Naktigonės spalvos fotografo akimis (fotogalerija)


Išnykęs senovės paprotys, kurio metu vasaros ir rudens naktimis bendrai ganyti kaimo arkliai, gaivinamas Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos Anykščių regioniniame parke. Rugpjūčio 11 dienos vakare stovyklavietėje „8 kilometras“ norintys rinkosi pasižiūrėti ir sudalyvauti šioje beatgimstančioje tradicijoje. Naktigonės akimirkas fiksavo fotografas Vaidas PUPELIS.


Prisimindami papročius organizatoriai svečius kvietė pasimėgauti pagrindiniu naktigonės akcentu – žirgų maudynėmis, visus šiltai pasitiko muzika, buvo galima pasisukti ratelyje kartu su Biržų folkloro ansambliu „Siaudela“, buvo pinami vainikai. Arklio muziejaus darbuotojai bei amatininkai demonstravo amatus, vyko maudynės Šventosios upėje.

Anykščių regioninis parkas kvietė ragauti kvapnią žolynų arbatą. Dalyvavo žirginio sporto klubai „Vilartas” ir „Mikadoras“. Visa tai – Vaido Pupelio nuotraukose.

NYKŠČIAI

4 komentarai

  1. Galima butu mazesnes apimties rengini surengt miesto parke , vandens telkiniai yra kuriuose bus galima arklius ir arkliaganius ismaudyt , arkliu tikrai nepavogs nes stebima vaizdo kamerom , o arkliaganiai ir arkliaganes gales tuo tarpu krumuose sulinde nusnaust ar misles mint pas kuria arkliagane ziedas dar zydi , o pas ka jau perzydejes.

  2. Pamenu tą vietą, kai dar niekas joje nesilankė ir netrypė ir tik karves vesdavo girdyti, kur netoliese pririštos ganėsi. Tada senutė močiutė su dviem mažais anūkėliais , nusišienaudavo sau nedidelę aikštelę ir maudydavosi kartomis dienomis. Tokia idilė tada atrodė.

  3. Vaidai, ir renginys grazus. Primena vaikyste, buvo taip.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.