Ligoninėje savivaldybė planuoja pokyčius, tačiau apskritas 0 bado akis

Praėjusią savaitę Valstybinė ligonių kasa kartu su LR Sveikatos apsaugos ministerija pristatė Stacionarinių įstaigų 2021 m. veiklos vertinimo rezultatus pagal naujus kokybės ir efektyvumo rodiklius.  Ligoninės buvo vertinamos suskirsčius jas į respublikines, regiono ir rajono lygmenis.

Tarp  37 Lietuvos rajono lygmens ir privačių ligoninių daugiausiai kokybės ir efektyvumo rodiklių pasiekė Druskininkų ligoninė, o Anykščių ligoninė sąraše pati paskutinė. Kartu su Biržais ji įvertinta  0 balų.

„Nykščiai“ paprašė  Anykščių rajono savivaldybės gydytojos Vaivos Daugelavičienės pakomentuoti, kodėl mes, t.y. rajono ligoninė, atsidūrė sąrašo gale. Gydytoja atsiuntė tokio turinio atsakymą.

„Valstybinė ligonių kasa kartu su Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija atliko ir pristatė Stacionarinių įstaigų 2021 m. veiklos vertinimo rezultatus pagal naujus kokybės ir efektyvumo rodiklius.  Ligoninės buvo vertinamos suskirsčius jas į respublikines, regiono ir rajono lygmenis.

Ataskaitoje nurodytas rodiklių sąrašas:

• Smegenų insulto rodikliai

• Miokardo infarkto rodikliai

• Mirštamumas mažo mirštamumo DRG grupėse

• Pacientų, kuriems diagnozuota pneumonija, hospitalinis mirštamumas

• Pacientų gydytų dėl šlaunikaulio kaklo lūžio mirštamumas per 30 d.

• Klubo sąnario protezavimo rodikliai

• Gimdymo (cezario pjūvio operacijos) rodikliai

• Dienos chirurgijos atvejų, kai pacientas atvyko ir išvyko tą pačią dieną, dalis (palyginti su planiniais aktyviojo gydymo atvejais) – 18 operacijų grupių

Iš rajono lygmens ligoninių daugiausia rodiklių pasiekė Druskininkų ligoninė (8 iš 13) ir Joniškio ligoninė (7 iš 10), mažiausia – Anykščių rajono savivaldybės ligoninė (iš 5 rodiklių nepasiekė nė vieno), o Biržų ligoninė (iš 6 rodiklių nepasiekė nė vieno). Pateikti tik rezultatai, tačiau vertinimo metodika nežinoma.

2022 m. balandžio 8 d. Anykščių rajono savivaldybės mero rašte Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai „Dėl planuojamų vykdyti  sveikatos tinklo vystymo pokyčių ir jiems reikalingų investicijų planavimo“ buvo rašoma, kad planuojame vykdyti tokius pokyčius:

                     1. Įkurti Anykščių rajono savivaldybės sveikatos centrą funkciškai – bendradarbiavimo sutarčių pagrindu, į kurio sudėtį įeitų VšĮ Anykščių rajono savivaldybės ligoninė, VšĮ Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras ir VšĮ Anykščių rajono psichikos sveikatos centras. Planuojame, kad koordinuojanti įstaiga bus VšĮ Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras.

                     2. Pakeisti VšĮ Anykščių rajono savivaldybės ligoninės struktūrą vietoje Vaikų ligų skyriaus įkuriant Vaikų ligų dienos stacionarą.

                     3. Sveikatos priežiūros paslaugas teikti vadovaujantis  tarpusavio bendradarbiavimo sutartimis tarp Anykščių rajono savivaldybės sveikatos centro, Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, UAB „Nemezidė“, UAB „Medicinos namai“ Anykščių filialo bei kitų sveikatos priežiūros ir socialines paslaugas teikiančių įstaigų.

