Padaryta daugiau, negu suplanuota

Baigiantis metams laikas įvertinti, ką nuveikėme per paskutinį pusmetį.

Asociacija „Aukštaitijos komunikacijos projektai“ ir nepelno siekianti organizacija Lietuvių informacijos ir kultūros sklaidos bendruomenė Airijoje sugalvojo, kaip susitikti lietuviams, kurie gyvena toli vieni nuo kitų, tačiau keliauti ir ko nors sužinoti nori. Agnė, Taurius iš Airijos, Linas, Jūratė, Algimantas, Dalina, Mykolas iš Lietuvos ZOOM konferencijoje aptarė , ką veikėme projekte „Literatūrinės Tuktuko kelionės“, kas pavyko, o ką dar galima tobulinti.

Projekte stengėmės papasakoti apie literatūrinį palikimą ir gyvenimą viename iš Aukštaitijos rajonų. Anykščiai nuo seno garsėja literatūrinėmis tradicijomis, todėl prie jų stengėmės priartinti ir Airijoje gyvenančių lietuvių vaikus. „Dėjome pastangas, kad Airijos lietuvių vaikai nepamirštų lietuvių kalbos, stengiamės per siužetus, kūrinius, dainas ir žaidimus juos priartinti prie Lietuvos“ apie projektą kalbėjo vienas iš koordinatorių Taurius Valungevičius.

Projekto veiklos pranoko lūkesčius, nors buvo suplanuota sukurti 12 video pasakojimų, jų sukūrėme 20, buvo numatytos 3  ZOOM konferencijos, surengėme 4, turėjo būti parašyta 12 straipsnių, parašėme irgi daugiau.

Projekto veiklas galima pamatyti tinklalapiuose www.nyksciai.lt ir www.airijosvaikai.eu. Dėkojame ir savanoriams, kurie prisidėjo prie projekto – Dublino mažajam teatrui, Vilniaus Gedimino technikos universiteto kūrybos visuomenės komunikacijos magistrantūros studijų studentams, dailininėms ir visiems kitiems. Taip pat ir Lietuvos kultūros tarybai, kuri rėmė projekto veiklas. Tiesa, nors projektas ir baigtas, Tuktukas ir kitais metais toliau keliaus ir džiugins mažuosius.  Sekite mus tinklalapiuose www.nyksciai.lt ir www.airijosvaikai.eu. O vaikams, kurie pasiilgo vasaros, siunčiame naują Tuktuko dainą.

Linas BITVINSKAS

Asociacija „Aukštaitijos komunikacijos projektai“

Lietuvių informacijos ir kultūros sklaidos bendruomenė Airijoje

Projektą remia  Lietuvos  kultūros taryba

Vienas komentaras

  1. Puikiai čia jūs.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.