Naujausia Raimondo Guobio knyga „Anykščių krašto šauliai“ jau pasiekė skaitytojus

Karštą birželio 22 d. pavakarę Anykščių viešoji biblioteka pakvietė anykštėnus į susitikimą su muziejininku, kraštotyrininku Raimondu Guobiu, kuris pristatė savo naujausią knygą „Anykščių krašto šauliai“. Raimondui talkino istorikas Gintaras Vaičiūnas.

Šis leidinys – pagarbos ženklas tiems, kurie tikėjo nepriklausoma Lietuva, sava tauta – dirbo ir kovojo. Išsamiame knygos įvade autorius cituoja iškilius mūsų tautos vyrus: Vladą Putvinskį-Pūtvį, Juozą Tumą-Vaižgantą, Kazimierą Girnių, Augustiną Voldemarą, Rapolą Skipitį, Povilą Plechavičių ir kt., kurie pabrėžia, kokia svarbi ir stipri organizacija buvo Šaulių sąjunga, kurios tikslai buvo Lietuvos nepriklausomybės saugojimas, šalie stiprybės ir gerovės kūrimas.

Raimondas susirinkusiems sakė, kad Šaulių sąjunga – tai lyg antrasis savanorių ešelonas ir ne karyba buvo pagrindinis tikslas, o doro Lietuvos piliečio rengimas, patriotinis ugdymas, ką ir skelbė Šaulio garbės kodeksas. Su humoru autorius pasakojo, kaip draugiškai ir visuomeniškai šauliai gyveno, kaip noriai juos rėmė Lietuvos piliečiai, aukodami lėšas sąjungos reikmėms nuo kelių centų iki keliasdešimt litų.

Paklaustas, iš kur rinko duomenis savo knygai, Raimondas išvardijo tris pagrindinius šaltinius – tai Lietuvos Istorijos archyvo dokumentai, Šaulių sąjungos leidinys „Trimitas“ ir žinoma, žmonių pasakojimai, kuriuos kruopščiai užrašinėjo per dvidešimt metų ir, pasirodo, koks tai turtas, nes daugelio pasakotojų jau nebėra tarp gyvųjų.

Buvo įdomu klausyti, kaip Raimondas kartu su G. Vaičiūnu vienas kitą nutraukdami liejo istorinius įvykius, atsakinėjo į klausytojų klausimus, plačiai apsistojo ties pirmosiomis karo (1941 m.) dienomis Anykščiuose, chronologiškai pasakodami, kaip klostėsi įvykiai nuo birželio 17 d. iki birželio 25 d. Bet čia jau kito renginio tema, G. Vaičiūnas rengia naują knygą, kurioje išsamiai ir bus aprašyti tų dienų įvykiai.

Kviečiame visus skaityti knygą „Anykščių krašto šauliai“, pažinti savo kraštiečius, pasimėgauti kokybiškomis ir retomis nuotraukomis, kuriomis iliustruotas naujausias Raimondo Guobio leidinys.

Ačiū visiems dalyvavusiems, itin malonu buvo, kad gausiai susirinko Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos nariai, nepabūgę karščio, atvyko net iš kaimyninių rajonų.

Judita Skačkauskienė,
Vartotojų aptarnavimo ir informacijos skyriaus bibliotekininkė


Nuotraukos Audronės Berezauskienės

6 komentarai

 1. Guobis,tai tikras prapogandistas, užtat taip myli lansbergininkai.Šis žmogus nerašo knygų,kaip Smetonos laikais dauguma kaimo žmonių iki bažnyčios eidavo su klumpėm,jis nerašo knygų kaip prie smetonos piemenis suskilusiomis kojomis ganė ponų gyvulius,jis nerašo ,kaip žmonės išgyveno pokarį,kai naktį bandytai stalčiuose ieškodavo skrebų,o dieną skrebai stalčiuose ,spintutėse bandytų.Jis nerašo,kad po tokiu apsilankymu kaimo žmonės badavo,nerašo kokia baime išgyveno pamiškių gyventojai.Jis nerašo kiek šauliai prisidėjo prie žydų žudimo ,turbut speceliai birželio sukilimo išvakarėse pristatė savo knygą,o juk šito sikilimo dalyvių pagrindinė užduotis kuria isakė fašistai tai buvo žydu sunaikinimas,

  • Kaip čia dabar?

   jo jo, Smetonos laikais dauguma kaimo žmonių neturėjo kuo apsirengti ir buvo apsisiautę kailiais, gyveno žeminėse be langų, valgė daugeliu atveju tik žolę, o žiemą žievę grauždavo. Čia čekisto palikuonis ULBA turbūt aprašė sovietijos tarpukarį, kur raudonskūriai driskiai tikrai nekaip gyveno.

  • Ulbek ulbek ciulboneli pauksteli.pasaulyje niekados nebus lygiavos. Kolūkio laikai pasibaigė, pieninių, duonos kepyklu, vyn zavodo, kur vogė..ištremtų žmonių gerą pavogė saziningieji žmonės… Už laisvę visuomet kovojama…

  • Vatnike tylėk!!

 2. Ulba jūsų komentaras labai teisingas ir drąsus.

 3. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Skaitant komentarus, akivaizdu kad tauta kuri puoseleja istorines pasakas, tai tauta be ateities… Nes tokia tauta niekad neisbrenda oficialioje istorijoje is savo nekaltybes sauskelniu ir neigauna istorines patirties, ja nuolat grazindami ir meluodami.

  O kaip veikia ideologine propoganda, buvo kuo puikiausias pvz per sia saulegrazos svente….. Kai visa Lietuva gavo zinutes su karo atveji primenanciu garsiniu signalu, apie artejancia tariama audros kataklizma… O juk realybe kokia? Kokia nors persona primenanti, kuriai apsaugoti reikia Stambulo konvencijos, kitokia asmenybe tokio reikalo nesumastys, sumaste kaip pagazdinti tauta kad ale per Jonines tipo nesiburtu…. Visu pirma tas virusas seniai per visa valstybe skersai isilgai perejes. Antra tokia nepagarba tautai, kuria sitaip reikia ganyti kaip avinu banda siuntinejant tokio pobudzio gazdinancias zinutes, nei jokios laisves, nei savarankisko mastymo neprideda..

  Bet tokiu budu ganoma tauta ir visose kitose srityse, tuo paciu ir Istorineje ideologijoje, kuriai ypac nepatogios tamsios paciu Lietuviu demes joje. Tuo paciu ir oficialiai registruoti Sauliu talkininkavimas naciams. Ir sioje vietoje ka man teko idealogizuoto skaityti istorijoje, nublanksta net zinutes su aliarmu apie artejancias kataklizmas… Kaip zinia fasistines vokietijos okupuotose TSRS teritorijose, veike TSRS partizanu buriai sudarydami nemenka pasipriesinima naciams ju uznugari.. Tai maciau Sauliu sajungos interpetacija, kad jie netalkino naciams, o kovojo su TSRS diversantais ir plesikais, saugodami Lietuvos zmoniu turta.

  Ir Sauliai pats geriausias pavizdys kaip realiai veikia organizacija, kurios pagrindas ideologija. Rimtesnio pasipriesinimo kaip Suomiai TSRS okupacijoje nesudare ir nepelnytai priskirdami sau pokario partizaninio judejimo nuopelnus..

  O jei imti neideologizuota Istorija, joje nera jokios iskovotos laisve… Joje vyksta kovos tik del teritorijos ir istekliu… Ir mazu valstybiu stumdymas, suteikiant joms pasirinkimo laisves iliuzija.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.