Neįprasta viruso atmaina į Anykščius sukvietė televizijas

Balandžio 21 dieną į Anykščius atvyko net trys televizijos, kurios aiškinosi padėtį ir klausė, ar Anykščiai dabar užsidarys.

Prie savivaldybės susirinkusiems LNK, TV3 ir „Lietuvos ryto TV“ žurnalistams kalbėjo meras Sigutis Obelevičius ir operacijų vadovas Dainius Žiogelis.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Utenos departamento direktorė Birutė Sapkauskienė antradienį paskelbė, kad Anykščiuose nustatyti 35 atvejai, kai asmenys užsikrėtė dar neidentifikuota koronaviruso atmaina. Tai sukėlė nemažą susidomėjimą.
 „Balandžio 9 dieną mūsų departamentas gavo informaciją, kad Anykščių rajone yra nustatyti koronaviruso atvejai su E484 mutacija. Konkrečiai kokia viruso atmaina, mes informacijos dar neturime ir mūsų žiniomis, ši atmaina dar neturi pavadinimo, ji tokia neįprasta Lietuvoje“, – sakė NVSC padalinio vadovė. „Turime Anykščiuose aštuonis aktyvius protrūkius, jie nėra dideli. Iš tų aštuonių keturi siejami su mutavusio viruso atvejais“, – kalbėjo ji.

Vadovė kalbėjo, kad nepastebima, jog žmonės, užsikrėtę šia atmaina, sirgtų sunkiau. Tiesa, ji kalbėjo, kad E484 viruso mutacija, kuri plinta Anykščiuose, gali būti siejama su didesniu atmainos atsparumu vakcinai. Tiesa, neįprasta tai, kad tarp užsikrėtusiųjų ir paskiepyti žmonės. „Jie užsikrėtę, bet jokių simptomų neturi, absoliučiai besimptomiai atvejai. Ir nuo jų niekas kitas irgi neužsikrėtė“, – sakė B. Sapkauskienė.

Susirinkę televizijų atstovai teiravosi, kaip ir kas žinoma apie šią atmainą, ką planuoja mūsų valdžia. Televizijoms D. Žiogelis kalbėjo, jog ši atmaina siejama iš karto su keliomis valstybėmis – Pietų Afrika, Kamerūnu ir Brazilija, o savivaldybė ėmėsi priemonių plitimui sustabdyti. „Intensyviai dirbome. Apie 500 papildomai ištestuota kontaktus galimai turėjusių asmenų greitaisiais testais, daugiau nei vieno papildomo neradome“, – sakė D. Žiogelis. Negalėjo nei meras, nei vicemeras atsakyti, kaip nauja viruso atmaina atsirado Anykščiuose. S.Obelevičius, kaip biologas kalbėjo, kad virusas išvis keista gyvybės forma, kad ji galėjo mutuoti ir čia, o D.Žiogelis atmetė Anykščiuose sklandančią versiją, kad šią formą galėjo atvežti keliaujantys gydytojai. Beje, D.Žiogelis teigė, kad ir pati savivaldybė informacijos apie sergamumą rajone negauna, o ją tenka rinkti ir telefonu.

Televizininkai klausinėjo, ar nežadama uždaryti rajono, statyti postų ir imtis kitų priemonių izoliavimui, tačiau mūsų valdžios atstovai teigė tokių priemonių nesiimsiantys, o paklausti, kad gal rekomenduoja turistams susilaikyti nuo atvykimo į Anykščius, teigė, kad Anykščių rajonas – vienas didžiausių Lietuvoje, bijoti nėra ko, nes nors viruso forma ir nauja, tačiau protrūkiai nedideli. Išsamiau, ką kalbėjo televizijoms rajono vadovai, žiūrėkite vakaro žiniose.

Linas BITVINSKAS


22 komentarai

 1. mūs kolūkis labai fainas!!!

 2. galit padekot vakcinai, dar bus ne viena atmaina, tik skiepykites daugiau, tai susilauksim tokios, kur nieks nebegelbes

 3. Uždaryt, tankus prie sienų ir nejudėt.

  • Aina naaa... !!!

   Pora raketų ir nei viruso nei Anykščių ! 🙂 🙂 🙂

  • Gal butu metas paskelbti garsuji virusa ir visas jo atmainas paprastu gripu. Nebedaryti piaro is besimtomiu ligu, sargantieji tegu gydosi namuose, o sunkiai sergancius kaip visada tegu gydo gydytojai. Juk blogai besijauciantys visais kaikais neidavo is namu ir venkdavo kontaktu, kad neuzkrestu kitu. O lengva sloga ar ciaudulys, o tuo labiau besimptomis uzkratas tikrai panikos nevertas.
   Aciu ponas mere uz jusu blaivu prota. O anykstenams ir sveciams sveikatos ir dziaugsmo🙂

  • Meras pamirso savo zaliaja varle i ekrana pasiimt.

 4. Gelbėkit ligoninę, ji be galvų. Ten užkratų pilna ir jų daugės.

 5. Oi,tik gelbekit varle Obeleviciaus ir Ziogeli,kad kas pavasari nepagautu,o a apie zmones ir kovida jiems nerupi,atraskit zurnalistai kur ligonines llaikinas direktorius tiek laiko nera

 6. FAKTAS KAIP BLYNAS :)

  Virusiokas Covid paprastasis + anykštietiškas bjaurumas = mutacija ! 🙂 🙂 🙂

 7. Valdžios sprendimas

  “ gal rekomenduoja turistams susilaikyti nuo atvykimo į Anykščius, teigė, kad Anykščių rajonas – vienas didžiausių Lietuvoje, bijoti nėra ko, nes nors viruso forma ir nauja, tačiau protrūkiai nedideli.“
  Palauksim kai padaugės, tada imsimės priemonių 🙂 :), reikia gi po Lietuvą papalatinti naują viruso atmainą 🙂

  • Vald. sprendimui

   Baikit, tik ir svajojama, kad būtų turistų , bet nežinau, ko jie čia turėtų važiuoti. Gal dėl viruso. Vadinasi jis Durtur.

  • E484 !!!??? maisto skonio skonio stiprikiai E621, E321 ir t.t., gal čia gyvenimo „skonio“ stipriklis nuo kurio dingsta skonis -viskam…🙏
   Aš čia įžvelgiu sąmokslo teorijas

 8. pykta ,kaip ir daugeliui

  Kodėl neaplankė žurnalistai „varlės?“, kodėl neaplankė ligoninės? , ten pakliūvę užsikrečia ir amen. Kodėl neaplankė vakcinacijos centro, o ten tai vietelė užsikrėsti. Ateina, ,išeina pasiskiepiję, atsakyti į klausimus ,pasirašyti taip ir malasi tame pačiame mažame koridoriuje. kai Anykščiuose tuščių patalpų pilna.

 9. Vyksta tai, ką pranašavo Belgijos mokslininkas virusologas Geert Vanden Bossch. Tai vakcinacijos pasekmė.

 10. protokolo tarnyba

  visai nedirba. Meras prasegtu švarku išeina prieš moteris. Provincija…

 11. Pastebėjimas

  Dirbama, net nauja patarėja pervesta į savivaldybę patarinėti šiais klausimais. O, kad meras su prasegtu švarku, tai lai džiaugesi vilnietės. Jos taip suintrigavo mūsų šmaikštų merą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.