogeli kiek per diena atliekama vakcinaciju.kur informacija ,telefonai.kur kaip kreiptis kaimo zmogui .KAIP JUMS NEGEDA EITI ANYKSCIU MIESTE I SAVO PERYKLA

 3. pastebėtina, kad seni žmonės labai nori išsikalbėti, o valdininkams ir tarnautojams reikia dirbti ir nėra kada su kiekvienu atskirai plepėti. Gyventojai turi valdžios tarpininkus -seninančius, seniūnus, kurie gali daugiau laiko skirti gyventojų nuomonių išklausimui ir apibendrintai perteikia savivaldybės atsakingiems specialistams ir vadovams pasitarimų metu. Viskas čia gerai, kai norima kalbėtis, o ne diktuoti.

  • „Viskas čia gerai“ – šitą skaičiau ne kartą. Tikiu, kad ponui gerai. Kaži kodėl prieš rinkimus labai norėjosi bendrauti su žmonėmis? Dabar tai vadinate plepėjimu.

 4. švageriams užtat pila pinigus, koks dar dialogas su kitais?

 5. Ei, Juozai, padėk šakes iš kur paėmiai, o tai su šiupeliu gali gauti komunikaciją 🙂

 6. Prajuokino su konstitucija

  Tarnauti žmonėms ? Juokingai net skamba . Kada tas buvo ? Dabar per 30 metu tik ant popieriaus ,jie visi tarnauja sau ir savo artimiesiems .

 7. …“anykštėnai blogi, pikti, priekabūs, girdim, jog darbe su jais reikalinga stora skūra“… – tai citata. Matote, koki bjaurybės valdžią išrinko.

 8. tikras valstiečių-žaliųjų simbolis iš Seimo opozicijos čia su šake.

 9. Mano, regis, ir visų anykštėnų svajonė, kad mūsų išrinktieji pasakytų: „Mums didelė garbė Jums tarnauti“. Ir ne tik pasakytų, bet tas matytųsi iš akių. Berods, dėl to juos rinkom…

 10. Ale tinka šakės buvusiam agrochemijos mėšlo načalnikui

  • Ar tu žinai?

   Tikras mėšlas tai dabar deficitas. Oficialiai pasakė valstiečių atstovas, rajono tarybos narys. Va politinio mėšlo tai niekada nestinga…

 11. Šaunuolis Ratautas, tegul pasinervuoja biurokratai.

  • Pagalvokit ar jums patiems nervuotis nereikės, kai rajono valdžia naujas rinkliavas patvirtins. Dabar sėdėkit ir klausykit kaip vicemeras save pristatinėje per Covid-19/anyksciai/tv.lt

 12. Pritariu J.R

 13. Pritariu J.Ratauto nuomonei 100%.
  Savivald. klerkams nerūpi žmonių nuomonė.

  • Marytė Naujavėjė

   visų pirma atkreipkime dėmesį ką gali anonimas pasakyti apie žmonių nuomonę, jeigu pats nedrįsta prisistatyti žmogumi? Gerbiamas meras yra sakęs, kad į komentarus nereaguoja, o į anonimišką informaciją net neprivalo reaguoti ir ar nagrinėti. Taigi yra pakankamai žmonių, kurie viešai pasisako, nesislėpdami, tai jų nuomonė ir išklausoma .
   Gerbiamas J.R. gal nesikreipia dėl priėmimo ir dominančių jį klausimų aptarimo į savivaldybę, o savivaldybės administracija neprivalo ieškoti kiekvieno savo asmeninę nuomonę reiškiančio, kad su juo komunikuotų. Kiek tada reikėtų konsultantų įdarbinti? Manu, kad pradėjus veikti savivaldybės steigiamam klientų aptarnavimo centrui, ten galės pensininkai išsikalbėti dėl jiems rūpimų klausimų, kurių sprendimai susiję su savivaldybe.
   Bendraukite su vietos bendruomeninių organizacijų valdyba, su seniūnaičiais, su tarybos nariais. Niekas neapriboja komunikacijos laisvės.

   • Trumpai tariant, eikit jūs visi nafik- taip supratau Jūsų komentarą. Su Jūsų nuomone viskas tvarkoj, jei esate eilinis (-ė) pilietis (-ė) ir labai gaila, jei dirbate mus atstovaujančioje savivaldybėje. Jei nenorite ar nemėgstate bendrauti su žmonėmis, neikite į politiką ar Valstybės tarnybą.

    • O, kas Jums sakė, kad savivaldybė jus atstovauja? Savivaldybė visų pirma vykdo vyriausybės pavestas funkcijas rajono teritorijoje ir teikia viešasias paslaugas.
     Tamsta gal supainiojote rajono tarybos narius, kurie yra išrinkti atstovauti partijos interesus ir jų rinkėjus. Taigi prisiminkite už kurios partijos atstovą balsavote, agitavote ir kur jūsų favoritas dabar jus atstovauja.
     Siūlau pasidėti šakes į vietą ir pakomunikuoti su savo politiniais favoritais, nediktuojant kaip dirbti savivaldybės administracijai.
     IR SVARBIAUSIA nesinėrvinkit dėl to, ko negalite pakeisti.

     • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
      OOOOOOOOO ALELIUJAAAAAAAAAAAAAAA!!! DIEVE DIEVE… Atsakymeli jus atsakymeli…….. Ir dar karta o auksciausias…………. O ar nesupainiojate ponas Atsakymeli senu geru laiku partkomo funkcijos, su savivaldybes?? Bet dar tokiu parasyta isitikinusiu savo teisumu tonu :))

     • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
      1. Savivaldybių funkcijos pagal sprendimų priėmimo laisvę skirstomos į:
      1) savarankiškąsias. Šias funkcijas savivaldybės atlieka pagal Konstitucijos ir įstatymų suteiktą kompetenciją, įsipareigojimus bendruomenei ir šios interesais. Įgyvendindamos šias funkcijas, savivaldybės turi Konstitucijos ir įstatymų nustatytą sprendimų iniciatyvos, jų priėmimo ir įgyvendinimo laisvę ir yra atsakingos už savarankiškųjų funkcijų atlikimą. Įgyvendinant šias funkcijas, savivaldybių veiklą saisto įstatymų nustatyti reikalavimai ir tvarka, kuri, kai tai numatyta įstatymuose, nustatoma ir kituose teisės aktuose;

      2) valstybines (valstybės perduotas savivaldybėms). Tai valstybės funkcijos, pagal įstatymus perduotos savivaldybėms atsižvelgiant į gyventojų interesus. Savivaldybės, įgyvendindamos šias funkcijas, turi įstatymų nustatytą sprendimų priėmimo laisvę. Savivaldybių veiklą įgyvendinant šias funkcijas riboja valstybės institucijų ir (arba) pareigūnų sprendimai. Atskirais atvejais valstybinės funkcijos gali būti perduotos savivaldybėms įgyvendinti sutarčių pagrindu. Savivaldybė tokią sutartį gali sudaryti tik tuo atveju, kai savivaldybės taryba pritaria. Šios funkcijos paprastai yra trumpalaikės ar sezoninio pobūdžio.

 14. šakės pries valdžios traikinį nepadės

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.