Paroda Viešosios bibliotekos jubiliejui

Anykščiuose valstybinė viešoji biblioteka gyvuoja jau 85 metus. 1937 m. kovo 15 d. yra Anykščių viešosios bibliotekos įsteigimo data. Ta proga Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriuje parengta paroda „Biblioteka istorijos vingiuose“.

Skyriaus lankytojai gali susipažinti ne tik su išleistomis knygomis apie biblioteką, bet ir niekur  nepublikuotais kraštotyros darbais.  Parodoje eksponuojami  bibliotekininkių diplominiai darbai savo turiniu susiję su Viešosios bibliotekos veikla. Tai Audronės Šidlauskienės 1991 metais parengtas diplominis darbas „Anykščių rajoninės bibliotekos istorija 1936–1974 “. Ritos Pocienės – „Anykščių rajono centrinės bibliotekos kraštotyrinė veikla“ (1991 m.), Birutės Tamošiūnaitės-Venteraitienės – „Anykščių rajono centrinės bibliotekos istorija (1975–1993)“ (1993 m.), Audronės Berezauskienės – „Paslaugos suaugusiems skaitytojams Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje “(2008 m.).

Tiems, kas domisi bibliotekos renginiais, tikriausiai, bus smalsu pavartyti  lankytojų „Atsiliepimų knygas“ apie 2000–2007 m. bibliotekoje organizuotas parodas ir kitus renginius. Norintys susipažinti dar su ankstesnių metų skaitytojų atsiliepimais, parodoje ras šviesaus atminimo bibliotekininkės Germos Linartaitės-Aviltienės 1970 m. parengtą kraštotyros darbą „Geriausi bibliotekos skaitytojai“. Kraštotyros darbe kartu su nuotraukomis patalpinti Mildos Bernatavičiutės, Viktoro Lukoševičiaus, Viktoro Šarniovo ir Nijolės Vanagienės pasakojimai apie to laikmečio  biblioteką. 

Viešoji biblioteka yra ta vieta, kur žmonės ateina ne tik pasiskolinti knygų ar paskaityti laikraščių, žurnalų. Tai vieta, kur užtikrinamos informacinės paslaugos, diegiamos naujos technologijos, garantuojama prieiga prie interneto išteklių.  Biblioteka yra erdvė, kur ne tik gilinamos žinios, bet ir keičiamasi jomis su kitais, tenkinami socialiniai poreikiai.

Kviečiame visus užsukti į Viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyrių ir susipažinti su bibliotekos praeities puslapiais. Bibliotekos jubiliejui skirta ekspozicija bus nuolat atnaujinama įvairia informacija ir veiks iki metų pabaigos.

 Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus informacija

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.