Pamaldos bažnyčiose vėl vyks dalyvaujant tikintiesiems

Nuo šio sekmadienio pamaldos visų savivaldybių bažnyčiose vėl vyks dalyvaujant tikintiesiems, penktadienį pranešė Lietuvos vyskupų konferencija.

Anot Lietuvos vyskupų konferencijos, pamaldos bažnyčiose atnaujinamos „atsižvelgus į paskiepytų ir imunitetą virusui įgavusių žmonių skaičiaus didėjimą bei į sprendimus leisti vėl veikti įvairioms įstaigoms“.

Dėl šalyje išaugusio sergamumo COVID-19 kai kurių labiausiai paveiktų savivaldybių bažnyčiose pamaldos pastarąsias savaites vėl buvo aukojamos tikintiesiems fiziškai nedalyvaujant.

Kaip nurodo Vyskupų konferencija, ir toliau visose bažnyčiose privalu užtikrinti atstumą tarp besimeldžiančiųjų taip, kad vienam žmogui tektų ne mažiau kaip 15 kvadratinių metrų bažnyčios ploto.

„Tikintieji privalo ir toliau dėvėti apsaugines kaukes, dezinfekuoti rankas ir laikytis kitų saugumo reikalavimų. Savo vyskupijose ordinarai gali nustatyti ir papildomus reikalavimus“, – rašoma pranešime.

Dėl koronaviruso pandemijos pamaldos su tikinčiaisiais bažnyčiose sustabdytos pernai gruodžio 16-ąją, tačiau nuo vasario vidurio daugumoje savivaldybių jas imta atnaujinti.

Stačiatikiai sprendimą priimti ketina kitą savaitę

Kaip BNS penktadienį informavo Stačiatikių bažnyčia, mišios cerkvėse be tikinčiųjų ir toliau aukojamos tose savivaldybėse, kur pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis nei 500 atvejų.

Vis dėlto, šį sprendimą kitą savaitę ketinama peržiūrėti.

„Mes sprendimo dar neturim, nes mūsų valdžia išsivažinėjusi. Pats esu Visagine, tikriname, kokia čia parapijoje situacija, nes Visaginas tarp labiausiai paveiktų savivaldybių“, – kalbėjo Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos kancleris Vitalijus Mockus.

Jis teigė, kad priimant sprendimą bus atsižvelgiama ir į Katalikų bažnyčios pasirinkimą.

„Bus toks kaip sufleris. (…) Kodėl žvelgiam į katalikus? Mes neprivalome, bet jei jau Katalikų bažnyčia leidžia, tai mūsų mastai yra daug mažesni, mums daug paprasčiau sukontroliuoti srautus“, – pridūrė jis.

Lietuvos stačiatikių vadovybės susirinkimas turėtų vykti pirmadienį.

BNS informacija

5 komentarai

 1. Seniai su žmonėmis vyksta. Gal ne su žmonėmis buvo o su ukiais kad dabar leis su žmonėmis. Pamiršo, kad jau vyksta su žmonėmis.

  • Svedasu Jadze

   gal ir tarybos nariai pradės dirbti susirinkę į posėdžių salę kad ir Menų centre ar Kultūros centro rūmuose. Ar ir juos reikia pervadinti į „tarybinio ūkio koalicijos partnerius“, kad galėtų dirbti, o ne telefonais savo reikalus tvarkyti, kai už “darbą“ rajono reikalais tarybos posėdyje , pinigai mokami ir dar neliečiamybė suteikiama kaip Indijos šventoms karvėms ant viso kadencijos termino.
   Jeigu jiems Anykščiuose maža vietos ir biją, vieni kitų neapspjaudytų per arti sėdėdami, tai gali meras sušaukt Tarybos suvažiavimų į Debeikius ar į Svėdasis. Čia didelas sales stovi dabar tuščiai.

 2. Oi Dievulis nubaus naujomis viruso porcijomis ir formomis… !!! 🙂

 3. Jau nubaudė su valdźia .

  Vien į Seimą pažiūrėjus ,matosi kad Šėtonas užvaldęs politikų galveles ,o ir Anykščių negeresni .Eikit melstis ,nes antichristas siautėja ! Blogai dabar ,bus dar blogiau ! Tik malda tik malda,gali padėt .

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.