Miesto centre ryškėja „eglės“ kontūrai

Artėja gruodžio 3-oji, Anykščiuose bus įžiebta pagrindinė Kalėdų eglė. Kaip ir kasmet, kirba daugybė klausimų: kokia bus eglė, kaip ji atrodys, kuo ypatinga, kaip papuošta, kokio aukščio, kaip spindės, kokią žinutę ji transliuos? Šiandien pradedami pirmieji kompozicijos montavimo ir puošimo darbai, kuriuos atlieka įmonė „Švenčių studija“.

   Pagrindinės miesto eglės kompoziciją A. Baranausko aikštėje sudarys kalėdinė šviesos arka ir aukso spalvos eglutė, simbolizuojanti auksines vertybes, kurias mums primena didžiosios metų šventės. Tai  atvirumas, atidumas, atsakomybė, atjauta, atsidėkojimas, atgaiva, amžinybė, atliepimas…

   Visi kompozicijos elementai sudarys išraiškingą „A” raidę. Karkasas bus suformuotas iš aliuminio konstrukcijų, apipintas šviečiančiomis girliandomis ir puoštas žaislais. Aukso spalvos eglutė taip pat bus puošiama girliandomis ir įrengta ant veidrodinio kubo, kurio paviršius atspindės arkos šviesas ir joje esančius žmones. Kaip A raidės horizontalus brūkšnys, Anykščių miesto ženklas, identifikuos vietovę – čia Anykščiai.

   Bendras kompozicijos aukštis ne mažesnis kaip 7,60 m. Arkos ilgis – 12 m, visos kompozicijos – 15 m. Bus panaudota per 1300 m šviečiančių girliandų, daugiau kaip 200 vnt. žaislų. Aukso spalvos eglutės aukštis – 3 m.

Mieli anykštėnai ir miesto svečiai, pasitikime žiemos šventes kartu!

Gruodžio 3 d., 17 val. A. Baranausko a.

Kalėdinė mugė šurmuliuos Tilto g. komplekse nuo 10 val. iki 20 val.

Gruodžio mėnesio renginių tinklelis sventes.infoanyksciai.lt

Renginys bus filmuojamas bei fotografuojamas.

Anykščių r. savivaldybės informacija

17 komentarų

 1. Kur dingo senosios vertybės, naturali grazi paprasta eglutė?

 2. Nesuprantu kam statyti metalo gabala, jeigu yra grazi naturali gyva egle. Gal butu graziau papuosti ta kuri jau auga, nereiketu nei pinigu svaistyti, nei zmoniu laiko statant metalo gabala. Butu grazu ir naturalu.

 3. o ne, ir vėl metalo gabalas o šį kart dar net į eglutę nebus panašus.

 4. PRITARIU pačiame centre auga graži aukšta natūrali eglė,tik reikia ją tinkamai papuošti.Ar nepabodo metaliniai karkasai.tikras kičas.

 5. Žaginys…

  • Kazliškių dainorius

   Buvo vasara kaitri, mes gyvenom žaigyny, tėvas gėrė degtinį, neturim nieko valgyt aneij gert, reikėjo vogt, sarmata, eik peklan

 6. O Bitvinskas moka tik komentarus mėgiamus trint apie ‘eglos’ parodiją?

 7. Kazi kur ji bus ir kokia.. tikriausiai labai didele, kad net stalazus stato eglei. Juk tai nera egle, stalazai sitie? Nera, taip?

 8. Anykštėnas

  mano nuomone šioje vietoje galėtų pasireikšti Anykščių „žalieji“ – politinės ir visuomeninės organizacijos ir papuošti savanoriškai, be valdiškų pinigų tikrąją eglę miesto aikštėje. Gal ir savivaldybės administracija duotų pritarimą tokiai akcijai ir neišvaikytų nuo eglės puošiančių savanorių su policija.

 9. Įdomu kiek kainavo šita nesąmonė. Anykščių baseinui pinigų išsaugoti neranda, o metalo gabalui pastatyti vidurį centro pinigų apsčiai, ačiū savivaldybei, tris kartus valio! P.S. man labiau natūralios eglės patinka.

 10. Kažkokia nesamonę sugalvojo, iš metalo, siaubas, yra juk naturali eglė, tai sunku ją papuošti, ir išlaidu nedaug būtų.

 11. visiskas nudurnejimas

 12. Dar tik antras Advento sekmadienis, dar tik gruodžio pradžia. Viltingai tikiu, kad klaida ištaisyta bus : auksinę eglutę neškite ant šventosios kranto Tilto gatvėje, o prie kc pastatykite žaliaskarę. Na visko nutinka…niekada nevėlu atsiprašyti anykštėnų : “ suklydom“ ir atstatyti tradicinę. Nesivaržykite su niekuo dėl išskirtinumo, lai vaikučiai bent pasidžiaugs, nes jų eglė bus pačių pačiausia ir tikriausia.
  Na o apie įžiebimo ceremonijos scenarijų nekomentuosiu , nes siūtas ima. Kai giedamos sutartinės blizgučių fone, kai nesilaikoma elementarios apeiga – pramoga struktūros.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.