Kuo ne Velykinis sveikinimas – vėl brangs šaltas vanduo

Didžiojo penktadienio posėdžio metu Anykščių rajono tarybos nariai nubalsavo, kad anykštėnai, brangiausiai mokantys Lietuvoje  už šaltą vandenį, mokės dar brangiau.

Pateiktame balsavimui projekte buvo numatoma, kad šalto vandens kaina anykštėnams brangs dar beveik 7 procentais. Tokias kainas paskaičiavo VERT, kuris nustatė, kad reikia branginti. „Kalbant apie kainas, mes ir taip brangiausiai mokam, o dabar bus dar brangiau, kodėl kaina nemažėja“, – klausė K.Tubis.   Posėdyje dalyvavęs UAB „Anykščių vandenys“ vadovas Egidijus Šileikis kainą kažkodėl susiejo su rajono dydžiu. „Kaina didžiausia, bet ir rajonas didelis – 35 vandenvietės“, -sakė jis.

K.Tubis prieštaravo, kad Varėnos savivaldybė didžiausia, bet moka ten žmonės mažiau. „Anykščių vandenys“ atstovai aiškino, kad jie siūlė nekeisti kainos, bet padidino pati kainas nustatanti VERT, o skaičiuojant įtaką daro ir tai, kad įmonė turi daug turto – 22 milijonus, kai kitos įmonės turi 6 ar 4 milijonus.

Ričardas Sargūnas stebėjosi, kaip čia yra, kad daugėja abonentų, o kaina kyla, nes turėtų būti atvirkščiai. „Anykščių vandenys“  atstovai teigė, kad Anykščiuose praktiškai nėra stambių pramonės įmonių, kurios suvartoja daug vandens, todėl pagrindiniai mokėtojai yra gyventojai.

Tarybos nariai nubalsavo, kad vanduo anykštėnams brangtų, prieš balsavo K.Tubis, susilaikė Audronis Gališanka ir Gediminas Kutka. 

Linas BITVINSKAS  

37 komentarai

 1. Ačiū konservams, liberaliukams, bauriukams ir socdemučiams. Ar per tuos metus jie ką gero padarė rajonui?.

  • Vandeni pabrangina pastoviai.

  • Faktas kaip blynas ! :)

   „Anykščiuose praktiškai nėra stambių pramonės įmonių“ – tuom viskas ir pasakyta. Nėra gerai apmokamų darbo vietų, nėra kur dėtis jaunimui, turistai atvažiuoja ir išvažiuoja, mokyklos užsidaro, įmonės ir įstaigos išeina, susitrauks ligoninė, nebedidės gyventojų skaičius, štai jums ir kaput bobut ! Penktoji kolona tvarko Anykščių rajoną… 🙂

  • Niekam tas tavo vanduo nerūpi. Dabar svarbiausia Ukraina! 🙂

 2. pagrindinė bėda, kad svivaldybėje nebevyksta tarybos posėdžiai, specialistai dirba nuotoliniu būdu iš namų-tai yra vandens vartojimo sumažėjimas savivaldybės administracijoje, o vamzdyno eksplotaciją vis tiek reikia išlaikyti ir tai kainuoja gyventojams , o ne svivaldybei tiesiogiai.

 3. Rajone vanduo kaip tik pinga, tai didžiulis įmonės pasiekimas, žinant energetikos, statybinių medžiagų, atlyginimų didėjimą per metus.
  Brangsta tik nuotekos, ir tai tik dėl valstybės uždėtų daug didesnių taršos mokesčių, o jie renkami į valstybės biudžetą.
  O valstybės biudžetas reikalingas, kad kompensuotų drąstišką elektros ir gamtinių dujų kainų kilimą eiliniams vartotojams.

  • mano nuomone, savivaldybės valdomos bendrovės administracijai, kuri turi rajone monopolines teises dėl vandens tiekimo, jo pardavimo ir nuotekų sistemos tvarkymo reikia dar efektyviau dirbti ir pritraukti kiek įmanoma daugiau naudotojų prie centralizuotų nuotekų sistemų tinklų, kad jos nebūtų išleidžiamos į uepės vandenis ar į žemės gruntą neišvalytos. Gyventojams ir juridiniams asmenims reikia būti pilietiškiems ir palaikyti socialdemokratų bendrovę, kad ji klestėtų, gyvuotų ir uždirbdama pelną tenkintų politikų iškeltus tikslus.

 4. Kad jus nusprogtumet besočiai

  • Anykščių vanduo ne žalias vynas, o direktorius ne piemuo. Vicemeras pasirūpins, kad kurkliečiai prisijungtų prie vartotojų ir pagerintų staistinius rodiklius 🙂

   • Pas man kaimi vanduo svarus is sulinio, sudeti saules kolektoriai, kita pavasari bus pastatyta vejo jagaine, 0 € tuoj bus mokama sitiems vagiams

 5. kada gi drakonam buvo gana vis maza ir maza .

