Kovo 11-ąją skambėjo dviejų šalių himnai – Lietuvos ir Ukrainos (fotoreportažas)

Anykščiuose Kovo 11-ajai – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirti renginiai prasidėjo Šv. Mišiomis Šv. Mato bažnyčioje. Lygiai vidurdienį miesto centre, prie paminklo Laisvei, suskambus Valstybės himnui, buvo pakelta Lietuvos vėliava. Vardan solidarumo su karo baisumus kenčiančia Ukraina, skambėjo ir šios šalies himnas.

Vėliavą pakelti garbė buvo suteikta istorikui, kultūros mecenatui, leidėjui, Anykščių krašto garbės ambasadoriui Ukrainoje Virginijui Stroliai. Ambasadoriumi  V. Strolią  2016 metais paskyrė Anykščių rajono savivaldybės taryba,  siekiant stiprinti partnerystę su Ukraina ir aktyviai plėtoti dvišales veiklas.  Už Lietuvos ir Ukrainos istorinių ryšių puoselėjimą bei sklaidą 2012 metais jis yra apdovanotas LR Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“. V. Strolios ir A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus iniciatyva 2017 metais Anykščiuose prasidėjo unikali Ukrainos rašytojų rezidencijų programa. Ja siekiama stiprinti Lietuvos ir Ukrainos literatūrinę partnerystę, pateikiant lietuviškąją tematiką ja susidomėjusiems Ukrainos žodžio meistrams, per konkrečius kontaktus stiprinti Lietuvos kultūros ir tradicijų žinomumą tarptautiniu mastu.

Sveikindamas Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga gausiai susirinkusius anykštėnus ir svečius, rajono meras Sigutis Obelevičius su jauduliu ir virpesiu balse kalbėjo apie įvykius Ukrainoje, linkėjo visai Lietuvai susivienyti, būti stipriems, linkėjo ramios padangės ir gėrio kiekvienuose namuose.  Jaudinanti mero kalba palietė visų širdis…

Kalbėdamas V. Strolia taip pat apžvelgė įvykius Ukrainoje, citavo garsaus ukrainiečio rašytojo Taraso Ševčenkos žodžius, o visiems susirinkusiems linkėjo taikos, susitelkimo, vienybės ir pasididžiavimo mūsų valstybe jausmo.

Renginio metu skambėjo Kultūros centro  vaikų ir jaunimo vokalinio dainavimo grupės „Nenuoramos“ (vad. J. Baldauskienė) ir populiarios muzikos atlikėjų grupės „Užgaidos“ (vad. R. Stumburienė) atliekamos dainos.  

Po iškilmingosios šventė dalies, anykštėnai rinkosi į Kultūros centrą, kur vyko svečių iš Vilniaus koncertas. 16 val. Kultūros centre bus demonstruojamas dokumentinis filmas „Mėlyna kaip apelsinas žemė“, už bilietus surinktos lėšos bus skiriamos istorijos herojų šeimai ir Ukrainai padedančioms organizacijoms.

NYKŠČIAI

20 komentarų

 1. Leonas Al.

  Žinoma, himnai ir vėliavytės yra gražu, jaudinančiai atrodo, bet, kaip pasakė su A.Blinkenu susitikusi I.Šimonytė: Ukrainoje vyksta kova už tai, kaip atrodys ateities pasaulis.
  Tuo viskas ir pasakyta.

 2. Nebebus to gyvenimo kurį turejom ,( pagyvenom tarybinej Lietuvoj ) bus kuriamas kitas žmoga ,belytis ,bejausmis ,neaiškos spalvos .,nukirstom šaknim ; sunaikintom tradicijom,tikejimu ,,..sukurta bus biomase kvepuojanti ,dirbanti ,o nepajegūs ar seni – eutanazijai paskirti . Tokio gyvenimo ,lanzbergio žadeto,švecinion gyvenimo tikejom ir laukem ? Durni buvom kad tikejom .

 3. tomas kaprakys vel durniavo

 4. Geriausia

  Dovana kovo 11-o sios proga buvo Zitos Šličytės kalba seime. Dar smagiau, kad tarakonai neištvėrė ir išsilakstė.

 5. Akivaizdu, nors ir neįtikėtina.

  Šličytė, Daugilytė, Grybauskaitė, Šimonytė ir kitos vienišos mergytės… Ach, ir ko tik jos kartais nepasako?

 6. nuotraukoj musu sigute teip graudzei atrodo runkites nukriti kojites sulinki barzdela isretejus no ozio smarves a da tubis soni gali zmogelis takiu stresu ir neatlaikyt

 7. Įdomu ,kada Lietuva bus laisva ???

 8. Kodėl taip išrikiavot negražiai,reikėjo Siguti pastatyt tarp didelių vyrų.

 9. mokitojai

  a tai matytus tik smirdinti ozio barzda ir nebut kas tu smarvi is sonu pakelia a kai soni tai vis maziau smirdi

 10. Jie daug avių vienoje vietoje ,baisu

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.