Leono Striogos beržinukai apsigyveno Obelynėje

Kauno rajono muziejaus filiale, Tado Ivanausko Obelynės sodyboje, atidaryta Nacionalinės kultūros premijos laureato Leono Striogos (1930-2022) medinių skulptūrų galerija po atviru dangumi.

Raudondvario dvaro parke stovi granitinis L. Striogos „Krivis“, todėl iš pradžių būta minčių patalpinti skulptūras pilies bokšte, tačiau vėliau šios idėjos atsisakyta.

„Bokšte skulptūroms būtų ankšta, o čia, nuostabiame gamtos prieglobstyje, tarp senų medžių, jos atrodo labai natūraliai ir yra labiau prieinamos visuomenei“, – aiškino Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Už galimybę eksponuoti unikalius meno kūrinius jis dėkojo aktyviam kūrybinio proceso dalyviui, skulptoriaus sūnui Aidui Striogai.

L. Strioga yra sukūręs daugiau nei tūkstantį įvairių darbų – nuo viešosioms erdvėms skirtų granito kompozicijų iki kamerinių skulptūrų. Menininkas mokėjo prakalbinti įvairias medžiagas: akmenį, metalą, medį. Noriai bendradarbiavo su architektais.

L. Striogos skulptūros išgrynintos formos paprastumu, primena tradicinį liaudies meno stilių, tačiau menotyrininkai jose pastebi ir modernistinių tendencijų. Menininkas į pasaulį žvelgė su švelniu liūdesiu, tačiau nestokojo ir optimizmo. Labiausiai vertino sąžiningumą, meilę, atjautą.

L. Striogos darbų yra įsigiję ne tik Lietuvos, bet ir JAV, Lenkijos, Danijos, Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, kitų šalių muziejai, privatūs kolekcininkai.

Tai jau antra šiais metais Kauno rajone atidaryta meno galerija po atviru dangumi. Rugsėjį didelio atgarsio sulaukė kito Nacionalinės premijos laureato, fotografijos klasiko Antano Sutkaus galerijos atidarymas gimtajame Kluoniškių kaime, Zapyškio seniūnijoje.

„Galiu tik pasveikinti Kauno rajono vadovus ir visą bendruomenę su tokiais sprendimais. Esate šaunuoliai!”, – kalbėjo renginyje dalyvavęs kultūros viceministras Rimantas Mikaitis.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.