Opozicija inicijuoja interpeliaciją G. Landsbergiui dėl Kaliningrado tranzito

Opozicijos politikai trečiadienį pranešė, kad inicijuoja interpeliaciją užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui dėl Kaliningrado tranzito sankcionuotoms rusiškoms prekėms peripetijų.

„Manau, kad visgi mes turėtume turėti tą formatą, kad galėtume leisti iš Seimo tribūnos ministrui atsakyti į daug klausimų, labai konkrečių ir labai aiškiai“, – žurnalistams Seime sakė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis.

Socialdemokratas Gintautas Paluckas sakė, kad opozicinės frakcijos buria konsultacinę grupę, kuri surašys interpeliacijos klausimus ministrui.

„Surinkus informaciją tie tikslūs klausimai tikrai surinks parašus ir socialdemokratų parašai bus ant tos interpeliacijos“, – teigė parlamentaras.

Pasak jo, paruošti klausimus G. Landsbergiui užtruks apie mėnesį, skubėti šiuo klausimu nereikia, nes Seimo posėdžiai nevyks.

„Rudens sesiją pasitiksime ministro interpeliacija“, – kalbėjo G. Paluckas.

Interpeliaciją užsienio reikalų ministrui žada paremti ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

„Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga jau du kartus buvo pasisakiusi, kad dabartinis užsienio reikalų ministras Lietuvai daro daugiau žalos negu naudos. Interpeliacija, jeigu ji įvyks, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga tikrai ją palaikys“, – žurnalistams Seime sakė „valstietis“ Dainius Gaižauskas.

„Kaliningrado tranzito nesusipratimas (…) ne tik parodo nekompetenciją šio užsienio reikalų ministro. Bet yra klausimų ir kitų – Kinijos problema. Karas su Kinija, kiek žalos Lietuvai padarė? Toliau baltarusiškų trąšų skandalas, kuris taip pat mums kainavo reputaciją prieš JAV“, – pridūrė jis.

S. Skvernelis kalbėdamas žurnalistams teigė, kad interpeliacijos procedūra siekiama išgirsti atsakymus, kurių Kaliningrado tranzito istorijoje kyla vis daugiau, o ne atstatydinti ministrą iš posto.

„Tikslas yra visiems labai aiškus ir suprantamas – tiek visuomenei, tiek politikams labai aiškiai suprasti, kas šioje istorijoje įvyko, tos miglos yra  pakankamai daug ir jos daugėja, o ar pavyks ką nors nuimti, apsispręsime Seimo salėj“, – sakė demokratų lyderis.

„Kaip praktika rodo, jūs puikiai suprantat, kad interpeliacijos, jei valdanti dauguma yra tvirta, jos baigiasi vienodai, bet, nepaisant to, manau, kad tų klausimų kėlimas (svarbus)“, – pažymėjo opozicijos atstovas.

Pateikti interpeliaciją ministrui, prašydami atsakyti į klausimus, gali ne mažiau kaip 29 Seimo nariai. Gavęs interpeliaciją, Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per dvi savaites į juos atsakyti raštu.

Seime svarstant interpeliaciją sudaroma speciali komisija, kuri siūlo pritarti arba nepritarti atsakymams. Jeigu ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareiškiamas nepasitikėjimas juo, toks Seimo nutarimo projektas turi būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės – bent 71 – visų Seimo narių balsų dauguma. 

Užsienio reikalų ministro atsakomybės klausimą opozicija pradėjo kelti po to, kai Europos Komisija praėjusią savaitę pateikė naujas gaires, kuriomis leido Rusijai geležinkeliais gabenti sankcionuotas prekes į ir iš Kaliningrado srities per Lietuvą šio eksklavo poreikiams.

Dalies Rusijos prekių tranzitą į Kaliningradą Lietuva anksčiau stabdė, įsigaliojus ES sankcijoms, paskelbtoms dėl Maskvos invazijos į Ukrainą, ir nurodė tai dariusi remdamasi ankstesniu tranzitą draudusiu EK sankcijų išaiškinimu.

Tai sukėlė Rusijos pasipiktinimą, o Komisija tuomet pranešė ketinanti parengti naujas gaires.

BNS

26 komentarai

 1. Broileris klaunu tapo .

  • O tu kuom tapai… Angelu…..Smirdančiu stovinčių vandeniu…

  • Kai tik lanzbergių gauja ateina į valdžia, taip Lietuvai ir nelaimė,arba krizė.Kiek nuostolių padarė Lietuvos darbo žmonėms su Kinija,arba su lazbergio Taivaniu,tai pat su kaimynine Baltarusija,jeigu ne šita valdžia jokios krizės nebūtų,kaimyniniai santikiai Lietuvos ir Baltarusijos būtu normalus,netgi ruskių karo su Ukraina nebūtu buve.

   • Galvoji ką rašai. Degilas aukščiausio lygio. Ir iš kur randasi tokių. Apkaltino Lietuvą, kad ruskynas puolė svetimą valstybę…. Glušas tikras. Provokatorius Teisti tokius..

   • Jei ne konservatoriai, tai ir žiemą nebūtų šalta. Įrodyta, per Ostankiną sakė.

 2. Taip jau buna su ta monarchija,kai valdzia atitenka pagal paveldejimo teise. Jei Gabrielius nebutu Lietuvos naujai paskelbto karaliaus Vytauto Didziojo anukas – jis butu niekas.

  Truksta kompetencijos,gebejimu ir elementariai smegenu,pries kazka padarant pirmiau pamastyti apie pasekmes – bet visas duris i sviesu rytoju,spyriu is kojos,atidaro pavarde ir senelio itaka.

  Kiekvienas turi dirbti pagal savo gebejimus,jei zmogus nesusitvarko – turi prisiimti atsakomybe.

  Paskutinis fiasko – „Kaliningrado blokada“ Pirma padaro tada puola sleptis po Europos ir NATO sijonu bei teisintis. Juk niekada net nebuvo Europos Sajungos draudimo prekiu importui tarp Rusijos ir Rusijos(Kaliningrado)

  Ta savaip interpretavo ir savaip pasielge butent musu valdzia,uzuot is anksto paprasiusi patikslinti Europos Sajungos tranzito klausima.

  Per Landsbergi Lietuva pasirode silpna,be stuburo ir dabar rusu propaganda seilem springdama bei pasigardziuodama pila purva ant Lietuvos,palydedama ivairiais skambiais epitetais,kaip apie paspirta suni,kuris inksdamas atsitrauke pabrukes uodega ir t.t.

  Man kaip lietuviui,tai kelia pykti – juk viskas tik del vieno individumo kaltes,kuris monarchijos principu gavo auksta posta ir dabar daro nesamones.

 3. Gabrielius yra silpmnas būti šitose pareigose.L.Linkevičius kuris buvo dvi kadencijas,ten buvo ten.Nes Užsienio reikalų ministru norint būti,reik turėti gerą stuburą ir galvą.Prisivirė košės,
  dabar tegul srebia.

 4. Galiyr tau duos tos košės

 5. Dievuli jei tu esi patrauk tą piemenį iš ministrų.Jau tiek nesąmonių pridarė kad ilgai jį prisiminsime.Seimūnai būkite protingi balsuokite už interpeliaciją.

 6. Ožio anūkas dabar amerikonams laižo,lietuva senai parduota.

 7. Baikit pjautis, debilai

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.