Meras pasirinko nepartinę patarėją

Po 2019 m.  rinkimų merui patarinėjo net trys patarėjai, tiesa, vėliau jų skaičius susitraukė iki vieno, nes Dalis Vaiginas išėjo vadovauti ligoninei, o Gabrielė Griauzdaitė – Patumsienė – auginti vaiko. Nuo pirmadienio merui patarinės nauja patarėja Vaida Jucienė.

Iki šiol  V.Jucienė vadovavo Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos 2019 m. įsteigtam naujam filialui – vaikų ir jaunimo literatūros edukacijos centrui „Istorijų̨ dvarelis“. Ji kuruos kultūros sritį.  Meras Sigutis Obelevičius sakė, kad norinčių užimti patarėjo pareigas buvo daug, o galinčių realiai dirbti mažai. „Ilgai rinkausi, o V. Jucienė yra tas žmogus, kuris žino darbą, todėl gali pradėti dirbti jau nuo pirmos dienos,  gali rašyti projektus“, – kodėl pasirinko V.Jucienę aiškino S.Obelevičius.

Pati V. Jucienė kol kas naujo darbo nedetalizavo. „Šiandien dar – Istorijų dvarelis, o pirmadienis bus matyti“,  – juokėsi V. Jucienė.

Įdomu, kad šį kartą S.Obelevičius  į politinę   pareigybę pasirinko asmenį, kuris visiškai nesusijęs su politika. V. Jucienė turi didelę patirtį kultūros srityje, sakykim, yra viena iš kasmet Anykščiuose vykstančio vasaros festivalio šeimoms „Nuotykiai tęsiasi!“ organizatorių, Kalėdų senelio rezidencijos organizatorių. Ji rūpinosi, kad bibliotekoje atsirastų fotografo I. Girčio muziejus, prisidėjo prie kitų kultūrinių iniciatyvų.   „Šiemet sukako 10 metų, kai dirbu bibliotekoje, ir 10 metų, kai dirbu kultūros srityje“, – sakė „Nykščiams“ V. Jucienė.

Linas BITVINSKAS

54 komentarai

 1. Kokios lengvai netikslios pono redaktoriaus žinios…

  • ta prasme? ar norėjote pasakyti, kad asmeninis nebuvimas partijos narių sąraše nėra tas pats kaip kitokia partinė priklausomybė? Taip, kaip ir pirmojo mero patarėjo atveju,- nepartinio, įvesto į politikus nuo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos partijos, Anykščių skyriaus dalyvavimas politinėje savivaldybės valdymo veikloje, mero komandoje?

 2. kur tu eini vaikeli, prazusi 🙂

 3. Būtų galima pasveikinti, jei meras būtų vykdęs viešą atranką. Tuomet neliktų skaidrumo šešėlių.

 4. Plonytė linija

  O Vaičiūnas kodėl negalėjo, manau būtų norėjęs?

 5. Vaiginą reikėjo grąžinti, ligoninėje jis atsibodo

 6. Kaip lengvai žmonės slysta per gyvenimą. Tai dvarelis, tai patarėjas ar kūrėjas.

 7. Link ko ritasi

  Nejau Anykščiuose nieko geresnio nebėra, graudu skaityti kas mūsų savivaldybėje dirba…

 8. verkit visi, sugebės dirbti. Bet įdomiausia tai, apie ką beparašytų, tuoj visa gauja išmintingųjų rašinėtojų pasipila su savo komentarais apjuodinti, apkalbėti žmogų. Visų pirma į save pasiūrėkit kiekvienas, paanalizuokit save ,savo mintis, savo liežuvio bereikalingą judinimą ir įvertinę save, galėsite parašyti ir komentarą. Manau, jis turėtų būti visai kitoks.
  Sėkmės visažiniai.

 9. Va tokie „specialistai“ ten „dirbs“… Iki ko nusirito…

 10. Tetukas Jaros sauga vadovas tikriausiai labai didžiuojasi. Sėkmės, gerai kai geras tetukas….

 11. Aš manau gaspadorius nėra Anykščius, gatvės nevalytos, miškai ypač prie Spa nevalytos, ir visur. Dabar savivaldybės atidarytos, gėda svečius atsivesti į. Betvarke.

  • Miško prie SPA valyti negalima, nes Anykščiuose vyksta miško festivalis. Pagrindinė Miško festivalio mintis – kas nukrito, kas nulūžo, kas supūva viskas yra gerokai vertingiau ir gražiau nei kirtimas, valymas ar pn.

 12. Tai,kad ponia Vaida geriausios draugės su Gabriele Griauzdaite🤭Matomai,geresnių kandidatų r nerasta,kaip geriausia draugė😆😆😆Nors realiai mero patarėjo pareigybės nulinės arba niekinės😂😂😂Ir kodėl nepasiemus ,,padoraus ,atlyginimo👏👏👏?Grauduuu…..Net nebesitiki,kad kada noooors…turėsim kompetetingą rajono valdžią 😪

 13. Ir beje twtukas su,, liūdnai pagarsėjusiia,, reputaciją🙈

 14. Labai panašu,kad Vaidute,, ruošiasi,, atsisesti R. Kutkos keden!Juk reikia ,,užsidirbti,, kompetenciją mero patarėjos kėdėje ….

 15. Mero patarėjo etato išvis nereikia. Ką jos ten veikia? Ar ne todėl nėra pasitikėjimo savivaldybe, kad nežinia kaip ir nežinia kas ten vyksta.

