Meras „bunkerinių Anykščių“ nenori

Vakar vyko projekto „Muziejinės kalvos Anykščiuose infrastruktūros atnaujinimo ir kompleksinės plėtra“ aptarimas. Projektas susirinkusių anykštėnų sutiktas gana priešiškai, nes projekto sprendiniai gana drastiškai keistų A.Vienuolio namo, kur įkurtas muziejus, aplinką.  

Ypač aštriai apie galimą pertvarką pasisakė meras Kęstutis Tubis, kuris įvertino siūlomą pertvarkos projektą, kaip „armonautizmą“. „Jei mes taip tratinsim pinigus, mes niekada Anykščiuose neturėsim nei autobusų stoties normalios, nei parkų. Tokie projektai disonuoja su realybe. Aš, kaip meras, pirmiausia noriu, kad susitvarkytume miestą, o ne grūstume keliolika milijonų į va tokius statinius. Pažiūrėkit –trinkelizuota aikštė, o viduryje –bunkeris. Kai socialinėms reikmėms mes pinigų neturim, o štai kasti bunkeriams turėsim. Atsiprašau, aš esu realistas, darbas geras, bet jo įgyvendinti nesiimčiau“, – sakė K.Tubis.

Šis projektas pradėtas, nes 2027 metų pavasarį Lietuva ir Anykščiai minės pirmojo Lietuvoje memorialinio muziejaus įkūrimo šimtmetį. Rengiantis pirmojo muziejaus pastato – poeto ir vyskupo Antano Baranausko klėtelės – muziejaus šimtmečiui, reikalingas iš esmės naujas Anykščių muziejinės kalvos infrastruktūros konceptas. Siekiant darnos su aplinka ir aukštos architektūros kokybės, 2022 metais pradėtas rengti Muziejinės kalvos plėtotės projekto konkursas.

NYKŠČIAI

   

15 komentarų

 1. O pinigus švaistyti limuzinams gerai?
  “ Padaryti patogesnį privažiavimą bokštelio automobiliui ir vestuvininkų limuzinams. Šie darbai bus atliekami su intencija, kad šimtametis šešiakamienis (5+1) dar šimtą metų džiugintų ateities kartas savo mistiškumu ir dar ne vienerios iškilmingos vestuvės įvyktų prie šio unikalaus gamtos paminklo“, – apie tai, kas bus daroma, informavo L.Fergizas.

  • Neklausyk tu šito avigalvio paistalų, oro balionus, skraidančius kilimus žadėjo, nudistų maudyklą po miestu žadėjo,…. pasiūlys dar ir pirty masažą tau su laiminga pabaiga padaryti ?

 2. Gal pinigus skirtų Kultūros ministerija? Muziejus svarbus visai Lietuvai.

  • Mero partijos vadas Karbauskis labai kultūringas. Jis įsteigė ir vadovavo kultūros komitetui. Be plano visus vaikus perrengti Juozuko tautiniais kostiumais nieko daugiau neatsimenu. Nors kas tas žino, gal dabar savivaldybė civilinei saugai perka Statkevičiaus kurtus apatinius ir šliures?

 3. Svedasu Jadze

  Aš mįsliu raijkia merui paskyt taki pasūlymū katra anas negalat atmest. Rakuoju su diedu teip jak Anykščias esančio vyskupą A. Baranauska klatelas muziejū prijungtū pre Svedasū krašta ( kuniga J. Tuma-Vaižganta) muziejaus tai gal atsirast remėjū ir klatelas teritorijas projekta pertvarkymui. Va skekbia, kad seniūnijas muziejū restaurava ir dabar iš visas Letuvas važias ciūgliais lunkytajai. Jau raikia planuot ir kokiū kavinį Svedasū krašti atidaryt dėl turistū ir seniūnijas muzijaus lunkytajū aptarnavimą ir teip raikalingū paslaugū teikima Anykščių rajoni.
  Atamenu kai jauna buvau tai šiteip kalchozus apjungdava ir pa partijas pragramu sustiprintus radiklius rodydava rajona centra kamitetui ir aukštensnės valdžios kontralieriam atvažiuojantiem pas pirmininkū. Tokiu progu net ir melžėjam darbinius chatus naujus išduodava.
  Agi meras tai valstietis ir ja partija svajoja ape klestinčio kolchozo (kalūkio) atkūrimū unt visas Letuvas.

 4. O tai kaip su pilies pinigais? Be bajerio. Kęstas..

 5. Bandant suprasti

  Meras yra gaspadorius,nei išmokti,nei nusipirkti šio geno negalima,belieka girdėti jo nuomonę

  • Ne joks jis gaspod-orius“. Sėdi mėro kėdėje, naujų projektų nevykdo, senus kritikuoja. Tokia valdymo pozicija tik iki 5 minučių mokantiems klausyti patinka. Daugiau informacijos pastarieji negeba išgirsti ir priimti. Štai taip ir valdoma trumpagirdžių nuomonė.

   • Tai kad biudžete skylė. Prieš tai išėjusi valdžia išsinešė … su išeitinėmis… numovę kelnias likusiems gyventojams ir projektams…

 6. Triusikų prisipirkai, nusipirk dar šlepečių ir naktipuodį sau po lova ! Artėja spalio mėnuo, LAT sprendimo priėmimas – ruoškis kelionei namo ! Nebesvajok jau, kad vogti iš valstybės uždraus tik valstybės tarnautojams, o politikams leis ?

 7. Kiek dar buvusios tarybos „lepsiusų“ išlys. Užtai jie ir nenori dabar dirbti ir Tubio nenori, nes per daug juodų darbelių išplaukia į paviršių.

 8. Realistas pamiršo kaip pili state 😀 Tai tikrai buvo realu :DDD

 9. Ir vėl nepatenkintas. Jei Tau niekas netinka sėdėk namuose ko lendi kur nereikia. Pridėk ranką prie širdies ir pasakyk ar pats nevogei, ar esi labai šventas? Koks žemas politiko lygis, nors ir ankščiau nebuvai šventas. Kažin ar Tau tik nereikės puodo po lovą, lazda turi du galus. Ruoškis kelionei namo ir Tu?

 10. Merui žodis bunkeris yra blogio sinonimas. Jam geriau jau jokių bunkerių nebūtų buvę ir kad visi būtų sveikinę Stalino saulę ir komunizmo statybą. Gorkio milicijos mokyklos mokslų ir 3 dešimtys Nepriklausomybės metų iš galvos neišmuša..

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.