Medžioklės plotuose anykštėnai žvėrių dar neskaičiuoja

Kaip ir kasmet gruodžio – kovo mėnesiais, esant tinkamoms sąlygoms ir sniego dangai, medžiotojai privalo atlikti medžiojamų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege. Jos tikslas – nustatyti kanopinių žvėrių ir didžiųjų plėšrūnų paplitimą ir santykinę gausą.

Apskaita atliekama kasmet tuose pačiuose nuolatiniuose apskaitos maršrutuose. Konkretų laiką pasirenka patys medžiotojai, kai yra ištisinė sniego danga, atitinkanti apskaitos atlikimui nustatytus reikalavimus. Apskaita viename maršrute turi būti atlikta per vieną dieną. Nepavykus užbaigti apskaitos per vieną dieną, apskaita kartojama iš naujo kitą dieną.

„Nykščiai“ klausė Lietuvos medžiotojų ir žvejų Anykščių skyriaus valdybos pirmininko Rimanto Pečkaus, ar rajono medžiotojų būreliai jau vykdo savo medžioklės plotuose žvėrių apskaitą, nes dabar yra sniego ir galima pamatyti visus pėdsakus?

„Praktiškai medžiotojų būreliai žvėrių apskaitą vykdo sausio mėnesio viduryje. Dabar vyksta intensyvi prieškalėdinė medžioklė. Sniego miške šiuo metu tiek daug, kad praktiškai neįmanoma nustatyti, kas ten po mišką vaikšto. Pėdsakai nelabai aiškūs. Buvo žiemos, kuomet laukėme sniego, dabar jo šiek tek per daug. Beje, ir medžiodami medžiotojai kai ką pastebi, fiksuoja žvėrių judėjimą, kurį vėliau oficialiai užrašo apskaitos dokumente. Būreliai žvėris skaičiuos sausio antroje pusėje, tad tikimės, kad tuomet sniego bus. Pats palankiausiais laikas žvėrių apskaitai, kuomet sniegas būna „sukritęs“, t. y po atolaidžio“, –  kalbėjo R. Pečkus.

Dalina RUPINSKIENĖ

2 komentarai

  1. Mačiau pre upes

    lape vaikščiojo. Užregistruokit ir priskaičiuokit.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.