Liepos 27-ąją, Anykščių miesto šventės ir Pasaulio anykštėnų IX suvažiavimo fone, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus pakvietė prisiminti ir pagerbti žmones, kurie kuria, bet pirmiausia – kraštietį Juozą Tumą-Vaižgantą, nes šiemet nuo jo gimimo sukanka 150 metų.
Tradicinė miesto šventės šeštadienio popietė prie A. Baranausko klėtelės nuo 17 val. šiemet buvo skirta Vaižgantui ir jo laikui. Muziejaus svečias Anykščių rajono Garbės pilietis aktorius Ferdinandas Jakšys kartu su vilniete soliste Jolanta Stumbriene parengė literatūros ir muzikos programą „Tada aš laimingas…“.
Atėjusieji į Muziejų tądien čia rado vieno eksponato parodą. Muziejus pristatė istorinio dokumento, liudijančio A. Baranausko ir J. Tumo-Vaižganto istorinę bendrystę, atvaizdą. Tai – 1893 m. A. Baranausko rašytas laiškas Romos popiežiui Leonui XIII, pranešantis apie tai, kad jis ką tik įšventino jauną klieriką Juozą Tumą kunigu.
Miesto šventės metu atvertas dar vieno kūrusio anykštėno palikimas. Šešiose Anykščių miesto vietose Muziejus pirmąkart eksponavo anykštėno mokytojo ir fotografo Antano Puodžiūno (1928–2017) nuotraukas, neseniai perduotas saugoti Muziejui.
Lauko parodos „Laiko paralelės“ stenduose, įrengtuose J. Biliūno gatvėje ir A. Baranausko aikštėje, Paupio ir A. Vienuolio gatvėse, pristatytos nuotraukos, maždaug prieš pusšimtį metų užfiksavusios ten pat aplinkui matomas vietas. Kai kurios vietos fotografijose – lyg šiandien, kitos gi nebeatpažįstamai pakitusios…
Muziejaus informacija
https://www.facebook.com/JurijusSuchanovasPianistasKompozitorius
Mano kūryba:
https://drive.google.com/open?id=0B_7y1X-8VB42WDNwNHF2T1h2cFk