  • kam reikia žinoti, tai žino sumą, o visiems valdžia niekada nebus gera, nes ji išlaikoma iš mokesčių mokėtojų uždirbtų pinigų, kurių panaudojimo negali kitaip įtakoti.

 16. Nu labai reik daug kompetencijos ,,Kalėdų seniui,, ….kaip tik tinka va tokioj valdžioj savivaldybėje!Nera ko stebėtis!
  Ir tas

 17. Ir tas ,,šeimų festivalis,, juokingas planinis renginys už projektų lėšas,kuri reik prastumti,belekaip ir be didelių pastangų !
  Nu tikrai geras mero pasirinkimas,ilgai renkantis!!!

 18. Sėkmės, Vaida toje irštvoje. Tik nepasikeisk su jais pabuvusi. Tu esi šaunuolė ir gali daug. Bus gera patirtis. Tikiuosi pagaliau kažkas pajudės į priekį, o nebe atgal.

  • žinoma, kai įkurtame valdžios naujame bibliotekos filiale iš „Kalėdų rezidencijos“ projekto tik paveiksliukas istorijai, o naujų idėjų ir projektų įgyvendinimui nebėra palaikančios jėgos, belieka gūžtą sukti šalia mero, o patupėjus ten galima arba aukščiau tūpti arba išeiti ilgalaikių perėjimo atostogų :). Čia, savivaldybės kontrolės ir valdymo sistemoje galioja vištidės dėsniai, o strateginis tikslas plėsti vištides net ir miesto centrinėje aikštėje…

 19. Kiaules tvaruose. Bet žmonės jau nebejaučia, kad jie žmonės….

 20. Čia dergiasi pats draugiškiausias kokektyvas Anykščiuose – kolegės iš bibliotekos, kurios taip palaiko savo jaunas ir talentingas koleges. Na kažkam užtenka iki pensijos prie direktoriaus plaktis, o kažkas savo darbu įrodo ko yra vertas net ir jauname amžiuje. Geras mero pasirinkimas. Tik turbūt buvę kolegos išigando, kad jaunoji kolegė gali imtis senjoru klausimo bibliotekoje.

 21. Kas jus per žmonės.Nespėjo dorai kojų sušilti,o jau nepatenkinti, pretenzijas keliat.

  • matyt daug kas nori tin pasišildyti ar nuo to “pečiaus“ ne but nustumti pakraštin

  • Žmonės pasisako, o tai labai gerai. Pritariu nuomonei, jog rajonų miesteliams mero patarėjų iš vis nereikia arba tokia pareigybė būtų viena. Antra, Anykščiuose kultūrai pagalbos iš šalies mažiausiai reikia- čia dirba stiprūs, profesionalūs savo srities specialistai ir vadovai. Ir kuo mažiau bus kišimosi iš šalies, tuo geriau. Stiprinti resursais, tame tarpe ir žmogiškaisiais reikia rajono ekonomiką. Čia didelės bėdos.

   • replikuojant į Tamstos komentarą dėl ekonomikos norisi konkretumo pagal rajono ekonominius rodiklius. T. y. faktų, paremtų skaičiais- kiek rajone veikia savivaldybės kontroliuojamų kultūros įstaigų ir koks jų išlaikymo sąnaudų procentas nuo bendro rajono biudžeto? Kiek šios kultūros įstaigos uždirba per metus ir koks jų uždarbio procentas visame rajono pajamų krepšelyje?
    Taigi, mielas Tamsta, be skaičių nėra ką diskutuoti. Arba liaudiškai sakant- be kultūros nėra ir chaltūros (papildomos ekonominės naudos)

    • Dėl šių rodiklių kreipkitės į rajono savivaldybę. Tik priminsiu, jog santykio rodiklis tarp rajono biudžeto ir kultūros įstaigoms skiriamų lėšų, Jums nieko neduos. Reikia lyginti vienos ar kitos šakos veiklos apimties bei intensyvumo, palyginimų bei dinamikos rodiklius. Kalbant apie kultūros įstaigoms naujo biurokratinio laiptelio (mero patarėjo kultūros sričiai) įvedimą, noriu priminti, jog dar 1990 metais supratome, kuo daugiau jų (laiptelių), tuo labiau stringa veikla, nes ji darosi mažiau kūrybinga, formali, labiau diktuojama… Todėl panaikinome Kultūros skyrių, kad išlaisvinti kultūros darbuotojų kūrybiškumą ir sumažinti biurokratiškumą. O apie papildomą ekonominę naudą, kaip Jūs pastebėjote, reikia kalbėti, tik ši tema daug platesnė, nei galima vienu- kitu sakiniu pasakyti.

    • Jei butu nekieno dukra- pataupytu.

 22. Ir ka ji gali patart?

 23. Ko darbo birza tokiu darbu nededa i savo svetaine :)))

 24. Svedasu Jadze

  Ale gi kam dabar merui prisiraiuke da vienas patarejas. Kū gi toj jauna nepatyrus panela patyrusiam merui patarines. Ilki rinkimų naujų nebedaug lika, galima apseit, pataupyt lešas. Da kiek laika karantinas, visa valdžia dirba nataliniu budu, tai kam da nauji darbuotojai raikalingi?

 25. O negiminei ir nepartiniui yra nors maza galimybe gauti valdiska darba?

  • yra galimybė, tik yra skirtumas tarp valdiško ir valdžios darbo. Į valdžios kontroliuojamą darbo vietą priimami savi, lojalūs valdomai interesų sričiai. Valdiškas darbas- kur yra galimybė įsidarbinti- tai pareigybė, kurioje nėra interesų srities įtakos ir reikalinga įstaigos “pelenė“…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.