Panaikino Panevėžio teismo sprendimą – K.Tubis toliau dirbs meru

Lietuvos apeliacinis teismas šiandien nagrinėjo Kęstučio Tubio skundą dėl Panevėžio apygardos teismo nutarties, kuria patikslinta, kad K. Tubiui paskirta baudžiamojo poveikio priemonė teisės dirbti valstybės tarnyboje atėmimas – apima ir draudimą eiti mero pareigas. Apeliacinis teismas nutartį panaikino. K. Tubis toliau dirbs Anykščių savivaldybės meru.

Lietuvos apeliacinis teismas, gavęs nuteistojo Kęstučio Tubio ir jo gynėjo skundus, pripažino, kad visi neaiškumai dėl Panevėžio apygardos teismo apkaltinamojo nuosprendžio turinio šiuo metu gali būti sprendžiami tik kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajame Teisme nagrinėjamoje byloje, todėl panaikino Panevėžio apygardos teismo nutartį, kuria patikslinta, kad K. Tubiui Panevėžio apygardos teismo nuosprendžiu paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – teisės dirbti valstybės tarnyboje atėmimas – apima ir draudimą eiti mero pareigas, o Probacijos tarnybos prašymą dėl nuosprendžio vykdymo metu kylančių abejonių ir neaiškumo pašalinimo paliko nenagrinėtą.

Apeliacinio teismo teisėjų kolegija atkreipė dėmesį, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas dar iki skundžiamos apygardos teismo nutarties priėmimo priėmė nagrinėti kasacinius skundus, kuriuose ir buvo iškeltas klausimas dėl baudžiamojo poveikio priemonių: teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimo ir viešųjų teisių atėmimo – taikymo apimties, atribojimo ir jų taikymo santykio, t. y. dėl priimto apkaltinamojo nuosprendžio K. Tubiui esmės ir jam paskirtos baudžiamojo poveikio priemonės.

Kaip pažymėjo teisėjų kolegija, esant tokiai išskirtinei situacijai, teismai nuosprendžio vykdymo metu neturi vertinti, ar K. Tubiui apkaltinamuoju nuosprendžiu nustatytas draudimas dirbti valstybės tarnyboje apima ir draudimą eiti mero pareigas, nes bet koks šiuo klausimu priimtas teismo sprendimas reikštų sprendimą dėl įsiteisėjusio nuosprendžio esmės, kuri gali būti keičiama baudžiamąją bylą nagrinėjant šiuo atveju kasacine tvarka.

Lietuvos apeliacinio teismo nutartis baudžiamojoje byloje Nr. 1S-139-870/2023 įsigalioja jos priėmimo dieną ir yra neskundžiama.

Venta Valčackienė
Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene

17 komentarų

 1. Teisybė turi nugalėti , sėkmės Kęstutį.

 2. o, taip tikėjosi, kad įstatymai bus atmesti ir priimtas sprendimas naudingas Žiogeliui ir Obelevičiui

 3. Valio! Gyventojai nusprende per rinkimus ir neapsiriko. Nesiseka intrigantams- tokie visatos desniai.

 4. Pabaiga bus tada, kai visuomenė sužinos tos bylos organizatorių pavardes.

 5. NA KA BYBIAKAKLIAI,DABAR GAL NUSIRAMINSIT?SEKMES MERE.

 6. Už Ingrida

  Va ir gavo politikanai per nosi.

 7. Sėkmės Merė,obelele žiedai nubiri,zioge spejai iki veterinarijos,bet mes prasysim,kad dar būtų kokiu keliu ten atsisėdau,valio,valio,MERE sveikatos♥️

 8. Valio. Pagaliau rajono žmonės galės atsidusti, kad jų lūkesčiai, balsai ir tikėjimas nenuėjo veltui. Reiktų dar tarybą perrinkti, tada teisingumas triumfuotų, pamatytų dabar kaip į tokius „suokalbpolitikus“ žmonės reaguos. Neišdegė planas, neišdegė sukurpta byla, kaip kam ir pinigėlių į tai investuotų dabar gaila… Jei kas seniau būtų pasakęs kad tokio žemo lygio žmonės nori ne dirbti, o tik valdyti Anykščius, būtume nepatikėję. Dabar gi akis patys mums atvėrė. Sako nera to blogo kas neišeitų į gera, per kitus rinkimus turėsim kietos patirties ir mastysim ką renkam. Merui sveikinimai sulaukus nors kiek teisingumo. Tikim Jumis, Jūsų darbštumu ir tvirtumu.

 9. Gyventojams aišku , kad įstatymas palankus K.Tubiui. Didžiausias rūpestis, kas išaiškins Anykštai.lt, nes ir toliau rašo šmeižikiškus komentarus mero atžvilgiu. Jie darbo stliaus nesiruošia keisti. Šiandien turėtų džiaugtis teismo sprendimu, o Anykšta portalas ir toliau šmeižia merą.

 10. Nenusiminkit, pristiks finansų ir.?..? Bankrotas… Tikrai labai gerai b ūtų pakeisti tarybos narius, gal tada nustos drabstyti Anykščius purvais. Net per radiją šiandien sakė, kad padėjo tašką mero šmeižimui, gal anykštėnai dabar nusiramins. Mere, Jums didelės, didelės sėkmės ir ….?kaltieji turi būti nubausti. Į viešumą kelti visas jų pridirbtas šunybes.

 11. liuks naujiena taip ir turejo buti linkiu sekmes kestai

 12. Šimtą kartų valio. Paliks mūsų MERĄ ramiai dirbti. Labai džiaugiuosi.

 13. Rinkėjų sprendimas patvirtintas.
  Tikimės darbų Anykščių miesto gerovei!
  Sėkmės!

 14. Šiaip tai;

  mes laimėjom

 15. Šaunu..🙂

 16. Troškūnietė

  Sekmės,Kęstuti.

 17. Sveikinimai Merui, tvirtai einant link teisingumo. Dabar visi žinome, kad veterinaro ir botaniko rankos turi dirbti pagal paskirtį…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.