Lygiadienis

Žiema atleido savo gniaužtus ir vis šiltėja. Sąlyginai ramiai gyvenusi mūsų valdžia po netikėto snygio gavo netikėtą kritikos dozę. Bet dabar sniegas ištirpo, taigi kritikuoti nebėra už ką, liko tik girti. Minėjome lygiadienį, ta proga galima prisiminti, kad po paskutinių rinkimų į rajono taryba praėjo dveji metai, taigi už ką būtų galima pagirti?

Dveji metai yra pakankamas laikas pažvelgti, ką gi padarė mūsų išrinktieji. Koaliciją sudarę konservatoriai, socialdemokratai, liberalai ir „valstiečiai“ rajono taryboje turi gelžbetoninę daugumą, taigi ir visus instrumentus įvykdyti savo pažadus rinkėjams, juo labiau, kad opozicija vis dar savo reikalus sprendžia Molėtų teisme. Turbūt po komunistų valdymo pirmą kartą turime tokią situaciją, kai vykdyti savo pažadus politikai gali be jokių trukdymų, taip sakant, tiesiog politinis greitkelis. O ir pačią koaliciją galime laikyti viena partija, nes skirtumų tarp valdančiųjų nėra.

Taigi, kas naujo atsirado per tuos dvejus metus Anykščių rajone, kas naujo mieste, ką mes galime, be planuojamų mokesčių, pasiūlyti turistams ar šiaip lankytojams, o ir patiems anykštėnams? Sukau galvą, bet be nusileidimo padangomis, tubingo, nelabai ką sugalvojau. Tiesa, jį tik sąlyginai galime laikyti šios kadencijos nuopelnu, mat, iškilus problemų dėl jo įrengimo teisėtumo, jo greit buvo atsižadėta ir vėl rodyta pirštais, kad tai pradėta „dar prie Tubio“. Vargu, ar ir Istorijų dvarelį galima priskirti prie šios kadencijos nuopelnų. Dabar tebevyksta statybos darbai prie Tilto gatvės. Tačiau ir tai ne šios, ir net ne praeitos valdžios nuopelnas. Kas lieka, kokie reikšmingi darbai Anykščiams padaryti per dvejus metus? Reikės pavartyti rinkiminę knygutę su pažadais ir pažiūrėti, kas buvo žadama.

Mano nuomone, savivaldybei geriausiai sekėsi dirbti kadrų srityje. Vienas po kito iš darbo pasitraukė ne vienas asmuo, galėjęs duoti Anykščiams nemažai naudos – talentingi vadybininkai Alvydas Gervinskas, Kristina Beinorytė, mokslų daktaras Audrius Vasiliauskas, Lietuvos plaukimo rinktinės treneris Žilvinas Ovsiukas, istorikas Gintaras Vaičiūnas… Prisiminsiu, kad ir patys Anykščiai „stovi“ pirmiausia ant asmenybių. Jei ne Baranauskas, Vienuolis ir Biliūnas, kas šiandien būtų Anykščiai? Eilinis miestelis ant upės kranto. Net komunistų laikais suprato, kad nuo asmenybių priklauso praktiškai viskas –
tam, kad prisivilioti kažkokius žmones, buvo jiems sudaromos sąlygos, kartais net išskirtinės. Pakeitus asmenybes biurokratiniais paklusniais varžteliais, niekas vykti ir negali, prasideda stagnacija. Kad nepakankamai į tai kreipiamas dėmesys Anykščiuose, parodo ir tai, kad neseniai palaidotas talentingas dailininkas Alvydas Latėnas kelis pastaruosius metus gyveno pats sau. Išleidžiame dešimtis tūkstančių eurų visokioms studijoms, kultūros projektams, kuriame rezidencijas svetimiems menininkams, kad čia pasivaikščiotų ir vynuko pagertų, o anykštėnas dailininkas dažnai piešdavo ant skolintų drobių. O juk A. Latėno darbai turi išliekamąją vertę, turbūt kokia nors savivaldybės įstaiga už valdiškus pinigus dabar puls rengti jo parodas, rašyti projektus, leisti knygas. Iš tų dešimčių tūkstančių eurų lėšų neatsirado tam, kas galėtų prisidėti prie Anykščių, kaip kultūros miesto, realaus garsinimo. Svetimi menininkai pasivaikščiojo, patogiai pagyveno ir išvyko, nieko neliko iš to. O
A. Latėno paveikslai irgi iškeliavo iš Anykščių, nors likę čia būtų kultūros reiškinys. Tokia yra valdiško  požiūrio į asmenybes kaina.

Linas BITVINSKAS

12 komentarų

 1. 10 balų.

 2. Tobula. Beinorytė prilyginta Vienuoliui. Yra dar kur tobulėti.

 3. Kur parduoda jo darbus,mane domina.

 4. Tobulai susumuota situacija.

 5. Mielas Linai,

  Taikliai. Į dešimtuką.

 6. Tokia realybė

  Turėsim 4 veltui praleistus metus. Ką nors vertingo nebus palikta, o žalingos veiklos daug ir visokios.

 7. Labai teisingai

 8. Liuks, gerai parasyta!

 9. intelektualu kaip visada jusu apzvalgose

 10. Savam krašte pranašu nebūsi …
  Žiūrim tik į atvykėlius ,bet savi ,nesvarbu .O kad dar koks pajuodavęs tai išvis klauptume ant kelių !

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.