Pasaulis. Trilijonai cikadų pasirodys vienu metu

Kai kuriose JAV dalyse netrukus pasirodys trilijonai cikadų, toks jų skaičius nebuvo fiksuotas dešimtmečius ir galbūt šimtmečius.

Manoma, kad paskutinis kartas, kai Jungtinėse Valstijose vienu metu pasirodė dvi cikadų vados, buvo 1803 m., kai prezidentu buvo Thomas Jeffersonas.

Pasak ekspertų, Jungtinių Valstijų pietryčių gyventojai ruošiasi pamatyti „vaizdą, kurį reikia pamatyti“. Iš po žemės į dienos šviesą skuba išlįsti milijardai cikadų, nes įspūdingas gamtos reginys, pasikartojantis tik kas 13 arba 17 metų. O šiais metais sutampa abu ciklai.
Vos kelios savaitės ir cikadų Jungtinių Valstijų rytinėje pakrantėje knibždės trilijonai. Cikados aptinkamos visame pasaulyje, rūšių, iš po žemės pasirodančių tik tam tikrais metais, yra ir daugiauI. Ilgus metus praleidusios po žeme cikadų nimfos mito medžių šaknų syvais. Dabar patinai skubės vilioti pateles, medžiai prisipildys cikadų garso. Patelės kiaušinius paliks medžių šakose, tarp plyšių. Suaugusieji greitai mirs, o naujoji karta vasaros pabaigoje vėl slėpsis po žeme.
Beje, šitie vabzdžiai visiškai nepavojingi žmonėms.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.