Rudųjų lokių vizitai vis dažnesni Anykščių rajone. Nuskambėjo atvejis, kai meška apdraskė 4 arklius, pasirodė, kad Anykščių rajone meška dar ir užpuolė ūkininko bityną, kur sunaikino avilį. Dabar išaiškėjo užpuolimo detalės.
Birželio pradžioje Petras Adeikis, Ekosistemų apsaugos centro vadovas, teigė, kad gegužę Anykščių rajone meška apdraskė keturis arklius. „Kažkiek apdraskyti, nė vieno papjauto arklio, bet žala padaryta, iškąstas gabalas raumens galinės kojos. Palikti pėdsakai vienareikšmiškai rodo, kad tai rudojo lokio darbas“, – sakė P.Adeikis. „Lietuvos ryto“ televizija išsiaiškino, kad rudasis lokys taip pasidarbavo Troškūnų seniūnijoje. Žurnalistai pakalbino buvusį girininką ir bitininką Audrių Kustą, kuris parodė suniokotą avilį ir teigė, kad kartą paragavusi medaus, meška vėl ateina į bitiną, be to, bitininko teigimu, estų bitininkai pasakojo, kad šioje šalyje, kur meškų nepalyginamai daugiau, lepečkojės bitininkams pridaro didelių nuostolių. Pasak A.Kustos, Estijos bitininkai dėl meškų per metus netenka apie 1,5 tūkstančio avilių.
O arklius meška užpuolė taip pat netoli Troškūnų. Arklius auginanti ūkininkė Elvyra Karaliūnienė rodė savo auginamus arklius, kuriuos apdraskė meška. „Kai mes jį radom, tai pas žirgą matėsi klubo sąnarys. Įsivaizduokit, jis deda žingsnį ir matosi sąnarys“, – pasakojo ūkininkė. Visa laimė, pasak jos, žirgas sėkmingai gyja, žaizda užsitraukė. Ji spėja, kad meška kėsinosi į kumeliukus. „Pirma mintis buvo, kad tai vilkų ataką, tačiau parodžius nuotraukas medžiotojams, nuspręsta, kad tai buvo meškos ataka“, – pasakojo E. Karaliūnienė. Beje, moteris piktinosi, kad pasklido kalbos esą apie meškos išpuolį pasakojama dėl išmokų. Pasak jos, už žirgus išmokų nėra, jų nedraudžia ir draudimo bendrovės.
Toks meškos ar net meškų siautėjimas netoli Troškūnų vis dėlto neramina. Jei gali pulti gerokai už save didesnį arklį, tai kažin ar saugu žmonėms grybauti ar uogauti. Tiesa, Petras Adeikis, Ekosistemų apsaugos centro vadovas, teigia, kad meška daugiausia maitinasi augalinės kilmės maistu ir tik retai imasi mėsos. Ramina ir žinomas gamtininkas Marius Čepulis, kuris teikia, kad meška pasižymi ypatinga uosle, sakykim, dvėselieną gali užuosti per 30 kilometrų, taigi žmogų miške užuodžia iš tolo ir jo vengia.
Birželio mėnesį meškos apsilankymas Anykščių rajone fiksuotas ir Debeikių seniūnijoje, kur ji vaikščiojo po ūkininko laukus. Nuotraukos iš l.ryto reportažo ir Debeikių medžiotojų albumo.
NYKŠČIAI
O dinozaurų dar nerado troškunuos?
Meśka arkliui koja iśkando…..🤣🤣🤣🤣🤣klaunu klaunai….pamate ant arklio zaizdelę nuo praeitu metu gal……geriau patylesiu tokiems bukiems staipsnio autoriams🤷♀️🤦♀️
Būna arkliavagai į ganyklą atslenka, o kartais šašlykių mėgėjai gyvam veršeliui kumpį išpjauna. Čia su tom meškom tai nera dar faktas, kai joms maisto ir taip netrūksta. Gal seniūnas turėtų su miestelio įgalitiniu turėtų pasidomėti ar kieno nors malkinėje nėra paslėti ”meškos nagai” gyvulių pačiupimui.