Nuo sausio jau galima kreiptis dėl „vaiko pinigų“

Anykščių rajono savivaldybė primena tvarką, pagal kuria bus skirstomos šios lėšos.

„Prašymus dėl išmokos vaikui skyrimo bus galima teikti nuo 2018 m. sausio 1 d. Atkreipiame dėmesį, kad išmoka vaikui mokama už praėjusį mėnesį ir grąžinama už 12 praėjusių mėnesių. Tai reiškia, kad net jeigu tėvai kreiptųsi ir 2018 m. lapkričio mėn., išmoka bus išmokėta nuo 2018 m. sausio 1 d. Vadinasi, nėra būtinybės kreiptis jau 2018 metų pradžioje.

Kreipimosi dėl išmokos vaikui tvarka nesikeičia. Pateikti prašymą išmokai vaikui gauti bus galima elektroniniu būdu per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt, kreipiantis į Socialinės paramos skyrių arba į socialinio darbo organizatorius seniūnijose.

Kreipiantis dėl universalios – nuo 30 Eur iki 58 Eur – išmokos vaikui papildomų dokumentų teikti nereikia.

Asmenys, kurie nuo 2018 m. sausio 1 d. kreipsis dėl universalios išmokos vaikui (30 Eur), prašymą pateiks tik vieną kartą ir vaikas gaus išmoką iki 18 metų, o jeigu ir toliau mokysis pagal bendrojo ugdymo programą, tai iki ją baigs, bet ne ilgiau kaip iki 21 metų.

Jeigu išmoka vaikui buvo paskirta iki 2018 m. sausio 1 d. ir jos mokėjimo laikotarpis nepasibaigęs, išmokos mokėjimas nuo 2018 m. sausio 1 d. bus tęsiamas be atskiro tėvų (globėjų) prašymo ir išmokos dydis bus perskaičiuojamas bei išmoka mokama iki paskirtos išmokos nustatyto mokėjimo laikotarpio pabaigos.

Pavyzdžiui, kai išmoka vaikui paskirta laikotarpiui nuo 2017 m. lapkričio mėnesio 15 d. iki 2018 m. lapkričio 15 d., išmokos dydis nuo 2018 m. sausio 1 d. bus perskaičiuojamas (pridedant 30 eurų už kiekvieną vaiką) ir išmoka mokama iki 2018 m. lapkričio 15 d. Pasibaigus šiam išmokos vaikui mokėjimo laikotarpiui, dėl tolesnio išmokos skyrimo reikėtų kreiptis iš naujo“, – rašoma pranešime.

Dar spalio mėnesį Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pažymėjo, kad šios lėšos skiriamos, siekiant remti vaikus auginančias šeimas bei mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę.

Eurostato duomenimis, kas trečias lietuvis gyvena ties skurdo riba. Anykščių rajone situacija – nė kiek negeresnė, ir ta armija po truputį didėja.

Santykinai daugiau tokių žmonių buvo tik Bulgarijoje (40,4 proc.), Rumunijoje (38,8 proc.) ir Graikijoje (35,6 proc.).

Pagal tyrimo metodiką, skurdo rizikai priskiriami žmonės, kurių pajamos nesiekia 60 proc. šalies vidurkio.

5 komentarai

  1. Jaučiuosi taip, jog prašyčiau socialinės pašalpos… Jei nebus galima pateikti prašymo elektroniniu būdu – susikiškit jūs tuos pinigus į vieną vietą, nes išmaldos maldauti pas tas pasikėlusias ir arogantiškas soc. paramos skyriaus ponias tikrai neisiu… Linksmų naujų metų.

  2. ir mlijonieriai ir ubagai

  3. feuyhjų]d; pritariu;-)

  4. O del papildomos sumos 15 euru kai 1 zm tenka maziau nei 183 eurai uz koki laikotarpi reikia pristatyt pazyma apie pajamas?

  5. 2vaiku mama

    Kas gavo 15eur tiems aiti kazinkokiu papilduomu duokumetu tvarkyti nereike sausi bus perskaicevimai dadies prie 15.20 14eur,80cent gausis 30eur

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.