Partijų rėmėjai mato kitus lyderius

Po kovo 5-osios rinkimų Anykščių rajone įdomi situacija. Pažvelgus į partijų pirmumo balsus, akivaizdu, kad anykštėnai nori permainų.

Į Anykščių rajono tarybą pateko 5 partijų atstovai. Kadangi balsuodami žmonės gali reitinguoti kandidatus, pažiūrėjus aišku, ką mano patys partijų rinkėjai apie savo komandas ir lyderius. Net 4 iš 5 partijų rinkėjai nurodė, kad mato kitą lyderį, o ne tą kuris vedė sąrašą į rinkimus.


Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga iškovojo 7 mandatus. Sąrašo lyderis – Kęstutis Tubis išlaikė pirmą vietą, už jį pirmumo balsus atidavė 822 partijos rėmėjai.
Lietuvos socialdemokratų partija iškovojo 5 mandatus. Į rinkimus vedė kandidatas į merus Dainius Žiogelis. Tačiau per reitingavimą jį pralenkė Kęstutis Jacunskas, gavęs 613 pirmumo balsų (D. Žiogelis 533).
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ( 5 mandatai), vedė į rinkimus kandidatas į merus Sigutis Obelevičius. Tačiau reitingavime jį aplenkė Gabrielė Griauzdaitė-Patumsienė, gavusi 435 pirmumo balsus. (S.Obelevičius 380).
Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ (4 mandatai). Pirmas sąrašo numeris – Antanas Baura (418 pirmumo balsų). Jį aplenkė kandidatė į merus Sonata Veršelienė (444 balsai).
Liberalų sąjūdis (4 mandatai). Sąrašo lyderis – Lukas Pakeltis (476 pirmumo balsai). Per reitingavimą jį aplenkė kandidatas į merus Mindaugas Sargūnas (489 pirmumo balsai).
Tai gana unikali situacija. Viena, kai partijos lyderį kritikuoja oponentai, kitas dalykas – kai pasisako lojalūs partijai žmonės. O jų verdiktas aiškus, kas turėtų būti ir signalas pačioms partijoms – partijai lojalūs rinkėjai mano, kad lyderis turi būti kitas. Esamiems partijų lyderiams tai pavojaus signalas ir paskatinimas pasitempti.


Linas Bitvinskas

19 komentarų

 1. Papal jūsų logiką,jei paskutinį sąraše įrašytą žmogų reitingavau į pirmą vietą,noriu jį matyti partijos lyderiu?Ar tiesiog kad patektų į tarybą?

  • Zosė de la' Antosė

   Sere Sirai, jei Anykščių rajonas supranta, kad žlunga per valdžios durnybes, tai kokio gi velnio renka tuos pačius į valdžią? Kodėl leidžiasi mulkinami? Šiuose rinkimuose jie galų gale nubaudė konservatorius su komunistu priešakyje, bet jų balsai VRK buvo paniekinti. Ir iš vis: kur tu žmogau matei Anykščių rajone vertą dėmesio lyderį?

  • norima matyti jį pirmuoju partijoje, kartu ir taryboje

 2. Žmonės nenori valdžioje matyti Luko, Dainiaus, Sigucio ir Antano. Taip aišku, bet jie mato save ten.

 3. Laimas Fergizas

  Pagal šį naują posūkį – reitingavimo rezultatus, jei antras turas vis dėl to vyktų be K.Tubio, logiškai mąstant, dėl mero posto antrame ture turėtų varžytis Kęstutis Jacunskas ir Gabrielė GRIAUZDAITĖ-PATUMSIENĖ.

  Vienareikšmiškai šie kandidatai nusipelno būti kviečiami į vicemero pozicijas, jei laimėtų rinkimus Kęstutis Tubis.

  Bet kuriuo atveju, Sigutis bus geras, patyręs Tarybos narys.

  • Nei tas nei anas

   Gabriele vaiko auginimo atostogose, Kęstutis užėmęs ilgalaikę poliklinikos direktoriaus kėdę ir nežais 4 metų trumpalaikių žaidimų toje ’’vaikų smėlio dėžėje’’ !
   Kada paskutinį kartą buvai Anykščiuose, išeivi, kad nepažysti žmonių ?
   O apie svajones teistų nusikaltėlių dalyvavimą valdžios postuose pamiršk !

 4. Teisininkas Špokas

  LR Baudžiamasis Kodeksas 230 str. nurodo išaiškinimą šiam nesusipratimui, o kad rinkėjai ir visa sugadinta visuomenė nežino įstatymų, jais ir manipuliuoja nuteistasis ir jo pasamdyti advokatai !
  Tai dar kartą parodo, kad nuteistas kandidatas manipuliavo LR VRK nekompetencija, kuri turėjo vadovautis ne tik LR Rinkimų kodeksu, o ir LR Baudžiamuoju Kodeksu pagal kurį nuteistas nusikaltimą padaręs asmuo ir iš karto priimti sprendimą dėl kandidato pašalinimo iš sarašų, t.y. tik gavę Panevėžio Apygardos Teismo sprendimą ir jau nebelaukdami jokių išaiškinimų !
  Neabejotina, kad tai žinodamas nuteistasis manipuliavo ne tik LR VRK esama nekompetencija, bet dar ir rinkėjais, apsilankydamas pas juos namuose agitacijos metu ir skleisdamas melą apie savo nekaltumą – taip dar kartą (ir vėl) pažeisdamas valstybės teisinius principus ! Juk turėdamas savų paskatų dalyvauti viename rajono Tarybų ’’Anykščių krašto labui’’ saraše pats atsisakė, pasilikdamas galimybę kitame (LVŽS). Tai ir buvo pagrindinis, tikslinis VRK suklaidinimas užvilkinti sprendimo priėmimą komisijai, taip siekiant sau savanaudiškų tikslų.
  O rinkėjai jam ’’reikalingi’’ – taip, kaip Putinui kareiviai fronte…. ! Kuo daugiau bus jų apkvailinta, tuo didesnė tikimybė tapti ’’nekaltam’’ !

 5. Jei atvirai, tai atvirai !

  Laikas visiems keistis. Ypač konservams. 🙂 Kiek galima terliotis su vadu – komunistu?

 6. Socialdemokratas

  Dainius bus geras meras, net neabejojam.
  O Jacunskas net nesiruošia meraut. Užteks,kad poliklinikoj tvarką padarytų.

 7. NORIU paklausti o pono ZIOGELIO partija tai netapati LKP na anksciau buvusi Lietuvos komunistu partija kuriai vadovaudavo ponas BRAZAUSKAS na gal daug kas cia nezino ir noretu suzinoti.

 8. BIJOKITE TUBIO VISI ISSILAKSTYSIT IS SILTU POSTU GANA JUM KEDES TRYNTI

 9. Manau nesupranta nei sitas antros vietos kandidatas, net ypac nelegalus konservatnyku kandidatas kur veliasi 🙂 Taigi bus nelegaliai, per VRK machinacijas pateke i mero posta. Man labai idomu, kiap jie ziures anykstenams i akis, juos „atstovaudami“. Alga juk ims is anykstenu mokesciu. Kuria dar manau pasikels pirmam posedyje… As manau kas trecias anykstenas vien juos pamates viesumoje prades rekt „geda – geda“ 😀

 10. Jokio stebuklo neįvyko. Mindaugas, Milicininkas ir Sonata ėjo į merus, reklama buvo su jų veidais, todel żmonės ir reitingavo.
  Dėl socdemų irgi aišku, nes Kęstutis neseniai kandidatavo į Seimą, żmones atsimena. Tik Sigučio atvejis idomus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.