Paaiškino, kaip atsijungti

Þinomas anykštėnas Alvydas Janickas radijo stoties „Nykščiai“ laidoje „Savaitės aktualijos“ pasidalino patirtimi, kaip pastumti į šalį centralizuotos šilumos tiekėjus.
Pasirodo tai galima padaryti, pasinaudojus įstatymu, kuris numato, jog šilumininkų paslaugų galima atsisakyti, jei buto šildymui bus naudojama elektra ar kita atsinaujinanti energijos rūšis – vėjas, saulė ir panašiai.   
„Buvome optimistiškai nusiteikę dėl renovacijos. Tačiau dar 2013 metais, gavę investicinį planą, supratome, kad tie gyventojai, kurie nepriklauso socialiai remtinų asmenų grupei iš daugiabučių atnaujinimo neturės jokios naudos. Geriausiu atveju viskas išeis nulis ant nulio. Nuo tų skaičiavimų ir atsirado minčių pabandyti paieškoti alternatyvos. Tai nuo to viskas ir prasidėjo. Būsto, kuriame būtų galima įsirengti autonominį šildymą, paieška truko trejus metus. Tada projekto derinimas su savivaldybe, po to su „Eso“. Pasirodo kone prie kiekvieno daugiabučio ateina tos vadinamosios žemo slėgio dujos“, – pasakojo A. Janickas.
UAB „Anykščių šiluma“ šiuo metu tiekia net trečdaliu pigesnę šilumą nei prieš metus, tačiau net tai nevilioja gyventojų naudotis įmonės paslaugomis. Dauguma vartotojų norėtų atsijungti ir šildytis pagal savo galimybes.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.