Kultūros centre sklandys prancūziška atmosfera

Lapkričio 15-ąją 18 val. Anykščių kultūros centro salėje skambės koncertas „Muzikinė Editos Piaf istorija“.

Svajingomis melodijomis užburs bei muzikinio vakaro romantišką atmosferą kurs: solistė Aija Vitolina (Latvija), akordeonininkas Jonas Vozbutas (Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija), Šiaulių bigbendas (meno vadovas ir dirigentas Raitis Ašmanis).

Koncerto vedėja Raimonda Sližienė.

Koncertas nemokamas!

Prancūzams Edith Piaf – nacionalinė kultūros vertybė ir pasididžiavimas. Legendinės dainininkės balsas buvo vienas žaviausių bei nuostabiausių pasaulyje. Šios trapios, labai emocionalios moters gyvenimas – tai virtinė keistų, tragiškų ir mistiškų dalykų, kartais primenančių išgalvotą istoriją.

Anot legendos, Edita Piaf gimė 1915 m. gatvėje, o pasaulį išvysti jai padėjo du policininkai. Jos alkoholikė ir prostitutė motina bei keliaujantis cirko akrobatas tėvas negalėjo padėti mergaitei kabintis į gyvenimą, ir jų keliai išsiskyrė. Per II pasaulinį karą E. Piaf su tėvais vėl susitiko. Ji džiaugėsi galėdama padėti tėvui, kuriuo rūpinosi iki pat jo mirties. Tačiau E. Piaf dažnai būdavo kviečiama į barus ar policiją parsivesti girtos motinos.

E. Piaf tapo viena garsiausių ir populiariausių prancūziškos estrados dainininkių, žinomų visame pasaulyje.

Pasaulyje ji jau buvo žinoma, kai 1951 m. pateko į didelę automobilio avariją. Bandydama palengvinti skausmą gydytojų paskirtu morfijumi  ji ėmė smarkiai piktnaudžiauti ir alkoholiu.

1961 m. praradusi sveikatą ir sukaupusi paskutines jėgas, E. Piaf dar koncertavo Paryžiuje, o po pusantrų metų mirė nuo vėžio. Dėl dainininkės prieštaringai vertinamo gyvenimo Paryžiaus arkivyskupas uždraudė laikyti mišias, tačiau laidotuvių ceremonijoje dalyvavo 40 tūkstančių gerbėjų. Šarlis Aznavūras, kuriam E. Piaf buvo nemažai padėjusi, pasakojo, kad per jos laidotuves pirmą kartą po II pasaulinio karo Paryžiuje teko visiškai sustabdyti eismą.

Per trumpą karjerą E. Piaf susilaukė pasaulinės šlovės, ji buvo mėgdžiojama daugelio pasaulio artistų.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.