Kuo tik Anykščiai nebuvo – ir žalioji viršūnė, ir lėtas miestas, ir valdovų miestas. Dabar nauja kryptis – Kultūros kurortas. Idėjos gražios, o štai konkretūs darbai ne tokie įspūdingi – paaiškėjo, kad Anykščiai nespės pateikti paraiškos Lietuvos kultūros sostinė 2027 m.
Liepos 25 dieną vykusiame Anykščių tarybos posėdyje buvo pristatyta strategija, kaip Anykščiams tapti Kultūros kurortu. Informaciją „Anykščių rajono savivaldybės Kultūros tarybos rekomenduojamos Kultūros strategijos gairės 2025–2029 m.“ pristatė Anykščių Kultūros tarybos pirmininkė Agnė Biliūnaitė. Pasak jos, kultūros taryba ilgai dirbo, kol sukūrė strategiją, o Kultūros kurortas remtųsi 5 „stulpais“: pasakojimai, profesionalai, infrastruktūra, auditorija ir paveldas. Kaip įprasta strategijose, numatoma, kad daryti daugiau, geriau, gražiau, išradingiau, suaktyvinti, pritraukti, surasti ir t.t. Kultūros procesai Anykščiuose turėtų būti nacionalinio ir tarptautinio lygio… Reikia statyti baltą kubą su labai aukštomis lubomis, nes nėra kur eksponuoti darbų…
Žodžiu, laukia šviesi kultūrinė ateitis, tiesa, ne visos puoselėtos idėjos buvo sėkmingos. Anykščiai bandė tapatintis su „Valdovų miestu“, vyko renginiai, buvo leidžiamos knygos, kalendoriai, tačiau tokia idėja net tarp anykštėnų populiarumo mažai sulaukė.
Tarybos narė Gabrielė Griauzdaitė-Patumsienė klausė, kokią vietą užimtų strategijoje meno mėgėjai ir kaip žadama pateikti paraišką, nes jos priimamos iki rugsėjo pradžios. A.Biliūnaitė sakė, kad mėgėjų kolektyvai Anykščiuose yra svarbūs, tačiau strategijoje jiems mažiau skirta vietos, nes su profesionaliu menu yra žymiai blogesnė padėtis. „Kiek žinau ne sykį buvo kalbėta apie galimybę pateikti ir galbūt galima pabandyt – nepavyktų, tai nepavyktų, tai galėtų pamatas, pavyzdžiui, „Unesco literatūros miestui“, -apie tai, kad praktiškai nebeliko laiko pateikti paraiškai sakė A.Biliūnaitė. Laikinai einanti Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjos pareigas Inga Eidrigevičienė sakė, kad viskam reikia laiko. „Reikia pasirengti tikslus, gaires ir tada planuoti ateinančias veiklas. Dar yra miestų, kurie nebuvo kultūros sostine, todėl mūsų sėkmė yra labai „ant klaustuko“. Dirbti tuo klausimu, kur, tikėtina, nebūsim nugalėtojais, ar verta?“, -sakė I.Eidrigevičienė, teigdama, kad galbūt kitais ar dar kitais metais būtų galima teikti paraiškas.
O už „Kultūros kurorto“ idėją turbūt reiktų padėkoti prezidentui Gitanui Nausėdai, kuris žiemą viešėdamas Anykščiuose tokią miesto kryptį rodė. Dabar beliks šią idėją įgyvendinti. Anykščiai taps arba kultūros kurortu žmonėms arba kurortu, kur kultūra atvažiuoja pailsėti…
NYKŠČIAI
Nieko naujo Nausėda neparodė.
Liaudies išmintis skatintų pagalvoti ar tokiems siekiams kinkos ne per silpnos.
Kinkos buvo silpnos Lajų takui, bet padarėm. Kinkos buvo silpnos Menų inkubatoriui, bet padarėm.
Dar himno autorius sakė, kad valdininką pažinsi iš kinkų drebėjimo.
Blogai kai rajono valdžioje kinkų drebučiai.
Tik pirmyn, bet apsikuopkim, dar labai daug reikia iki to
Pas visus – tai kaip pas žmones, o Lietuvoje amžinai kreivi veidrodžiai. Gydytojus pačius reikia gydyti, nes klounai raudonanosiai. Valdžioje vieni vagys, sukčiai ir recidyvistai. Kultūros veikėjai patys be kultūros. Svarbiausia užsirašyti, kad „ČIA GYVENTI GERA“ ir turi kažkaip stebūklingai pagerėti su prezidento gerove…
Neerzinkite žmonių su savo išradimais.
Tai ką veikia savivaldybės kultūros skyrius,jei nespėja???
Gal kvalifikacijos nėra, o gal noro nėra ir užsidegimo ??
Kai valdiskai dirba,tai taip ir gaunasi, o kenčia visas miestas
Ant klaustuko? Ant klaustuko:)
Kad galėjo rengti paraišką – išėsti iš savivaldybės. Nu tai tegul “ant klaustuko” demonstruoja sugebėjimus.
Baikit su tais eksperimentais. Nusibodot.