Laiko akys minčių voratinkliuose

Vyžuonų bibliotekoje išseko laikas, kuris buvo skirtas anykštietės, medikės, kultūros organizatorės, visuomenininkės, filantropės, literatės, leidėjis Aldonos Širvinskienės knygų ir keramikos darbų parodai.

Dvasioje plasnodamos nugabenome į Užpalių biblioteką keramiką. Mus pasitiko Užpalių bibliotekos vedėja Vida Juškienė, kuri ne tik plačiai šypsojosi (kurgi nenuoširdūs žmonės slapstosi – niekur nebesutinku), bet prieš tai parūpino solidžią erdvę molio dirbiniams ir knygoms išeksponuoti.

“Dievuliau, kaip gražu!“ – perbėgusi per lentynas pirmo žvilgsnio emocijas pagarsino mokytoja, nūnai darželinukų auklėtoja. Taip. Tai papildomų išvedžiojimų nereikalaujanti tiesa.

Nepastebimai ištirpo kelios savaitės. Savo sterblėje priglausdamos visų Šventųjų, Mirusiųjų-Vėlinių susikaupimą.

Išaušo susitikimo su miestelio ir apylinkių literatūros mylėtojais, visokeriopo grožio puoselėtojais, diena.

 Užpalių bibliotekoje lapkričio 10 d. įvyko susitikimas su parodos autore Aldona Širvinskiene. Renginį pradėjo skaitovės Augustė Meškauskytė, Viltė ir Aistė Adomaitytės. Muzikinius garsus kanklėmis pynė Augustė Gavėnaitė, Emilija Tarvydaitė, Vakarė Jurelytė. Ir nusileido angelai iš autorės Aldonos knygų ne tik į širdis, bet ir į rankas. Juos susirinkusiems padovanojo programos dalyvės.

 Iš Kaniūkų Regina Abukauskienė pasakojo apie savo pažintį su literate, menininke iš Svėdasų krašto. Aldona supažindino su įsteigto fondo “Baltasis balandis“ veikla. Jos organizuojamus respublikinius konkursus, leidžiamas knygas, parodas. Parodos autorė pasakojimo metu vedė mus savo įdomaus, skausmingo, bet šviesaus ir viltingo gyvenimo labirintais. 

Pasibaigė kūrybos darbų paroda „Laiko akys minčių voratinkliuose“. Po malonaus vakarinio šurmulio ištuštėjo parodos lentynos, bet širdis prisipildė gėrio, šilumos ir ramybės. Visą tai padovanojome vieni kitiems, susirinkę į susitikimą su autore.

Iš Užpalių paroda jau atkeliavo į Leliūnų  ir Rubikių bibliotekas. Iki naujų susitikimų.

Vidutė Kazlauskienė, Vilnius

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.