                      4. Esant galimybei, VšĮ Anykščių rajono savivaldybės ligoninė galėtų dėl paslaugų teikimo bendradarbiauti su  Vilniaus miesto pasirinkta ligonine.

                           Chirurgijos skyriaus atsisakyti kol kas neplanuojame. Ruošiantis įgyvendinti Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos suplanuotą sveikatos priežiūros reformą, bus atsižvelgiama į šių vertinimų rodiklius, taip pat vykdomi patikrinimai  VšĮ Anykščių rajono savivaldybės ligoninėje.

Kadangi tyrimo vertinimo metodika nėra aiški, komentuoti šio tyrimo negaliu. Reikėtų kreiptis į tyrimą atlikusius asmenis.“

NYKŠČIAI

15 komentarų

 1. ir bendroj sumoj gaunas vsi kaipir iseitu viesoji isvete o jas evropa liepe naikint

 2. „Vertinimo metodika nežinoma“ „vertinimo metodika nėra aiški“. Tuo viskas ir pasakyta kaip Jūs rūpinatės gyventojais. Vertinimą atliko Ligonių kasos ir Sveikatos apsaugos ministerija, o mūsų savivaldybės gydytoja ir jos vadovai net nesugeba pasidomėti kaip buvo vertinama. Tai po velnių, ką Jūs sugebate popieriniai vadovai?

 3. Keistas abejingumas – ligoninė uodegoje, o vadovai net nepasidomi kodėl. Viešą paaiškinimą turi pateikti ligoninės direktorius ir meras, o klausimas svarstomas rajono taryboje.

  • Tai matote kaip negerai, kai vadovų klubo prezidentas valdo merą, nes šis sėdi ant politinės kėdės, kurios vieną koją išpirko tamstos remiamo politiko rinkėjai atiduoto krepšelio sąskaita.
   Savivaldybė, kaip jau aišku nuo politinės valdžios kadencijos pradžios neturi jokio išsikelto tikslo vystyti sveikatos ir gydymo paslaugų sferą pagal savivaldybei vyriausybės priskirtas funkcijas. Čia ligoninė tik jau gerbiamo prezidento -senelio pasipikavimo rezidencija, prieš galutinai pasitraukiant į kažkokią sau sukurtą užtarnauto poilsio rezidenciją…

 4. Kas pasakys man kuris „nulis“, Anykščių ar Biržų bus pirmas uždarytas?

 5. Faktas kaip blynas!

  Kad ir paskutinę vietą užima ligoninė, bet vieta 37 – ji, tuo tarpu žmonių gerovės indeksas yra 60- je vietoje (taip pat paskutinis tarp rajonų be švietimo).

 6. Dainiau, tu Dainiau

  kaip taip galėjote nusiristi iki pat dugno? Gydymo įstaigų veikla – tamstos sritis.

  • O ką gi tau veterinorius gali atsakyti? Kokius makaronus jam Vaiginas ant ausų kabina – tokius jis ir nešiojasi. Kaip toje Anderseno pasakoje apie nuogą karalių…

  • Tai jau šioje vietoje visas 6-tukas iš rajono tarybos narių, priklausančių šitos srities komitetui su p. Žiogelių priešakyje turi būti raudoni kaip prinokę braškės nuo gėdos arba kaip socialdemokratų partijos ženklas prie skyriaus būstinės -išbalęs su raudonais kontūrais ant nušiurusios sienos.

 7. Kas tas žiogelis ?

  Geresnis buvo kai are laukus ir karves prižiūrėjo ,o politikas 0 ir matom rezultatus .

 8. Visą priėmimo skyrių velniop,tegu eina karvių melžti…,nors būtų gaila gyvulių…

 9. Priėmimo skyrius,tai baisu,nuvažiuoji kad suteiktu pagalba, bet ten niekas neskuba.Slaugės plepa,dalinasi savo įspūdžiais,o kad žmogui negera jom dzin,jos visada pervargusios,nepatenkintos darbu.Nu ar neįmqnoma patvarkyti to skyriaus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.