 6. valio kokia gera naujiena DURNYNAS ka be sakyt.didelis miestsas? ha ha nukvakimas juodas kas daroma zmoniu gerovei kas iesko iseiciu kas iesko galimynžbiu nedidint kainu.? aciu tarybos nariams

 7. Vilniuje ir Anykščiuose 1 kub. vandens kaina skyrėsi 4 kartus, tai kiek kartų skirsis dabar?

  • taigi valdymo aparatą, jį aptarnaujantį personalą ir jų vadovus, vadovų konsultantus reikia taip pat išlaikyti ir tas skaičiuojasi į kainos dedamąją. Nieko čia nepakeisi, kaip sako meras viskas čia gerai…

 8. as kaip dyrbys keliu ruozi tai siulyciau laistyt vasaras laiki zvyrkelius kad nedulketu tai ziurek kiek vandene raiks.

 9. tik beveik 7 procentai po 2 metų, tai juokas, palyginus kiek pabrango per metus šiluma, benzinas, elektra ar gamtinės dujos. Na tai tikrai geras rezultatas, vadinasi, įmonė tikrai garai dirba ir sugebėjo išvairuoti šiuo karo krizės laikotarpiu nuo žiauraus pabrangimo.

 10. Nu ką vergai , rajono banditai valdo ?

 11. Kokia taryba…. Kaip jums ne gėda. Begedziai.Padlaižiai….Kas balsavo Kaip jums ne sarmata.

 12. Premijas metų pabaigoj išmokės sau.

 13. Kokia taryba…. Kaip jums ne gėda. Begedziai.Padlaižiai….Kas balsavo Kaip jums ne sarmata.

 14. ko taip nerimaujate dėl kelių centų už 1 kūbinį kiekį vandens? Savivaldybė numatė pinigus ir įrengs miesto centre grežinį ir nemokamai galėsite prisipilti vandes bambalius nor ir visam mėnesui. Mero pavaduotojas išleido potvarkį dėl nemokamo važiavimo autobusu, dar yra gaminamos anykštėno kortelės, su kuriomis galima gauti nuolaidų. Mažiau švaistkime ten kur nebūtina ir palaikykime rajono vandenis tvarkančią bendrovę ir mūsų politikus, kad tik dirbtų ir padarytų tai ką prižadėjo.
  Labiau apmaudu, kai suokia, pažada mylėti ir palieka kaip Veroniką su reikalu ar kaip Mykoliuką kurio negalėjo pasirinkti Severiutė, nes Geišė turėjo valdžios įrankį…

 15. Kokia mūsų visų išrinkta valdžia siunčia „dovanas „, vandens kainas, Šv.velykų stalui?

 16. Leonas Alesionka

  Greičiau ateitų rusai ir padarytų tvarką.

 17. Aikit jus žinot kur….. Nemokėjau, nemoku ir nesiruošiu mokėti už vandenį.as turiu šulinį ir man px😅👍reiks pasidarysiu ir gręžinį, bet vandenų ponam neduosiu uždirbti nei cento. Ką jau toks Anykščių vanduo išskirtinis, kad mokame brangiausiai? Vamzdžiai visi supuvę jau po žemėmis,, dar tuo rusų laiku, nuolat vyksta vamzdynų gedymai ir dar brangs. Kosmosas, absurdas visiskas👍👍

 18. Kiek galima branginti ir taip jau sunku gyventi,na žinoma reikia duoti Kijevui parama, o mes paprasti žmonės turim sumokėti,tai nesąmonė,gaila bet ką gali runkelis pakeisti.

 19. Dabar jau ne visi prausiasi kas savaitę, o kai pabrangs tai būsim priversti praustis kartą per mėnesį,drabužių nebeplauti, ir teks vaikščioti prasmirdusiems ir purviniems,tai bus geras gyvenimas Lietuvoj…

  • Svedasu Jadze

   aš mįsliu, kad gali nusimaudyt upėj Šventojoj arba Rubikių ežeri dar nemokamai inbridus ir sveikiau bus, mažiau vaistinėj unt vaistų išleisi. Svedasys žmonės dėl vandenio centų nesiskundžia, yra du ežerai egi dar dabartinis seniūnas žada prieplaukų pastayt, kad ir su savo laivu atsivežtu išplaukt ežero vidurin galėsi, egi buvys meru vienas politikas žadėję bendruomenei pagelbėt ir lieptų pastatyt na mestelio kranto ežeran. Bus kur ir kojas pamerkt ir dar giliau pasiniurkdyt, jak vėl dė valdžias įtakas nepasidalindami nesusidraskis tarpusavį politikai.

  • O kam drabužius plauti ,jei galima juos išversti ir toliau nešioti ? Ir givenant konteinerije jokio skirtumo kaip tu smirdi.

 20. Cia ziuriu tik anyksciu valdzia taip sugeba,dalbajobai kitaip nepavadinsi,tuoj zmones net ant trusiku nebetures,o apie maisto produktus kalbos net nera,karoc meskit zmones valgyti,rubus,poreikius,vaistus,krc mokekim nes kitaip antstolei ir namus atims.Tada nebereikes ir vandens jusu auksinio….dekui valdziazmogiai jums….

 21. Aš tai iš upes atsinešu su viedrais, pochui man tas jūsų vandene brangymas. Upėj kiek nori vandene nemokamai. Kai atšils oras inmesiu siurbliūku su šlangu, nereiks tyst su viedrais iš teip toli pirtis. Mana ir tėvas ir senelis sakydava tik nesjung pre šitū valdžios vagių paslaugų nes apipils mokesčiais….Akurat vagys !

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.