Kultūros taryba pasistiprins

Anykščių savivaldybės tarybos posėdyje bus balsuojama dėl Kultūros tarybos papildymo naujais nariais. Atsinaujinimo reikia, nes prieš kiek laiko Kultūros taryba pripažino nerandanti, ką kasmet apdovanoti kultūros premija, todėl ji bus teikiama kas antrus metus.

 Rašte nurodoma, kad atsižvelgiant į žmogiškųjų išteklių kaitą ir Anykščių rajono savivaldybės kultūros tarybos siūlymą įtraukti į Anykščių rajono savivaldybės kultūros tarybos sudėtį Inoną Brasiūnienę – Anykščių rajono savivaldybės mero patarėją ir Kristiną Jakubauskaitę-Veršelienę (nuotraukoje) – Anykščių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėją. Iš narių sąrašo pačiai prašant bus išbraukta Anykščių naujų vėjų bendruomenės pirmininkė Irma Smalskienė.

Tikimės, kad nauji nariai išjudins Kultūros tarybos veiklą. Pastaruoju metu iš jos sklinda kontraversiški pasiūlymai – tai siekiama Anykščius padaryti karalių miestu, tai pertvarkyti gerai veikiantį muziejų. Gal pakaktų bent to, kad pradžiai Kultūros taryba vėl per metus rastų nors po vieną žmogų, vertą Teresės Mikeliūnaitės kultūros premijos. Kitu atveju, jeigu rajone Kultūros taryba nebemato kultūringų žmonių, tai klausimas, ar reikia pačios Kultūros tarybos?

NYKŠČIAI

3 komentarai

 1. karalių miestas

  prajuokino

 2. Anykštėnas

  Pradžioje susuka galvą visiems, apvynioja apie pirštą visus, gudri. Gudresni vėliau supranta. O dėl kitų, gaila kaip visada.

 3. Anykštėnas

  visų pirma savivaldybės valdžios politikai, jų atstovaujamos politinės organizacijos turi paviešinti rajono (savivaldybės) kultūros politikos strategiją, o patarenčiojo vaidmenį atliekanti Kultūros taryba pagal strategiją turėtų vertinti kultūros veiklos uždavinių įgyvendinimo vertę ne finansinę o turinio prasme. Deja, taryba perėmė finansų skirstytojo vaidmenį, kas ne priklauso pagal nuostatus.
  Šios valdžios kadencijoje veikusi kultūros taryba nepasižymėjo aukšta kompetencija ir jos priimti pasiūlymai, nuleidžiami tvirtinti savivaldybės merui ne visada atspindi esminius kultūros vartotojo lūkesčius…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.